İçeriğe Yönlendir

Focus 1 Mi Golf 4 Mü?

Şükrü Abay

Recommended Posts

Şükrü Abay

Merhabalar :)

Öncelikle Hayırlı Ramazanlar Dilerim.

Aracım 2000 Model Ford Focus 1.6 Ambiante G.P 

babamla birlikte Golf 4 düşünüyoruz temiz 22-23 bin liraya 

Golf le focusu karşılaştırdığımızda yanlış bir seçim mi yaparız?

Tamam Focus'un yol tutusu mukemmel ama,yol sesi motor sesi biraz rahatsız edici ..

Golf'te motor ses yol sesi Focus'a göre az mıdır? Konforlumudur Focustan ? 

Golf'e bindim ama hiç sürmedim .

Kafamdaki karısıklığı bitirirseniz çok minnettar olurum teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Fidan

İki araç arasında birini sattırıp yerine diğerini aldıracak kadar fark görmüyorum. İkisinden birine sahip olsaydım bindiğim araba bildiğim araba diye düşünüp değiştirmezdim herhalde.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

ikiside aynı segmente araç,senin aracın temizse eger, satıpta baş agrıtmaya bence hiç gerek yok,he arabayı yükseltecem diyosan o ayrı.konu.Kendi aracını elden çıkaracaksan oda ayrı konu...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şükrü Abay

İkisinede binmiş biri olarak yorumum yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsem sakal hesabı. Golfün yakıtı biraz daha fazladır ama hemen hemen aynı araçlar bir farkı yok. Ben şuan alacak olsam düşünmeden focus derdim.

Hocam ,Golf 4'e konforlu diyorlar gerçekten konforlu sessiz bir araba mı ? 

Focustan sessizlikte konfor açısından çok fark var mı?

Yorum bağlantısı
Şükrü Abay

Konforlu araçdır. Ses olayına yorum yapamam bana göre hemen hemen aynıydı. focus 1 gömlek üstün golfden. Bu arada benim kullandığım golf otomatik vitesdi ve uzun yolda motor sesi daha fazlaydı. Yol tutuş ve yakıt olarak zaten focus 1 tık önde golfden.

Peki sürüş keyfi ,ses sıstemı, ozellık acısından hangısı daha iyidir ?

Çok teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

20-23 bin bandında arabaya biniyorsunuz bütçenizi sarsmayacak araç bence focus. Golfün özellik, konfor vs gibi artıları söylenebilir. Ama 15 yazşına doğru giden arabalardan bahsediyoruz. Kesinlikle focus. Parçası, bakımı çok daha uygun olacaktır. Sizi daha az üzecektir. Şahsen 5 yaşlarında iyi bir araca binmeyeceksem aracıma binerdim.Ha değişiklik olsun dersen bu defa da beyaz bir ghia f1 alırdım herhalde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Samet Yarın

Araç alacağımda ikisi de hoşuma gidiyordu kararsızdım. focus 1 i tercih ettim hiçte pişman olmadım. golfte çok güzel bir araç karar sizin her iki modelinde 1 üst kasasına geçme imkanı varsa çok daha iyi olur gibi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Golf rahat , keyifli bir araç yakıtıda çok fazla değil aslında manuel olacaksa. Sessizlik olarak focus 2.5 kasadan daha sessiz ve daha konforlu. Motor sesi 140-150 den sonra gelmeye başlıyor. Yol tutuş olarakta benim düşüncem focustan bir farkı yok hatta focustan çok hafif daha iyi diyebilirim. Ancak şöyle birşey var şuanda kullandığınız araç temiz ve bakımlı ise onu satıpda hayatta golf almazdım. Araç alım satım işi çok yorucu birde bulacağınız araç sizin aracınız kadar temiz olacakmı bakımları tam yapılmış olacakmı. İki araç arasındaki değişim için bu kadar masraf ve riske gerek yok. Sonuçta hemen hemen aynı araçlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

2002 - 2003 -2004 yıllarında hem golf 4 müz vardı hemde focus 1 imiz vardı, yani iki arabada çıtır çıtır taze yeniydi ...

Teknoloji kalite ve yol tutuşu olarak focus çok daha ilerideydi o yıllarda ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

2002 - 2003 -2004 yıllarında hem golf 4 müz vardı hemde focus 1 imiz vardı, yani iki arabada çıtır çıtır taze yeniydi ...

Teknoloji kalite ve yol tutuşu olarak focus çok daha ilerideydi o yıllarda ...

Yol tutuşa bişey demiyorumda. Teknoloji ve kalite olarak focus nasıl ileride olabilir.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Yol tutuşa bişey demiyorumda. Teknoloji ve kalite olarak focus nasıl ileride olabilir.

burda şunu eklemem lazım. Benim focus um yurtdışından gelen focuslardandı. Ardından 2004 te turkiye çıkışlı bir focus daha aldık. Saydığım 3 arabayı kıyaslarsam kalite olarak en iyisi 2002 focus ikincisi golf sonuncusu 2004de alınan makyajlı kasa focus olurdu.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

burda şunu eklemem lazım. Benim focus um yurtdışından gelen focuslardandı. Ardından 2004 te turkiye çıkışlı bir focus daha aldık. Saydığım 3 arabayı kıyaslarsam kalite olarak en iyisi 2002 focus ikincisi golf sonuncusu 2004de alınan makyajlı kasa focus olurdu.

Bence iki araç arasında öyle çok büyük farklar yok.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Bence iki araç arasında öyle çok büyük farklar yok.

Kaç yıl boyunca bindim, benim ki kendi tecrubem :) hiç fark yoksa 8 tane valf farkı var teknolojiyle ilgili olarak. 2002 model olupta 6 lı cd changer lı ön cam ısıtmalı elektrikli koltuklu golf bulmak tr de zor şimdi biliyorsun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Bence değişime gerek yok aynı dönem içerisinde hem boram (comfortline sunroflu) hem focusum oldu. Anahtarlar yan yana iken ilk gelen hep focusun anahtarını alırdı. Golf konforlu gelebilir ama sürüş keyfi focustadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Bu soru benim de bu aralar kafamı kurcalıyor ikisi de otomatik olma kaydıyla. Yorumlardan da gözüktüğü gibi focus daha avantajlı gibi gözüküyor. Golfün bakım masrafı daha korkutucu. Ayrıca özellikle uzun yolda 16 valf olmasının avantajı hissedilecektir diye düşünüyorum. Ama otomatik temiz hangisi denk gelirse onu alacak gibiyiz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şükrü Abay

Hepinize çok çok teşekkür ederim arkadaşlar Focus'ta kalcam param iyi olduktan sonra daha yüksek model araçlara bakcam teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Şükrü Abay

Focus 1 den sonra golf 5 e ya da focus 2 ye geçmemiz daha mantıklı olur

Ghia TDCİ Sony'li çok cezbediyor beni param olursa o tipsiz Golf 5'e para vermem.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ESP'li Golf 4 Highline, bu jantlı ve bu donanımlı çok az Golf var TR'de ;)

araba bakarken kırmızı renklisi ellerimden kaydı gitti 23 bin lira istiyordu. sadece lpg takacaktım :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Focus 1 im varken, Ehliyetini kaptıran bir arkadaşımın şoförlüğünü yaparak Golf 4 ile Adanaya gidip gelmiştim... 

Resmen yorulmuştum... 

Dar ve alçak oturma alanı, vites kolunun posizyonu bana çok ters gelmişti.. 

Belki de focusa alıştığım içindir... 

Bence focus.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yan komşu geceucusu cevherimiz Fatih arkadaşımızın Golf 4 var.Kısa sürelide olsa binmek nasip oldu.İçi dar ve sert bir araç.Motor güçlü,araç içi epey sessiz ama Focus rahatlığına ulaşamaz diyebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Golf 2003 modele kadar 1.600 cc 8v bir araç ve çok hantal bir araç ve yakıtta fazla dolayısıyla Focus 1.6 16 v 105 bg ve yakıt Golfe nazaran daha iyi ve her türlü parçası daha ucuz.Bence Focus 1.6 içi fakat 2003 sonrası 4 kasa için ise aradaki fiyat farkı olacaktır Golf için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şükrü Abay

Yakıt olarak Focus'un iyi 

Performans eşit gibi

Yol tutuş Focus'un iyi

Genişlik Focus

Parça Maliyet Focus

Konfor,Yalıtım Golf

Peki neden 2000 model temiz focus 18-19bin aralığında gidiyorken 2000 golfe temiz hemde km düşük olunca23 ten ağzını açıyorlar onu anlamış değilim :D

Focus'ta kalıyorum çok teşekkür ederim yorumlarınız için.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...