İçeriğe Yönlendir

Fiesta P0139 Hata Kodu

Ertuğrul SARAÇOĞLU

Recommended Posts

Ertuğrul SARAÇOĞLU

Aracımda Atiker Sıralı Sistem var. Bugün  P0139 ISITILMIS 02 SENSOR DEVRESi YAVAS TEPKi (BANK 1, SENSOR 2) sorunu verdi. Otogaz kitini takan ustaya gittim.Sensörden kaynaklı dedi. Işığı söndürdü ve devam et dedi. Bu sensörü değiştirmeme gerek varmı, basit bir yerdemidir, yoksa temizletsem sorunu çözer mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracımda Atiker Sıralı Sistem var. Bugün  P0139 ISITILMIS 02 SENSOR DEVRESi YAVAS TEPKi (BANK 1, SENSOR 2) sorunu verdi. Otogaz kitini takan ustaya gittim.Sensörden kaynaklı dedi. Işığı söndürdü ve devam et dedi. Bu sensörü değiştirmeme gerek varmı, basit bir yerdemidir, yoksa temizletsem sorunu çözer mi?

Oksijen sensörü hata vermiş. IDS ile bağlanıp ölçülen seviye belirlenen aralıklarda mı, onu kontrol ettirmeniz lazım.

Bozuk oksijen sensörü araca iyi yakıt yaktırıyor...

Yorum bağlantısı
Kerim Yurdgulu
(düzenlendi)

Ertuğrul Bey aynı problem benim araçta da var. P0133 ISITILMIS 02 SENSOR DEVRESi YAVAS TEPKi (BANK 1, SENSOR 1) sorunu veriyor. Arıza lambası 1 kere kendiliğinden söndü , 1 kere lpgci söndürdü ama tekrar yine yandı. Ortalama 15-20 gün sonra tekrar yanıyor. Anlamadığım şey bu parça arızalı ise neden hemen yanmıyor  lamba ? Bayağı da pahalı bir parçaymış sanırım.

tarihinde Kerim Yurdgulu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Nazmi Serin

Ertuğrul Bey aynı problem benim araçta da var. P0133 ISITILMIS 02 SENSOR DEVRESi YAVAS TEPKi (BANK 1, SENSOR 1) sorunu veriyor. Arıza lambası 1 kere kendiliğinden söndü , 1 kere lpgci söndürdü ama tekrar yine yandı. Ortalama 15-20 gün sonra tekrar yanıyor. Anlamadığım şey bu parça arızalı ise neden hemen yanmıyor  lamba ? Bayağı da pahalı bir parçaymış sanırım.

İnternette bahsettiğiniz hego sensörünü değişik yöntemlerle temizleyen kullanıcılara denk geldim. Bence bir araştırıp deneyin elinde sonunda sensör hata verdiğine göre , bi de bunu denemekten bir şey kaybetmezsiniz. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...