İçeriğe Yönlendir

Yeni Mazda 3

Eray Sireli

Recommended Posts

Ali Ozan Yurtsever

Aynen i30 u andırdı bana da ama çok beğendim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Ben uzun süredir araştırıyordum bu aracı gerçekten çok tatlı ve güzel olmuş imkan olsa alınır, tabi resimler aldatıcı yakından görmek ve incelemek lazım, inceleme videolarını seyrettim çok tatlıydı inş. geldiğinde de aynı izlenimi bırakır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Mazda yıllardır dünyanın en az arıza veren otomobil anketinde 1. sırada.

Toyota falan hikaye bu arada :)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Harika olmuş. Çok beğendim. İnfiniti ile lexus hatları var...  Yinede yeni mazda6 bu markada favorim. 

mazda-6-china-tt-1a.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben beğendim :)

O ekranlara neden o kadar takıldı insanlar anlamadım. Koymasalar laf ederler yerden yere vururuz. Koyunca da yok emanet durdu yok güzel olmamış falan diyoruz :)

E emaneeeet? Yeni C serisinde de aynı emaneti bırakmışlar oraya :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Her zaman ki gibi çok az satacak..

kesinlikle haklısın ayhan, bence mazda her yönden toyota dan daha kaliteli, sabancı mazda yı alsaydı zamanında durum tam tersi olurdu.

Yorum bağlantısı
Melik Ay

Ah Mazda 3

bi benim olamadın gittin...

Yarin olduktan sonra seni sevmemin ne anlamı var  :D

Hakketen Mazda 3-6 hayalimdeki araba,

elbet bürgün kavuşacağız  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Ender

Mazda, dayanıklılık-uzun ömür konularında Toyota'dan aşağı kalır değildir. 1990'larda en çok satan ithal otomobiller sıralamasında ilk üçe giren bir markaydı ayrıca. Her tarafta zamanın en popüler modeli 626'lar dolaşıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Toyota denilince bir tek model bilirim oda Corolla ( 1.6 XEİ/GL/GLİ ) Piyasası hala 16-17000 leri zorluyor.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Toyota denilince bir tek model bilirim oda Corolla ( 1.6 XEİ/GL/GLİ ) Piyasası hala 16-17000 leri zorluyor.

Evet ya sahibinden de " Efsane kasa " lakabıyla satılıyor. :)

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

çok beğeniyorum ben. ford ortağı olduğundan yarı focus idi eski modeli ama şimdiki skyactiv motor çok başarılı bir atmosferik. iç mekan kalitesi diğer japonlar gibi değil yeni jenerasyonlarda ama bunu bilemiyorum tabi. sedan modeli de çok güzel görünüyor resimlerden.

ben bir kaç sene yeni 6 modelini inceledim. geçen sene de bizde piyasaya çıktı ve aynen 2 lt atmosferik motorla verdiler. dolayısıyla insignia ya da passatla aynı fiyata satılması gereken arabayı mercedes-bmw etiketiyle koydular vitrine.

tabi aynı accord'un başına geldiği gibi hiiiiiç satmadı. bu saçma vergi sistemi sadece bizde var. yani 1.6lt ile 2 lt arasındaki fahiş fiyat farkı bir bizde gelişen ülkelere göre. e adam 3-5bin araba fazla satacağım diye de bu arabalara öyle bir motor geliştirme ya da eldeki 1.6lt'yi koyma gereği duymuyor. dolayısıyla biz de mis gibi arabalardan oluyoruz.

mesela toyota yaptı bunu bir kere ama ne çekti be kardeşim. otomatik 1.6 atmosferik avensis illallah ettirdi milleti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

O ekranlara neden o kadar takıldı insanlar anlamadım. Koymasalar laf ederler yerden yere vururuz. Koyunca da yok emanet durdu yok güzel olmamış falan diyoruz :)

Göze batması konsolla bütünleşik olmamasından. Çokmu zor konsola gömmek ?

Bari cama yapıştırma aparatıyla versinler ;)

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Göze batması konsolla bütünleşik olmamasından. Çokmu zor konsola gömmek ?

Bari cama yapıştırma aparatıyla versinler ;)

2012 Mazda 3'ün konsolu bu şekildeydi Furkan belki bunu beğenirsin... :)

ag12mazda3dash.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

uygun donanımlı otomatik olanı 67000 den başlıyor...araba çok güzel ama fiyatta çok yüksek....en donanımlısı 72000 civarında...aynı fiyatlara dizel otomatikler var...

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

kesinlikle haklısın ayhan, bence mazda her yönden toyota dan daha kaliteli, sabancı mazda yı alsaydı zamanında durum tam tersi olurdu.

Benim zamanında yaptığım araştırmalar neticesinde satmamasının nedeni tamamen reklam olayına bağlamışlar durumu bikaç bişey daha vardı ama unuttum :) birde yanlış bilmiyorsam mazda da türk bir tasarımcımız da var 

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Allah var yakışıklı araç ama marka olarak Tr de Satış sonrasına yatırım yapılmadıkça Mazda dan bi halt olmaz... Mermerler mahvetti güzelim markayı zamanında, biz biliriz zamanında hafif ticarisinden ne çektiğimizi :)

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Onur Bulut

Japon markanın en çok satan modeli unvanına sahip Mazda3 yeni haliyle Türkiye'de satışa sunuldu. 55.500 TL'den başlayan fiyatlarla tüketiciyle buluşacak C Segmenti temsilcisi, Türkiye'ye özel verimli sıkıştırma oranına sahip SKYACTIV-G adını verdiği 120 HP'lik benzinli motor ile pazara adımını attı.

5 farklı donanım seçeneğine sahip Mazda3'ün en pahalı seçeneği olan otomatik versiyonun Power Sense donanımı, 76.200 TL olarak açıklanıyor.

Ayrıca Yeni Mazda3'te i-ACTIVSENSE adı verilen bir güvenlik sistemi de buluyor. Bu sistemde SCBS Akıllı şehir içi fren desteği, RVM Arka araç izleme sistemi, LDW Şerit değiştirme uyarı sistemi ve HBC Uzun far kontrol sistemi gibi sensör bazlı ve radar destekli güvenlik teknolojileri bulunuyor.

jJVaRr.jpg

278R4q.jpg

BXD1gg.jpg

ZN7aRa.jpg

oQralm.jpg

lYv8RX.jpg

VpvGRn.jpg

nPLao0.jpg

Yorum bağlantısı

Mazda 3 gerçekten performans ve viraj kondisyonuyla çok sevdiğim bir araç.Malzeme kalitesi ve az kronik sorunuyla on numara araçtır.

Fakat yeni çıkan modeller.kalıp ve hat aynı.Al Hyundai i vur forda hatchback inide vur alfaya ortaya karışık aha yeni mazda 3

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Mazda 3 gerçekten performans ve viraj kondisyonuyla çok sevdiğim bir araç.Malzeme kalitesi ve az kronik sorunuyla on numara araçtır.

Fakat yeni çıkan modeller.kalıp ve hat aynı.Al Hyundai i vur forda hatchback inide vur alfaya ortaya karışık aha yeni mazda 3

Abi nerelere vurdun Mazdayı öyle.  :D  :D Bunu ben daha çok İnfiniti Fx35 e benzetiyorum.Yavrusu gibi  :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konunuz birleştirilmiştir.

Lütfen yeni konu açmadan evvel forumda arama yapalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...