İçeriğe Yönlendir

Trafiğe Çıkış Tarihi?

Erdinç AKBALIK

Recommended Posts

Erdinç AKBALIK

Arkadaşlar 2007 Fiestamı satarak 2007 dizel otomatik c-max ile dönüş yaptım. Yanlız ruhsatta trafiğe çıkış tarihi 2009 yazıyor. Şaşe ve plaka ile sorgulatınca araçta hasar kaydı bulunmuyor. Bunun sebebi ne olabilir? Ayrıca araçla ilgili bilmem gereken önemli püf noktalar var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

2009 da el değiştirmiş ve aynı zamanda plaka değiştirmiş olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca
(düzenlendi)

2007 de üretilmiştir bayinin elinde 2 yıl kalmış 2009 da satılmıştır. Böyle arabalar piyasada mevcut fazla bekleyen alıcı, bulamayan araçlar genelde galerilere verilir aracın değeri 40.000 se 37.000 den verilir. 0km araba ama 2 yaşındadır.

böyle diye tahmin ediyorum plaka değişince trafiğe çıkış tarihinde değişiklik olmaz diye biliyorum.

mesela şunun gibi 2014 modeller çıkacak ama bu 2012 0km

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-oto-nun-carsi-sinda-fluence-1.5dci-110-hp-6-ileri-2012-model-0km-131704440/detay

tarihinde Mustafa Volkan Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

2007 de üretilmiştir bayinin elinde 2 yıl kalmış 2009 da satılmıştır. Böyle arabalar piyasada mevcut fazla bekleyen alıcı, bulamayan araçlar genelde galerilere verilir aracın değeri 40.000 se 37.000 den verilir. 0km araba ama 2 yaşındadır.

böyle diye tahmin ediyorum plaka değişince trafiğe çıkış tarihinde değişiklik olmaz diye biliyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-oto-nun-carsi-sinda-fluence-1.5dci-110-hp-6-ileri-2012-model-0km-131704440/detay

Galerilere verilen araçlar trafige çıkış tarihi atılmadanmı veriliyor ?  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ruhsatta trafiğe ilk çıkış tarihi gibi bir yer olması lazım asıl olan oarasıdır. sonraki trafiğe çıkış tarihleri el değişiden kaynaklanır.

model yılı  fabrikadan üretilip bayiye geldiği trafiğe çıkış tarihi ise faturalandırıldığı tarih denebilir.( öylede değilde bu tabir şimdilik iş yapar)  ama o ilandaki 2014 değil 2012 olacaktır.

ayrıca faturası kesilen aracın garanti sürecide başlamış demektir. yani bayi satamadığı sıfır araca fatura kesip showroomda sıfır gibi 2. el tadında satar ama yattığı her gün garanti süresi işlemektedir. sen sıfır gibi araba diye alırsın 2 sene sonra bayiden. garanti süresi geçer ama daha senin bi haftalık araban arıza verince garantisi dolmuş bunun denir. o da ayrı dert :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Galerilere verilen araçlar trafige çıkış tarihi atılmadanmı veriliyor ?  :unsure2:

Hayır şöyle 2012 de araç gelir 2013e kadar bekler yine satılmazsa 2013 trafiğe çıkışlı galeriye verilir araba 2013 model 0 gibi galeriden satılır ama 2012 modeldir. Model yılı 2012 yazar trafiğe çıkış tarihi 2013 yazar.

mesela benim araba 2004 model ama trafiğe çıkışı ağustos 2003 

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Hayır şöyle 2012 de araç gelir 2013e kadar bekler yine satılmazsa 2013 trafiğe çıkışlı galeriye verilir araba 2013 model 0 gibi galeriden satılır ama 2012 modeldir. Model yılı 2012 yazar trafiğe çıkış tarihi 2013 yazar.

mesela benim araba 2004 model ama trafiğe çıkışı ağustos 2003 

Hmm bilmiyordum bunu saol bilgi için  :)

Yorum bağlantısı
Semih Saner

Benim aracım 2003 model..aracı 2010 da aldım..ve aldığım tarih trafiğe çıkış olarak yazılır..yani araç el değiştirirse çıkış tarihide değişir..

Yorum bağlantısı
Erdinç AKBALIK

Nihat  Palolu hocam ilk tescil tarihi 23-10-2009 yazıyor, zaten hasar mesajında da doğal olarak 2011 muayene girişi gözüküyor.

Semih Saner hocam, sizin değişir dediğiniz tarih tescil tarihidir. İlk tescil tarihi değişmez.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ilk tescil tarihinde 2009 diyorsa ilk muayene 2011 de değil 2012 de olmalıydı.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Nihat  Palolu hocam ilk tescil tarihi 23-10-2009 yazıyor, zaten hasar mesajında da doğal olarak 2011 muayene girişi gözüküyor.

Semih Saner hocam, sizin değişir dediğiniz tarih tescil tarihidir. İlk tescil tarihi değişmez.

Linki tıklayın, daha sonra '' araç '' bölümünü de tıkayıp çıkan kutucuğa şase numaranızı yazıp sorgulayın arabanızın imal tarihi ne çıkacak.

http://www.etis.ford.com/

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

yani cmax  2007 model kanuna göre isterse trafiğe 2013de çıksın aracın doğduğu tarih  2007 

Yorum bağlantısı
Erdinç AKBALIK

Linki tıklayın, daha sonra '' araç '' bölümünü de tıkayıp çıkan kutucuğa şase numaranızı yazıp sorgulayın arabanızın imal tarihi ne çıkacak.

Temel Özellikler İmal Tarihi:   27.01.2006 Araç Hattı:   Focus 04-08/Focus C-MAX 03-07 Gövde Tarzı:   5 Kapı UAV Versiyon:   Seri 45 Motor:   Dizel 1.6 DOHC TCI (110PS) Vites Kutusu:   CVT Oto. Dif. Vit. Kut. Zf Çekiş:   LHD FWD Egzoz Salımı:   2000 EEC (EEC 7) Klima:   Manuel Klima Bölge:   (+)"TR" Boya:   Aytozu Grisi Metalik İç Kumaş:   Humuslu / Mondus / Orta Koyu Çak.
Yorum bağlantısı

Nihat Bey, link senden geldiğine göre umarım cevabı da senden alabilirim. Aracımın elektrik şemasını indirmek istiyorum. Bu site üyelik istiyor ve üyelik için de "servis olma" şartı koymuş. Ne yapabiliriz?

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Nihat Bey, link senden geldiğine göre umarım cevabı da senden alabilirim. Aracımın elektrik şemasını indirmek istiyorum. Bu site üyelik istiyor ve üyelik için de "servis olma" şartı koymuş. Ne yapabiliriz?

Abi yanlış bilmiyorsam üye olmak için '' yetkili servis '' olma şartı yok.

Bireysel üye olunabiliyor, ama ücretli. Saat/gün/ay/yıl olarak ücret tablosu var. Euro para birimiyle ve pahalı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...