İçeriğe Yönlendir

Focus Kapı Hoparlörü Hakkında

Okan Balcı
Çözüme git Volkan özyurt tarafından,

Recommended Posts

Okan Balcı

Birkaç hafta önce sol ön kapı hoparlöründen ufak cızırtılar gelmeye başladı ve dün itibariyle artık çalmamaya başladı.Büyük ihtimalle artık iflas etti.Sormak istediklerim şu: 

1-Bizim GHİA ların ses sistemi gayet kuvvetli.Kapılarda normal kolon mu kullanılmış yoksa mid-tiz takımımı var?

2-Kapıların ölçüleri tam olarak nedir?(araştırdığım kadarıyla 16.5cm)

3-Eğer kolon olarak değiştirebiliyorsak sadece patlayanı değiştirsem bariz ses-bass farkı hissedermiyim?

4-Eğer mid tiz takımı varsa ve sadece mid alsam taktırabilirmiyim? 

Aracım fabrika çıkışı ses sistemine sahip Focus GHiA

Herkese iyi forumlar..

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Birkaç hafta önce sol ön kapı hoparlöründen ufak cızırtılar gelmeye başladı ve dün itibariyle artık çalmamaya başladı.Büyük ihtimalle artık iflas etti.Sormak istediklerim şu:

1-Bizim GHİA ların ses sistemi gayet kuvvetli.Kapılarda normal kolon mu kullanılmış yoksa mid-tiz takımımı var?

2-Kapıların ölçüleri tam olarak nedir?(araştırdığım kadarıyla 16.5cm)

3-Eğer kolon olarak değiştirebiliyorsak sadece patlayanı değiştirsem bariz ses-bass farkı hissedermiyim?

4-Eğer mid tiz takımı varsa ve sadece mid alsam taktırabilirmiyim?

Aracım fabrika çıkışı ses sistemine sahip Focus GHiA

Herkese iyi forumlar..

Bence orjinalini , yoksa çıkma sağlamını bulmaya çalış .
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Volkan özyurt

orjinal kapı kolonları, kapıya puntolanmış ve plastik kabini var. bu plastiğe gömme şekilde olduğundan kolon kabinden parçalanmadan çıkarılamıyor. orjinal (veya çıkma) bir tane alıp takmaya çalışın. yok mid takımı taksam derseniz ben biladerle beraber tam bir gün harcadım. biraz zahmetli iş (tabi orjinal gibi dursun derseniz) ölçüler ise ön ve arka kapıların hepsi 16cm.

kapıdaki puntoları matkapla çürütüp kolonu ve plastik kabini çıkardık. sonra resmen kolonu parçalayıp plastik kabini boşalttık. içini çıkarabilmek için kolonun mıknatıslı tarafına doğru uzanan kolları kesmek gerekiyor. çıkardıktan sonra 16cm midi oturttuk. normak kolona göre daha dışta kaldı. plastik kabinin zeminini jet taş ile traşlayıp incelttik. yerine oturttuktan sonra tekrar orjinali gibi puntoladık. cumartesi akşam 6 da başladık, pazar sabah 7 de işimiz ancak bitti. tabi bu dediğim süre 4 kapı + ön direkteki tweeterler + arka tweeterler + 30 cm slim bass + amfi + midlerin kutuları ve komple yeni kablo çekimleri için geçerli.

şu an kapının panzunotunu söksem herşey orjinal gözüküyor fakat kolonların yerinde kocaman tarantulalı midler var. bu sayede multimedya cihazdan zevk almaya başladım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Balcı

Cevaplar için teşekkürler.

Ben her zaman orjinal ekipman kullanmaktan yanayım.Çıkmasını araştırıcam.Bulursam tabikide çıkma kullanırım.Ama bulamazsam ve serviste vb yerlerde 150-200 lira civarı fiyat çekerlerse gider 199 tl ye JBL in mid tiz takımı alır takarım.Eğer elinde olan arkadaş varsa ücreti karşılığı almak isterim.

İyi forumlar..

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Aslında İstanbul dasınız . Bence bulurusunuz . Vakit lazım tabi .

Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

Cevaplar için teşekkürler.

Ben her zaman orjinal ekipman kullanmaktan yanayım.Çıkmasını araştırıcam.Bulursam tabikide çıkma kullanırım.Ama bulamazsam ve serviste vb yerlerde 150-200 lira civarı fiyat çekerlerse gider 199 tl ye JBL in mid tiz takımı alır takarım.Eğer elinde olan arkadaş varsa ücreti karşılığı almak isterim.

İyi forumlar..

uygun fiyata mid takımı almak için konumunuz uygun ise yenibosna veya haramideredeki bit pazarından birine uğramalısınız. forumdaki arkadaşlardan almak isterseniz --aranıyor-- bölümüne yazmanızı öneririm...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...