İçeriğe Yönlendir

Yok Mu Kemane Dinlemeyi Çalmayı Seven

Görkem Azizoğlu

Recommended Posts

Görkem Azizoğlu

Şu koca forumumuz da elbette vardır dedim Kabak Kemane çalmayı dinlemeyi seven dostlarımız. :)

Sesini hiç duymamış olanlar da vardır elbet, benden demesi çok vakit kaybetmeden dinleyin çalın söyleyin :)

1x32.jpg

qki9.jpg

4cv.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

Kemane deyince hep benim aklıma oyun havaları geliyor :) Kemaneci Murat falan diye :p Telli çalgıları kıvıramıyorum ben. Üflemeli, vurmalı çalgılarda düzgün sesler çıkarabilsem de, bağlama, gitar, keman, kemane falan hiç anlamıyorum.

Şöyle bir video da varmış.

http://www.youtube.com/watch?v=LLDsWktoZzw

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
(düzenlendi)

Çok güzel ya hep özenmişimdir böyle şeyler çalmaya ama bir türlü nasip olmadı.Yeşil başlı telli turnamda süper elinize saglık  :bravo:  :bravo:

Sağolun dinlediğiniz için :)

Kemane deyince hep benim aklıma oyun havaları geliyor :) Kemaneci Murat falan diye :p Telli çalgıları kıvıramıyorum ben. Üflemeli, vurmalı çalgılarda düzgün sesler çıkarabilsem de, bağlama, gitar, keman, kemane falan hiç anlamıyorum.

Şöyle bir video da varmış.

http://www.youtube.com/watch?v=LLDsWktoZzw

ilgi olunca gerisi geliyor be Zafer abi gerçekten. Tabi ki çok büyük bi zamanı da gözden çıkarmak lazım :) Cafer Nazlıbaş, İhsan Mendeş, İmamyar Hasanov, Uğur Önür, Kesinlikle tavsiye ederim dinlemeli 

burdurluların milli çalgısı . yörükler dinler anlar.

Çok doğru Türk kavimlerinin ana çalgısının (ıklığ) Anadolu hali oluyor kabak kemane

herkes bilmez de sevmez belki de.Ben severim :bravo:

Her müzik türünü olduğu gibi bunu da seven sevmeyen oluyor tabi ki :)

tarihinde Görkem Azizoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

ben de bağlama çalıyorum 10 yıl oldu.erzurumlu olarak kızın sesini beğenmedim malesef. bağlama ve keman çok güzel elinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Volkan özyurt
(düzenlendi)

görkem bay yüreğinize sağlık :bravo:  :bravo:

affınıza sığınarak madem konu müzik, son zamanlarda dinlemekten kendimi alamadığım bir eseri de ben paylaşmak isterim. şu ney sesini bir baştan sona dinleyin lütfen insana inanılmaz bir huzur veriyor. :good1:

http://www.youtube.com/watch?v=bdKqs2AqEqs

edit: özellikle 2.10sn den sonraki bölüm harika ötesi...

tarihinde Volkan özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

ben de bağlama çalıyorum 10 yıl oldu.erzurumlu olarak kızın sesini beğenmedim malesef. bağlama ve keman çok güzel elinize sağlık.

Güzeldir müzikle ilgilenmek :)

görkem bay yüreğinize sağlık :bravo:  :bravo:

affınıza sığınarak madem konu müzik, son zamanlarda dinlemekten kendimi alamadığım bir eseri de ben paylaşmak isterim. şu ney sesini bir baştan sona dinleyin lütfen insana inanılmaz bir huzur veriyor. :good1:

http://www.youtube.com/watch?v=bdKqs2AqEqs

edit: özellikle 2.10sn den sonraki bölüm harika ötesi...

Müzikte makamın insan ruhunu etkilediği kesindir. Hicaz makamı ile hüzün çökebileceği örneği gibi :) Ney, kemane, keman, mey, duduk gibi üflemeli ve yaylı çalgıların bu hissi en sağlam veren müzik aletleri olduğuna inanırım hep örnekte olduğu gibi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Başar Mert

Bende müzikle ilgilendiğim için tabikide severi kabak kemane, bende bağlama çalıyorum birlikte halkmüziği eserlerinde yakışan enstürümanlardır. Çalmayı denemek nasip olmadı hiç ama denemek isterim. Birde bu aralar balaban alıp denemek istiyorum onun sesin de hastayım damardan damardan giriyor. :)

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Bende müzikle ilgilendiğim için tabikide severi kabak kemane, bende bağlama çalıyorum birlikte halkmüziği eserlerinde yakışan enstürümanlardır. Çalmayı denemek nasip olmadı hiç ama denemek isterim. Birde bu aralar balaban alıp denemek istiyorum onun sesin de hastayım damardan damardan giriyor. :)

Ankara toplantıları için THM topluluğu oluştursak güzel olur aslında :D

Yorum bağlantısı
Başar Mert

Ankara toplantıları için THM topluluğu oluştursak güzel olur aslında :D

evet olabilir aslında herkes dinlemek istemeyebilir THM :) ama olsun dinleyenlerle güzel olabilir.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

evet olabilir aslında herkes dinlemek istemeyebilir THM :) ama olsun dinleyenlerle güzel olabilir.

Beğenmek forum ahalisine, toplantıya dahil olanlara kalmış artık haklısınız :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...