İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.5 Tdci Titanium Mu, Clio 1.5 Dci Icon Mu?

Levent Eksen
Çözüme git Levent Eksen tarafından,

Recommended Posts

Levent Eksen

Arkadaşlar bir arkadaşıma sıfır araç bakıyoruz, ikisi arasında kaldık.. Makyajlı Fiesta Titanium 1.5 75 ps ile Yeni Clio Icon 1.5 Dci 90'lık Start Stoplu neredeyse aynı fiyattalar.. (Fiesta'da Clio'da standart olan ESP, Hillholder, TCS, Yan Airbaglar filan alınca aynı fiyata çıkıyor Clio Icon ile) 

İki araçta sıfır km 46-47 bin civarı, Fiesta'yı zaten biliyoruz da, bizim arkadaş 90'lık Clio'dan yana biraz meyillendi.. İkiside 1.5 dizel ama Clio 90 ps daha iyi gitmez mi diyor.. Daha yeni kasa, Navigasyonu var 7 inç vs, gibi artıları cezbetti onu.. Birde Fiesta'da Titanium artı paketlerinde bile park sensörü yokmuş, ilginç..

Benim bi kaç yerden okuduğum, 1.5 Dci 90'lık yeni Clio'da komple şanzıman değiştirenler olmuş daha 5-10 bindeki arabalarda.. Bu biraz mide bulandırdı..

Artısıyla eksisiyle bu iki araç arasında siz olsanız hangisini tercih ederdiniz..?

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
(düzenlendi)

Ben clio'yu tercih ederdim. Tasarımı yeni bir araba ve daha güçlü olduğu için. Şanzımanın problem olacağını zannetmiyorum. Sonuçta 2 yıl garantisi olacak, istenirse garanti ayrıca uzatılır.  Fiesta henüz makyajlandı, 2-3 yıl sonra tamamen yenilenecek diyebiliriz. Şimdi alınacak Fiesta 2-3 yıl sonra "eski kasa" olacak.

tarihinde Evren Barış Özbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Renault'un manuel şanzımanları çok uzun ömürlüdür. 5-10bin'de şanzıman değiştiren imkansız veya debriyajsız kullanmaya çalışan insanlardır :)

Triptonik düşünüyorsanız Renault ile aynı cümlede kullanılmamalılar.

Ben olsam Clio alırdım. 90ps ile iyi gidiyor. Mıncıklayınca iyi değerler elde ettiğini gördük :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Uslu

2013 nisan ayı itibariyle aynı sıkıntı bende de vardı.İki araç arasında kalmıştım.Bir  clio ya bir ford a bakıyordum.Fordun test sürüşünden sonra clioda bir test sürüşü yaptım.Clio öyle aman aman hızlanan uçan bir araba gelmedi bana.Ford da gelmedi gerçi.Ancak aston martin ızgara,kullanılan malzeme kalitesi,arkadaş tavsiyesi bana fordu aldırdı.Pişman mıyım kesinlikle hayır.Benim tavsiyem ford tan yana.Arkadaşına hangi aracı alırsa alsın sıkı bir pazarlık tavsiye ederim.Gerekirse patrona kadar çıkın. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben bile Clio diyorum artık  :D

yalnız 47 bine bunlara bakılmaz, 

Seat Leon 1.4 tsi 140 hp. style donanım 47 kaat

az zorlar 50 verirsen dsg de olur, ne kliosu ne fiestası...

Dizel forever dersen

1.6 dizel 105 hp reference donanım 48900 tl. pazarlık ta yaparsın...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı

46-47 bin tl ye ikisini de almazdım :) , ama illa alınacaksa iki tarafın da artıları eksileri mevcut.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

O fiyata tercih edilir mi bilinmez ancak ikisi arasındaki tercih Clio'dan yana olmalı.Zira yeni kasası hem görünüm,hem de performans açısından fiestadan üstün bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

liste fiyatı 43 fiestanın eklentilerden mi 46-47 oldu o nasıl oldu ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

43 te olsa yine Leon diyorum, sınıfta atlıyorsun üstündende, o paraya Leon gibi araba varken clio falan bakılmaz bile...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fiesta çok iyi , ama güvenlik donanımı zayıf, isteniz bile espli araç zor bulunur.

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

bende renoların dizellerinin pek iyi olmadığını duydum. (pompacı enjektörcü usta öyle demişti ekmek kapımız bizim bunlar diye tabi o megan ve kango için dedi). ben olsam fiesta alırdım. ancak çok para o paralara herkes gibi sınıf atlamayı isterdim. leon mesela.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

İlla ikisinden biri olacaksa hiç tereddütsüz Clio. Yeni tasarım, 90 bg güçlü motor. Hem donanım hem de aksesuar bakımından dolu bir araç... 

Ama ilk tercih tabiki Leon.

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

47 bin lira ikisine de verilmez. Siz arkadaşınızı uyarın bence.

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

47 Bin hiçbir araca verilmez , o paraya Leon alırım ben olsam. Ha derseki dizel olcak . 1,6 TDi Comfortline Polo alırım. Arkadaşınızı uyarmanızda fayda var..

Yorum bağlantısı
İlker Uslu

benzinin 5 tl olduğu bir ülkede b sınıfı araçlar 45 bin 46 bin olmuş çok mu ?. İkinci el  araçlarda karşılaşılan sorunları az çok hepimiz biliyoruz.Dosta gidecek araçlar çok fazla yok. Arayıp bulmak çok sıkıntı.  Millet o paraları kafası rahat etsin diye veriyor.Kimse fiyatlardan memnun değil ancak Türkiye şartları bu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hacım punto dedin ya Murat birazdan aveo diye damlar buraya:)

segmentinde benim gözümde full punto kadar başarı araba yok :p yüzü biraz eskidi ama halen sevimli.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

şarap gibi dediysek  meşe fıçılardan mı olacaktı :p  eser miktarda plastik  mercedeste de var :p ama bi renoğ kadar değil

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...