İçeriğe Yönlendir

2010 Fiesta 1.25 Trend Hakkında...

Mert Üçkaleler

Recommended Posts

Mert Üçkaleler

Merhaba,

Uzunca bir süredir araç alma arefesindeyim nihayet tek modele indim. Alacağım araç Fiesta 1.25 trend.

Sizlere sormak istediğim bir soru var detaylı bir şekilde Mehmet abiye de mesaj attım. Bu kasa Fiesta kullanan arkadaşlar kasko için ne kadar ücret veriyorlar? Duyduğuma göre kasko fiyatları oldukça yüksekmiş..

Bunun nedeni ne olabilir? Fren konusundaki zaafiyetimi?

Bu model araç için 25.500 TL verilebilir bir rakam mıdır? (Hatasız,boyasız , değişensiz , 27000 km.de bir araç )

Son olarak alınmalımı? Kronik sorunları veya çıkaracağı muhtemel arızalar bellimidir?

Yorumlarınız değerlidir...

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

belirgin bir kronik arızası yok bildiğim kadarıyla.

performans bekleme onun haricinde eğlenceli bir model ;)

25500 piyasa fiyatında normal

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Şirket aracı olmaları,çok satılması doğal olarak kazaya karışma ihtimalini arttırıyor. 2012 fiesta aracıma 2. Yılında 2500 tl fiyat çıkaran da oldu 1600 tl çıkaran da

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Asıl neden genç arabası olması şirket aracı olması nedeni ile potansiyel kaza arabası.

Aslında arabaya göre değilde bu kasko denilen şeyin ceza ve kaza yapma sayınıza göre değişmesi gerekir.

Örn

a kişisi 25  yaşında fiesta sıfır ceza sıfır kaza yapmış olsun

b kişisi 45 yaşında mondeo 5 ceza 5 kaza yapmış olsun

hangisi fazla öder sizce?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Genç olan fazla öder.

peki sizce adaletlimi ? 

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Şirket aracı olmaları,çok satılması doğal olarak kazaya karışma ihtimalini arttırıyor. 2012 fiesta aracıma 2. Yılında 2500 tl fiyat çıkaran da oldu 1600 tl çıkaran da

B segmentinde baktığım 2 araç vardı biri corsa biride fiesta ben hapı yuttum o zaman :( ikiside şirket aracı olarak yoğun bir şekilde kullanılıyor..

Punto baktım baya bir süre oda tam şirket aracı..

Size 2.senede çıkan fiyatlara ve yaşınıza bakılırsa benim yaşıma göre ilk yılında çıkacak rakamı oldukça merak ediyorum?

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

peki sizce adaletlimi ? 

değil ama öyle Babam benim sürüşümün yarısı kadar bile araba süremez ama aracı onun üstüne yaptırdık yaşı büyük diye..

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Asıl neden genç arabası olması şirket aracı olması nedeni ile potansiyel kaza arabası.

Aslında arabaya göre değilde bu kasko denilen şeyin ceza ve kaza yapma sayınıza göre değişmesi gerekir.

Örn

a kişisi 25  yaşında fiesta sıfır ceza sıfır kaza yapmış olsun

b kişisi 45 yaşında mondeo 5 ceza 5 kaza yapmış olsun

hangisi fazla öder sizce?

Kesinlikle haklısınız. Peki ben aracı almadan net olarak şahsım adına ne kadar kasko bedeli çıkacak öğrenebilirmiyim?

Bu sonuca göre alıp almayacağım netleşecekte..

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

değil ama öyle Babam benim sürüşümün yarısı kadar bile araba süremez ama aracı onun üstüne yaptırdık yaşı büyük diye..

benimkide öyle babam iyi kullanır bu arada sigortacılar böyle yaparsa bizde böyle yaparız yaşa arabaya göre muamele yapılınca bizde onlara göre muamele yaparız napalım.

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

benimkide öyle babam iyi kullanır bu arada sigortacılar böyle yaparsa bizde böyle yaparız yaşa arabaya göre muamele yapılınca bizde onlara göre muamele yaparız napalım.

aynen öyle..Benim üstüme olmuş Babamın üstüne olmuş sorun değil.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Kesinlikle haklısınız. Peki ben aracı almadan net olarak şahsım adına ne kadar kasko bedeli çıkacak öğrenebilirmiyim?

Bu sonuca göre alıp almayacağım netleşecekte..

Onu Mehmet abi daha iyi bilir ona danışın bence

yaşınızıda göz önünde bulundurursak 1100 1500 arası bir değerde olur büyük ihtimal her firmanın farklıdır.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Onu Mehmet abi daha iyi bilir ona danışın bence

yaşınızıda göz önünde bulundurursak 1100 1500 arası bir değerde olur büyük ihtimal her firmanın farklıdır.

Bana kalırsa 2.000 TL bulabilir. Bir tane araca talip olmuştum sahibi 35 yaşındaydı 1800 küsür veriyorum demişti..

Mehmet abiyede mesaj gönderdim, sanırım mesajımı daha görmedi. Merakla bekliyorum bende :)

Yorum bağlantısı

Bana kalırsa 2.000 TL bulabilir. Bir tane araca talip olmuştum sahibi 35 yaşındaydı 1800 küsür veriyorum demişti..

Mehmet abiyede mesaj gönderdim, sanırım mesajımı daha görmedi. Merakla bekliyorum bende :)

Kuzenime 1-2 hafta önce emmiden ve birkaç başka yerden sordum,kuzen 88 li , araç 1.4 tdci trend , çıkan kasko fiyatı 4000 tl(dörtbin )  :shok:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

600 lira veriyorum ben kaskoya. bence ikinci el araba o kadar vermeyin, sıfır almaya çalışın.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Aracın linki var mı

Aracın linkini ekliyorum,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ogretmenden-sifir-gibi-cok-temiz-127189125/detay/

600 lira veriyorum ben kaskoya. bence ikinci el araba o kadar vermeyin, sıfır almaya çalışın.

Hocam kaskonuz maşallah çok iyi rakam,

Malesef sıfıra bütçem yetmiyor :(

Kuzenime 1-2 hafta önce emmiden ve birkaç başka yerden sordum,kuzen 88 li , araç 1.4 tdci trend , çıkan kasko fiyatı 4000 tl(dörtbin )  :shok:

Abi bu nasıl saçmalıktır!

97 Model Honda Civic VTI ölüm makinesi ona 2.500 TL ye kasko yapıyorlar. 4.000 TL nasıl bir rakamdır? :shok:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Hocam kaskonuz maşallah çok iyi rakam,

Malesef sıfıra bütçem yetmiyor :(

güneş sigorta 500 liraydı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...