İçeriğe Yönlendir

Tamir Görmüş Radyatör Ve Otomatik Şanzıman Yağ Soğutucu Nasıl Kontrol

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

geçen yaptığım küçük kazada radyatörler  yamuldu ( radyatörler dediğim birisi fan radyatörü biri otomatik şanzıman yağ soğutucu radyatörü ve klima radyatörü  3 tane radyatör bir birine eklenmiş şekilde eğildi yani)  her hangi bir sıvı kaçağı vs olmadı ama eksper değişim yerine tamir vermiş sağolsun. araba erzincanda serviste sökülüp radyatör tamiri yapan RS diye bi firmaya yollandı. aracı servisten alacam ama  servisten aldıktan sonra önce köye gideceğim için ve en yakın usta yine servis olduğu için ( 170 km)  yolda sıkıntı yapacak olursa vay halime.  servis yetkili servis ama adamlar otomatik şanzıman soğutucunun varlığını bizim araçta gördüler ( genelde  erzincandaki servis hafif ticari araçlara bakıyor)  tabi şanzıman soğutucusunu söktüklerinde yağ  boşalmıştır büyük ihtimal de yerine ne doldurdular faturasına bakıp çözmeye çalışcam.  şanzımana bir şey olmasın diye çok tembihledim ama hı hı deyip geçtiler. klima radyatörüne de gaz basacaklardı heralde onun soğutmasındankompresörün devreye girmesinden çözerim durumu su radyatörünü de servisten uzaklaşmadan evvel fanların çalışması ve termostatın devreye girip girmemesinden hava yapıp yapmadığını da çözerim gibi de şanzımanın kontrolünü nasıl yapabiliriz.  sürüş sırasındaki geçiş tepkileri yeter mi bilemiyorum. zorlanın ısınıp cortlamasının testi nasıldır :D yani tam dağa tırmanırken çat diye göstergede şanzıman uyarısı verirse başımdan kaynar sular dökülür.  şanzıman  filitresinin kapağında normalde hiç yağ terlemesi vs yoktu en son memlekte giderken baktığımda. ama kazada radyatörler eğilince yağ soğutucusunun hortumları  katlanmış ve o şekilde bi 500-600 metre kullanmak zorunda kaldım.  serviste baktığımda  şanzımanın filitre kapağının etrafının terlediğini gördüm ustaya da dedim bak bu böyle değildi diye. yok dedi bir şey olmaz ondan felan :p

pimpiriklilik yapıyorum ama araçta hiç sıkıntı yoktu öncesinde :D ondan.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

la rahat ol yaparlar, tamir olamıyor diye rapor versinler ekspere söye ayarlar beya ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

zaten yapıldı :D servis sıkıntı yok diyorda biz işimizi sağlama alalım. araç serviste yatıyor benim erzincana dönmemi bekliyor :D

tamir olamıyor diye rapor verecek adam vermemiş :D  radyatör  nasıl düzeltiyorlar bilemiyorum ama adamlar bu işde uzmanmış

http://www.rsradyator.com/

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

ya radyatör dediğin nedir ki kaynatırlar olur lehim hesabı ;) Moruk kullanırın 100km edersin kaçak vs yok ise tamamdır. Menüde şanzıman ısı  sensörünü okuma şansın var mı 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:i-ih:

şimdi adamların sisteminden baktım :D şanzıman soğutucuya onlar müdahale etmedi demekki  servis değişti.

sadece klima ve su radyatörü tamir edilmiş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...