İçeriğe Yönlendir

Tourneo Custom Stepne Nasıl Sökülür

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

LAstik patlamasına pek gerek yok, hırsızların yoğun talep göstermesi üzerine, stepneyi sökerek içeri almakta büyük fayda vardır.

1. Stepne altta, zincir asansörüne bağlıdır, asansörün manivelası bagajdadır.

2. sağ ön yolcu koltuğu altındaki avadanlıktan , bijon lokması alınır ve ince ucu ile asansör manivelası döndürülüp lastik zemine indirilir.

3. önce jantın iç kısmındaki civata el ile sökülür, sonra, jant içine inen asansör telinin baş tarafı, jantı tutan parçadan çıkartılır.

4. stepne kullanıma hazırdır.

Bagajda taşınması tavsiye olunur. Zira jant lastikten ziyade, asansör sistemi pahalıdır, kaskoda bunun için hasarsızlık indirimi boş yere bozulur genelde.

sfjy.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Boyacı Hakan bu işi öğrendi :D

Bence tamamen minübüsçü düşüncesi :p  aracın kaskosu var çalınırsa ödenir ;) hem stepneyi bagaja koyarsan Süha nereye oturacak?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Çağlar abi bunu birde sabitlemek lazım. Hem ses yapar tümseklerde hemde allah korusun kaza anında sağa sola savrulur...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir tane kılıf lazım öyleyse.

Bagajda kirleniyor mu stepne hocam?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Çıplak duruyor. Kılıfta olsa güzel durmaz mı yeni arabada..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çıplak duruyor. Kılıfta olsa güzel durmaz mı yeni arabada..

Cıks, o zaman aha lastiğim diyemiyorsun, böyle daha eğlenceli :)

Aşağı çengelde olsa kılıf mantıklı. İhtiyacın olduğunda söküp ellerini kirletmezsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Cıks, o zaman aha lastiğim diyemiyorsun, böyle daha eğlenceli :)

Aşağı çengelde olsa kılıf mantıklı. İhtiyacın olduğunda söküp ellerini kirletmezsin.

Katılmıyorum. Böylesine bir araba da, bagajda lastik kabak gibi kalmamalı. :)

Altta kılıflı olsa ne değişecek ki, lastik temiz kalacak ama kılıf kirleneceği için eller yine kirlenecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bizde,lpg takanlara bundan veriyoruz. gerçi stepne ince bunda, ama belki büyük için yapılanıda vardır :)

Resim2.png

Makaralı sarılıp,çekiliyor sadece :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

hayatımda ilk defa böyle bir bakış açısı mantığı gördüm Sani çok ilginç gerçekten  :bambam:  :bambam:  :yildizlar:  :yildizlar:  :bambam:  :ninja:  :sanssiz:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bence tamamen minübüsçü düşüncesi :p  aracın kaskosu var çalınırsa ödenir ;) hem stepneyi bagaja koyarsan Süha nereye oturacak?

acentama sordum, yan çizdi. Ben uyurken, hırsız alıp götürünce, kabahatli oluyormuşum, bu yüzden de seneye prime zam yapıyormuş :mangal:

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

acentama sordum, yan çizdi. Ben uyurken, hırsız alıp götürünce, kabahatli oluyormuşum, bu yüzden de seneye prime zam yapıyormuş :mangal:

Gönder stepneyi bana odamın en nadide parçası olsun gözüm gibi bakarım, sen bile alamazsın :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...