İçeriğe Yönlendir

Nokia Lumia Ailesi

Mustafa Volkan Koca

Recommended Posts

Semih İzgi

:D

Fotoğraf bunlar galiba :)

Valla gerçekse hiç şaşırmam :D Yıl olmuş 2013 hala kopyalama süresini kestiremeyen bir işletim sisteminden bahsediyoruz :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selçuk Keleş

Giriş seviye lumia'lara 525 eklendi. En belirgin fark artık 1 GB ile geliyor olması.

Ön kamera ve flaşı 520'de olduğu gibi bunda da yok. 

Boyutlar

• Yükseklik: 119,9 mm
  • Genişlik: 64 mm
  • Kalınlık2: 9,9 mm
  • Ağırlık: 124 g

Ekran ve Kullanıcı Arayüzü

• Ekran boyutu: 4 ''
  • Ekran çözünürlüğü: WVGA (800 x 480) 
  • Ekran özellikleri: Parlaklık denetimi, Yönlendirme sensörü, Lumia Renk tercihi
  • Ekran renkleri: TrueColor (24-bit/16M) 
  • En/boy oranı: 15:9 
  • Piksel yoğunluğu: 235 ppi
  • Ekran teknolojisi: IPS LCD 
  • Dokunmatik ekran teknolojisi: Süper duyarlı dokunuş 
  • Sensörler: Ortam ışığı sensörü, İvmeölçer, Yakınlık sensörü

Güç Yönetimi3

• Batarya: BL-5J 
  • Batarya kapasitesi: 1430 mAh
  • Batarya voltajı: 3,7 V
  • Çıkarılabilir batarya: Evet 
  • En fazla bekleme süresi: 14 gün
  • En fazla 2G konuşma süresi: 16,9 s
  • En fazla 3G konuşma süresi: 10,6 s
  • En fazla müzik çalma süresi: 48 sa
  • En fazla video oynatma süresi: 5,9 s
  • Maksimum hücresel şebeke göz atma süresi: 5,9 sa
  • Maksimum Wi-Fi ağı göz atma süresi: 7,5 sa

İşlemci

• İşlemci adı: Qualcomm Snapdragon™ S4 
  • İşlemci türü: Çift çekirdekli 1 Ghz 
  • Hafıza
    • Kullanıcı verileri depolama: Cihaz İçi, Hafıza kartı, SkyDrive bulut depolaması
    • RAM: 1 GB 
    • Yığın hafıza: 8 GB 
    • Genişletilebilir hafıza kartı türü: MicroSD 
    • En fazla hafıza kartı boyutu: 64 GB 
    • Ücretsiz bulut depolaması: 7 GB

Nokia-Lumia-525.png

Nokia-Lumia-525-side.png

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

32 gb lumia 925 aldım fakat 5 gün sonunda kitlenme açılmama kapanmama resetlenmeme gibi sorunlar başgösterdi. meşhur internet sitesine iade edip paramı geri aldım. Şuan s4 mini kullanıyorum memnunum..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

32 gb lumia 925 aldım fakat 5 gün sonunda kitlenme açılmama kapanmama resetlenmeme gibi sorunlar başgösterdi. meşhur internet sitesine iade edip paramı geri aldım. Şuan s4 mini kullanıyorum memnunum..

Ucuz kurtulmuşsun. :) 5 serisinde çok duyuyorum demek ki 9 larda da sıkıntı olabiliyor. Biraz da şans faktörü var. Şimdilik çok para vermemek lazım lumia'ya.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bence amiral gemisi 1520'yi görmek lazım. 2-3 aydır bekleniyor, bu hafta veya önümüzdeki hafta Türkiye'de olacak gibi. Bugün mail ile çok yakında diye gelmiş bana da. 6" ekranlı bir model fakat özellikleri ile donanımıyla en iyi lumia denilebilir. Pek eksiği yok:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bence amiral gemisi 1520'yi görmek lazım. 2-3 aydır bekleniyor, bu hafta veya önümüzdeki hafta Türkiye'de olacak gibi. Bugün mail ile çok yakında diye gelmiş bana da. 6" ekranlı bir model fakat özellikleri ile donanımıyla en iyi lumia denilebilir. Pek eksiği yok:)

Saygılarımla.

Bir android power kullanıcısı WP8'de beklentilerini yaklaşımını değiştirmek zorunda, yoksa hayal kırıklığına uğrar. Elle IP/DNS verilemeyen bir sistemden bahsediyoruz mesela bunun gibi. :) Donanım olarak lumia'ların orta seviye telefonları bile çok iyiler.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş

http://www.teknoblog.com/avea-nokia-lumia-1520-fiyat-teklifler-69550/ :

Nokia’nın 6 inç ekranlı Windows telefonu Lumia 1520 bu ayın başından itibaren Türkiye piyasasına giriş yaptı. Mobil operatörlerin de bu telefonu çeşitli tekliflerle satması bekleniyordu. Avea’dan Lumia 1520′yı satışa sunduğuna dair bir açıklama geldi.

Avea, bugün itibarıyla Nokia Lumia 1520′yi Avea İletişim Merkezlerinde, 24 ve 36 ay taahhütlü veya peşin ödeme seçenekleriyle satışa sunacağını açıkladı. Bununla birlikte Avea’nın Lumia 1520 satın alanlara çeşitli aksesuar hediyeleri de bulunacak.

Nokia Lumia 1520′yi Avea’dan satın almak isteyenler, mevcut Avea tarifelerine ek ayda 46 TL’den başlayan ödemelerle bunu gerçekleştirebilecek. Bu kişilere ilk 3 ay 100 MB internet hediye edilecek. 2199 TL’lik peşin fiyatı ödeyerek satın alanlara da ilk 3 ay boyunca 250 MB internet paketi hediye ediliyor.

Bu arada Avea’nın aylık 250 MB, 1 GB veya 4 GB seçenekli internet paketli teklifleri ve konuşma, SMS, internet paketlerini barındıran toplu paketi de Lumia 1520′yi satın alma yolları arasında yer alıyor.

Avea İletişim Merkezleri’nden Lumia 1520′yi satın alan Avea abonelerine Lumia 1520′nin orijinal koruyucu kılıfı ve kablosuz şarj plakası hediye ediliyor.

Windows Phone 8′in en güncel sürümünün yüklü geldiği Nokia Lumia 1520′de 6 inç, 1080p ekran, 32 GB dahili hafıza, dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 işlemci gibi başlıca teknik özellikler bulunuyor. Sarı, beyaz, siyah ve parlak kırmızı renk seçeneklerine sahip olan telefonda Nokia Storyteller uygulaması da yüklü geliyor. Bu uygulama sayesinde 20 megapiksel PureView kamerayla çekilen fotoğraflar harita üstüne işlenebiliyor.

Microsoft Office, Exchange desteği, Office 365 ve Lync gibi iş odaklı çözümler de Nokia Lumia 1520′de sunuluyor.

Yorum bağlantısı

Hemen hemen tüm modellerinden çevremde alan çok arkadaşım oldu. Hiçbir konuda memnun değiller, hepsi aldıklarına bin pişman..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Hemen hemen tüm modellerinden çevremde alan çok arkadaşım oldu. Hiçbir konuda memnun değiller, hepsi aldıklarına bin pişman..

Ne gibi konularda mesela ?

Yorum bağlantısı

Öncelikle uygulamalar andeoite göre kısıtlıymış, paralıymış çoğu, kapanma problemi ve az şarj süresi, biraz yavaş olması vs gibi

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Öncelikle uygulamalar andeoite göre kısıtlıymış, paralıymış çoğu, kapanma problemi ve az şarj süresi, biraz yavaş olması vs gibi

Modele göre şikayetler değişiyor genelde. 520'lerde çok şikayet duyuyorum.

Yorum bağlantısı
Alper Taş

Mağaza android kadar geniş değil doğru. Ancak androide göre yavaş diyenler fanatiklerden başkası değil. Elimde 920 var. 32 gb den 8 gb kaldı. Hiç bir yavaşlama yok. Yüklendikçe yavaşlayan sistem android, Windows değil.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Uygulama, oyun gibi şeylerle çok oynayan, ekleyen/kaldıran biri değilim o nedenle o konuda yorum yapmadım. Herkesin kullandığı klasik uygulamalar var. Uygulama konusu halen zayıf, bunu herkes biliyor zaten.

Yavaşlık derken ne kastediliyor bilmiyorum ama ben hiç yavaşlık sorunu yaşamıyorum, 720'im dolu değil.  Gören herkes özellikle ana ekranın akıcılığı ve tasarımını beğeniyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Mağaza android kadar geniş değil doğru. Ancak androide göre yavaş diyenler fanatiklerden başkası değil. Elimde 920 var. 32 gb den 8 gb kaldı. Hiç bir yavaşlama yok. Yüklendikçe yavaşlayan sistem android, Windows değil.

Yanlışsın, yüklendikçe yavaşlayan Samsungtur, windows da bildiğimiz windows, taaa pocket pc lerden beri bilirim, adam olamadı gitti, inşallah şimdi olur, iyi gidiyor şuan ama bayağı yolu var daha :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

WM az donanımla çok iş yapabilen bir yazılım ve Nokia telefonlar da genelde donanım olarak ihtiyaçtan  daha fazlasını barındırıyorlar. Eğer Nokia piyasayı değiştirmek adına cesaretli davranıp, Note3'ten daha düşük bir fiyatla 1520'yi pazara sunabilseydi ki bize yaklaşık 4 ay gecikmeyle geldiğinden yapılabilirdi bu hamle; ben şu anda bir Nokia 1520 genel kullanıcı bilgileri, değerlendirmeler başlığı altında paylaşımda bulunuyor olurdum. 4 ay önce piyasaya çıkan modeli taksitlerin bittiği hafta üstelik de 2200TL fiyat ile çıkarmak Nokia'nın Türkiye pazarına verdiği önemi gösteriyor. Ben şirketlerin stratjilerine karışamam ya da eleştiremem ancak tüketici olarak Nokianın benim gibi bir kullanıcya kendi ürününü satmak istemediği izlenimini ediniyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

WM az donanımla çok iş yapabilen bir yazılım ve Nokia telefonlar da genelde donanım olarak ihtiyaçtan  daha fazlasını barındırıyorlar. Eğer Nokia piyasayı değiştirmek adına cesaretli davranıp, Note3'ten daha düşük bir fiyatla 1520'yi pazara sunabilseydi ki bize yaklaşık 4 ay gecikmeyle geldiğinden yapılabilirdi bu hamle; ben şu anda bir Nokia 1520 genel kullanıcı bilgileri, değerlendirmeler başlığı altında paylaşımda bulunuyor olurdum. 4 ay önce piyasaya çıkan modeli taksitlerin bittiği hafta üstelik de 2200TL fiyat ile çıkarmak Nokia'nın Türkiye pazarına verdiği önemi gösteriyor. Ben şirketlerin stratjilerine karışamam ya da eleştiremem ancak tüketici olarak Nokianın benim gibi bir kullanıcya kendi ürününü satmak istemediği izlenimini ediniyorum.

Saygılarımla.

Fiyat abartıymış. Hele ki benim gibi yeryüzündeki hiç bir telefonun 1500 liradan (hatta 1200) fazla ederi olmadığını düşünen birisi için :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Fiyat abartıymış. Hele ki benim gibi yeryüzündeki hiç bir telefonun 1500 liradan (hatta 1200) fazla ederi olmadığını düşünen birisi için :)

1200 bile çok. 700tl'ye disco varken :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

1200 bile çok. 700tl'ye disco varken :)

1200 lira iphone 5s'in ederi zaten :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Numunelik bi model çıkarırlar, MS'un android'e izin vereceğini sanmam...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...