İçeriğe Yönlendir

Direksiyon Düz Konumdayken Araç Sola Gidiyor.

Barış Yeniçeri

Recommended Posts

Barış Yeniçeri

Arkadaşlar yeni kasa 1.25 trend fiestam var. Klima sesiydi direksiyon sesiydi derken şimdi direksiyonu düz tuttuğumda araç sola gidiyor. Rot ayarı mı bozulmuştur? Daha 3 ay oldu 3. kez servise gidicem. Direksiyon mafsalı da değişecek. Yine de aracımdan memnunum :)

Yorum bağlantısı
Barış Yeniçeri

Direksiyonun yanlış takılması ile ne alaka sorun bugün başladı. Lastiklerden olduğunu sanmıyorum çünkü 10 15 derece bariz yan tutunca düz gidiyor araç.

Bikaç tümseğe sert girdim bir kaç tane de çukur durumu oldu rot ayarı bozuldu sanırım.

Her ay servise gidiyoruz alıştık artık gitmeye :)

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Benimde ayni sorun var dun rota gittim lastikte sorun oldugu soylendi ama tatmin edici bi duzelme olmadi lastigi degistirin dedi simdi birde arka ile on lastigin yerini degistirip deneyecegim.

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

lastik yer değişimi önemli bir çözüm yolu

Bakalim ins duzelir rotcu hic degisiklik yapmadan dort lastigide degistir dedi cikti isin icinden.
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Bakalim ins duzelir rotcu hic degisiklik yapmadan dort lastigide degistir dedi cikti isin icinden.

tek ustaya bağlı kalma bence . birinin görmediğini diğeri görüyor . hem rot balanscılarda balans makinaları var tek tek lastikleri deniyorlar . balansı makina görüp yerini gösteriyor sonrada kurşun çakıyorlar . 

lastik değiştirmek en basit acemice çözüm . sorun arabadaysa aldığın lastiklerle kalırsın .

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

tek ustaya bağlı kalma bence . birinin görmediğini diğeri görüyor . hem rot balanscılarda balans makinaları var tek tek lastikleri deniyorlar . balansı makina görüp yerini gösteriyor sonrada kurşun çakıyorlar .

lastik değiştirmek en basit acemice çözüm . sorun arabadaysa aldığın lastiklerle kalırsın .

Dogru soyluyorsun abi simdi lastiklerin yerini degistirip bi rota daha sokcam baska bir ustada.
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

lastikte bile olsa çözülür masraf yapmadan çözülür merak etme . 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

direksiyon düz iken sola veya sağa gidiyorsa, lastikler, direksiyon gibi düz değil demektir.

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

direksiyon düz iken sola veya sağa gidiyorsa, lastikler, direksiyon gibi düz değil demektir.

Ne onerirsin abi?
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

lastiklerin açılarıda farklı olabilir . ön lastikler arasındaki yarım derecelik bi açı farkı bile az biraz hızlanınca yoldan çıkartabiliyor.

Yorum bağlantısı
Barış Yeniçeri

Diresksiyona 20 lira sıkışmış onu çıkartınca düzeldi :)

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Diresksiyona 20 lira sıkışmış onu çıkartınca düzeldi :)

Hadi gözünüz adın :)  sıkıntı neymiş peki?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Direksiyonun yanlış takılması ile ne alaka sorun bugün başladı. Lastiklerden olduğunu sanmıyorum çünkü 10 15 derece bariz yan tutunca düz gidiyor araç.

Bikaç tümseğe sert girdim bir kaç tane de çukur durumu oldu rot ayarı bozuldu sanırım.

Her ay servise gidiyoruz alıştık artık gitmeye :)

hem bir sorunun için yardım arıyorsun,hem yardım önerene "ne alaka" gibi incitici bir cevap veriyorsun.

senin yazdığın kadarıyla,giderken direksiyonu düz konuma getirince araç sola gidiyor.yani hafif sağa eğik tutarsan çekme yok,araç düz gidiyor doğru mu.eğer sorun buysa Çağlar abi sana sorununu söylemiş.zaten ilk mesajda yazmışsın,direksiyon sorunların varmış.onlar yapılırken direksiyonun yamuk sabitlenmiş.olay bu kadar basit,bunu gene rotçu çözecek tabi.

diğer seçenek,düz giderken ellerini direksiyondan çektiğinde araç bir tarafa gitme eğilimi yapıyorsa,o zaman araştırmak lazım.rot ayarından olabilir,lastiklerden olabilir

geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Barış Yeniçeri

Hadi gözünüz adın :)  sıkıntı neymiş peki?

Rot ayarı bozulmuş 15-20 dk da hallettiler.

hem bir sorunun için yardım arıyorsun,hem yardım önerene "ne alaka" gibi incitici bir cevap veriyorsun.

senin yazdığın kadarıyla,giderken direksiyonu düz konuma getirince araç sola gidiyor.yani hafif sağa eğik tutarsan çekme yok,araç düz gidiyor doğru mu.eğer sorun buysa Çağlar abi sana sorununu söylemiş.zaten ilk mesajda yazmışsın,direksiyon sorunların varmış.onlar yapılırken direksiyonun yamuk sabitlenmiş.olay bu kadar basit,bunu gene rotçu çözecek tabi.

diğer seçenek,düz giderken ellerini direksiyondan çektiğinde araç bir tarafa gitme eğilimi yapıyorsa,o zaman araştırmak lazım.rot ayarından olabilir,lastiklerden olabilir

geçmiş olsun

Ne alakanın incitici bir cevap olduğunu düşünmüyorum. Yazdığımı iyi okursanız sorunun sonradan başladığını görmüş olursunuz. Rot ayarı yapıldı sorun düzeldi. İlginiz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

rot demiştim :D geçmiş olsun . 

sanayiye gide gele usta oldum az çok :D

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Geçmiş olsun..

Bugün L200'le yolda giderken çok hafif sağa çektiğini farkettim, yolun eğimindendir dedim geçtim ama her yolda aynısı oldu.. 

Bize de rot-balans yolu gözüktü gibi  :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Böyle bir arıza için Serkan abi(Toker) baya bir uğraşmıştı.Sonuç olarak rot değil,direksiyon-lastik asimetrik bağlantısından kaynaklanıyordu.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

çekme başkadır, düz direksiyonda düz gidememe başkadır

kime anlatıyorsun abi :)

zaten direksiyonun düzeltilme işi de rotçunun  işi değil mi.o direksiyonu düzlemek için baştan söküp,rot ayarı yapması gerekmiyor mu.

kime anlatıyorsun ki...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...