İçeriğe Yönlendir

'13 Fiestam Için Ufak Eklemeler

Murat Hallaç

Recommended Posts

Murat Hallaç

Herkese merhabalar, aracımı teslim aldıktan sonra birkaç ekleme yaptırmayı düşünüyorum önceliğim cam filmi. Adana'da bildiğiniz, güvenilir ve ekonomik yerler var mıdır? Bu konuda çok bilgi sahibi olduğum söylenemez fakat araştırmalarım sonucunda cam filmli olan arabaların durdurulduğu söyleniyor biraz şans işiymiş açıkçası trafiğe takılmamak. Öyle zifiri karanlık birşey olmayacak zaten önler 1 arkalar 2 numara olsun yeterli. Bir de bu İstanbul ve Beşiktaş app plakalar mevcutmuş; yollarda görüp de ismini bilmediğim plakalarmış meğerse. İnternetten ufak çapta araştırma yaptıktan sonra bilgi edinmiş oldum. İlgimi de çekmiyor değil açıkçası. Bu plaka işleminin prosedürü nedir, aldıktan sonra orijinal plaka üzerinden mi böyle bir işlem yaptırılıyor? Sağlamlığı nasıldır ve bu tipte bir plaka yaptırmak kaça mal olur ve yine Adana içinden önerebileceğiniz yerler mevcut mu? Önerilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. İyi geceler.

Yorum bağlantısı
Hasan Sancak

app plaka 30-40 liralık bişey diye biliyorum artı plaka basılıyor istanbuldan kargoylada gelir benim bildigim kadarıyla mühür problemi oluyor.

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Ön camlarda cam filmi yasal değil,arka camlara bir şey demiyorlar,fakat şans işi sizin de dediğiniz gibi. Fakat 1 Numara filme birşey diyeceklerini pek zannetmiyorum,çevirmeye girerken ön camları açarsınız farkedemezler  :D .  Kaliteli olsun diyorsanız alışveriş merkezlerinin altlarında oluyor genellikle sonax vb. Uygulama yerleri oralarda yaptırabilirsiniz. Ekonomik olsun diyorsanız kendiniz çekebilirsiniz fakat biraz daha zahmetli olur.

Plaka konusunda,plakanın uyması gereken standartlar var plaka etrafındaki siyah çerçeve gibi. Ayrıca emniyet ve cemiyet mührü olması gerekiyordu eskiden,şimdi sadece cemiyet mührü yeterli diyorlar. Plaka basım işini şöförler cemiyeti yapıyor. Fakat cemiyetin verdiği plakalar pek kaliteli olmuyor. Dışarıdan dilediğiniz şekilde plaka yaptırabileceğiniz yerler mevcut,fransız,istanbul vs. gibi. Ben fransız tercih ettim. Yaptırdığınız plakayla yanınıza eski plakanızı da alıp şöförler cemiyetine gideceksiniz eski plakalarınızı kırıp yenisine mühür basacaklar(ama bu kısma garanti veremiyorum kimi yapar kimi yapmayabilir) İkinci yöntem ise bir reklamcıya gideceksiniz plakanızın üzerindeki boyayı silecek daha kaliteli bir boyayla isteğe göre daha kalın boyayıp size geri verecekler. Bu yöntemi tercih ederseniz emniyetle cemiyetle uğraşmamış olursunuz. Aracınızın fotoğraflarını da paylaşırsanız memnun oluruz :)

Yorum bağlantısı
Burak Ekici

Diger bir yontem muhurlu app yapan yerler var yani iceride adamlari var muhur bastiriyorlar 120 tl cifti butun polisler plakama bakiyor ama hicbiri ceza yazamiyor cunku muhurlu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

İnternette beşiktaş baskı,tek mühürlü ve sorunsuz app plakanın çifti 200 tl sanırım..ama stil olarak çok güzel durur.

Yorum bağlantısı
Murat Hallaç

Ön camlarda cam filmi yasal değil,arka camlara bir şey demiyorlar,fakat şans işi sizin de dediğiniz gibi. Fakat 1 Numara filme birşey diyeceklerini pek zannetmiyorum,çevirmeye girerken ön camları açarsınız farkedemezler  :D .  Kaliteli olsun diyorsanız alışveriş merkezlerinin altlarında oluyor genellikle sonax vb. Uygulama yerleri oralarda yaptırabilirsiniz. Ekonomik olsun diyorsanız kendiniz çekebilirsiniz fakat biraz daha zahmetli olur.

Plaka konusunda,plakanın uyması gereken standartlar var plaka etrafındaki siyah çerçeve gibi. Ayrıca emniyet ve cemiyet mührü olması gerekiyordu eskiden,şimdi sadece cemiyet mührü yeterli diyorlar. Plaka basım işini şöförler cemiyeti yapıyor. Fakat cemiyetin verdiği plakalar pek kaliteli olmuyor. Dışarıdan dilediğiniz şekilde plaka yaptırabileceğiniz yerler mevcut,fransız,istanbul vs. gibi. Ben fransız tercih ettim. Yaptırdığınız plakayla yanınıza eski plakanızı da alıp şöförler cemiyetine gideceksiniz eski plakalarınızı kırıp yenisine mühür basacaklar(ama bu kısma garanti veremiyorum kimi yapar kimi yapmayabilir) İkinci yöntem ise bir reklamcıya gideceksiniz plakanızın üzerindeki boyayı silecek daha kaliteli bir boyayla isteğe göre daha kalın boyayıp size geri verecekler. Bu yöntemi tercih ederseniz emniyetle cemiyetle uğraşmamış olursunuz. Aracınızın fotoğraflarını da paylaşırsanız memnun oluruz :)

Hocam teşekkür ediyorum verdiğin bilgiler için. Cam filmiyle kendim uğraşmam dediğin gibi ya sonax, 3m gibi yerlerde paraya kıyıp yaptıracam ya da sağda solda araştırıp memnun kalan birilerinin vasıtasıyla halledecem bakalım artık. Plaka konusunda da eğer istediğim plakayı alabilirsem böyle bir işleme girişebilirim ancak. Çünkü 01 MH istemiştim fakat Adana'ya M harfi başta verilmiyormuş öyle söylendi bende HM olması için konuşacam artık ne fiyat çekerler orasını bilmiyorum. Siz nerede yaptırdınız plakanızı? Yani sahibinden.com da bu tarz uygulama yapan yerler mevcut fakat hangisi güvenilir orası kafamı kurcalıyor. 30-40tl olanlarla 200tl olanların arasındaki farklar nelerdir? En kısa zamanda da aracımın fotoğraflarını buradan paylaşırım:)

Diger bir yontem muhurlu app yapan yerler var yani iceride adamlari var muhur bastiriyorlar 120 tl cifti butun polisler plakama bakiyor ama hicbiri ceza yazamiyor cunku muhurlu.

Bahsettiğiniz mühürlü app yapan yerler her yerde mevcut mu? Yani hakiki, orijinali ile birebir olan bir plakayı nereden temin edebiliriz? Plakanızın fotoğrafını koyabilir misiniz mümkünse?

Yorum bağlantısı
Murat Hallaç

Hocam aracın çok iyiymiş gerçekten öncelikle bunu belirtmek isterim, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Gövde rengi ve jantların uyumu çok hoş olmuş ve abartı değil. Tam da benim istediğim plaka bu işte yalnız ön ve arkadaki plakanın boyutları farklı ilk defa görmüş oldum sayende normalde bu şekilde kullnamak araç sahibinin insiyatifinde mi? Plakanızda mühür var mı şimdi sizin pek belli olmuyor da.

Ben buraya yaptırmıştım;

http://www.volkanotoplaka.com/   

Değişmediyse telefon numarasıda;

Vokan bey: 507 808 83 69 

Sağolasın hocam araştıracağım.

Yorum bağlantısı
Burak Ekici

Saolssin kardesim guzel yorumlarin icin. Oncelikle plakalari arka normal ön nova yani kare plaka yaptim ben bu tamamen kisiye kalmis istersen ikisinide kare yada ikisinide duz yaptirabilirsin. Plakalar muhurludur tesimden belli olmaz yani polisler cevirdiklerinde bakiyorlar muhur oldugu icin ses cikartamiyorlar ya bunlari yaptirdigim yerin numarasini kaybettim aksam onunden gecersem numarayi alip mesaj atarim

Yorum bağlantısı
Muhammed Fatih DOĞRU

Offtuning var adanada bende ordan yaptirdim filmleri baska bisey istersen sor oraya

Yorum bağlantısı
Murat Hallaç

Saolssin kardesim guzel yorumlarin icin. Oncelikle plakalari arka normal ön nova yani kare plaka yaptim ben bu tamamen kisiye kalmis istersen ikisinide kare yada ikisinide duz yaptirabilirsin. Plakalar muhurludur tesimden belli olmaz yani polisler cevirdiklerinde bakiyorlar muhur oldugu icin ses cikartamiyorlar ya bunlari yaptirdigim yerin numarasini kaybettim aksam onunden gecersem numarayi alip mesaj ata

Açıkçası çok makbule geçer. Fakat bu app plaka işini sadece İstanbul'da yapıyorlar anladığım kadarıyla; dolayısıyla da ne Adana'da ne Ankara'da bu işlemi en azından seninki gibi halletme şansım yok da denebilir. Artık yolumuz İstanbul'a düşerse anca:)

Offtuning var adanada bende ordan yaptirdim filmleri baska bisey istersen sor oraya

Nerede tam olarak? Ne marka cam filmi kullandılar ve maliyeti ne kadara geldi?

Yorum bağlantısı
Muhammed Fatih DOĞRU

Duygu cafeden sonraki duraktan sonra saga gir biraz git ileride solda eski karincalarin karsisinda gorursun zaten ben memnunum 3m kullaniyorlar filmi. Fiyati bilmiyorum vallaha hediye plakayla beraber benim ki

Yorum bağlantısı
Murat Hallaç

Duygu cafeden sonraki duraktan sonra saga gir biraz git ileride solda eski karincalarin karsisinda gorursun zaten ben memnunum 3m kullaniyorlar filmi. Fiyati bilmiyorum vallaha hediye plakayla beraber benim ki

Eyvallah.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...