İçeriğe Yönlendir

Carbon Clean Yaptırdım Sonunda:)

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba geçen hafta kompresyon test sonuçlarım 12.5-12-12-12.5 çıktı ve carbon clean yaptırmaya karar verdim. Ankarada Uraz Oto Bosch Car service de yaptırdım. fazla sıcak bakmasalarda Benzinli ve LPG li oldugundan dolayı (Dizellere uygulandıgından daha cok) benim kararlılıgım üzere yaptırdım..test sonuçlarnın saglıklı cıkması için 1000 km beklemem lazımmış servisin dediğinde göre...  ilk 10-15 km aracı 3000-4000 devir arası sürmem önerildi. Bende öyle yaptım çekişte yükselme oldu ama öyle abartılacak kadar değil. birde aracım 120 km/s den sonra zorlanıyordu daha önce bahsetmiştim o problem ortadan kalktı. gerçi Carbon cleanden mi yoksa yine bosh platinyum LPG bujisi taktırdım ondan mı yoksa araç calısır durumdayken havafiltre hortumunun ordan gaz kelebegine dogru Loctite 7023 diye bir ürün sıktırdım kelebek ve piston temizliği için ondan mı bilmem....(Resimleri Aşağı eklenidim)

Bu arada arka koltugun orda değilmiş bizim benzin pompasının soketi  onun için benzin pompasını devre dışı edemedik..  Değişik bir yöntem uyguladı Serdar usta:)

r2jml.jpg

r2jnc.jpg

r2jp7.jpg

r2jpr.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun.

CC sonrası basınç testi yaptırdınız mı? 1000km ye gerek yok ta, 100km kadar biraz daha devirli kullanın yeterli olacaktır.

Yorum bağlantısı

SAglıklı olması için 1000 km sonra yapalım testi dediler şimdi ölçsemde saglıklı olmaz dedi servisteki Serdar Usta

Yorum bağlantısı
Muhammed Bozkurt

Bende bugün ford servisine gittim, araç 2001 model olduğu için yapmazsak daha iyi dediler, eski araçlarda sorun yaşadıklarımız oldu filan dediler, daha çok yeni araçlara uygun filan dediler, bende yaptırmaktan vazgeçtim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hayırlı olsun. 1000 km sonra testi hiç duymadım şimdiye kadar. Öncesinde ve sonrasında aynı gün ölçüm yapılır ve fark ortaya çıkar..

Yorum bağlantısı

Bilmem usta oyle deyince fazlada zorlamadim randevu ile calisiyolrlarmis zaten randevusuz gittim :) neyse yaklasik 100km sürdüm. Sonuç gayet başarılı araba surmek alıskanlıktır bana gore suan aracı istem dısı olarak yuksek devirli kullanıyorum. Aniden devirleniyor cekişi kuvvetlendi aracınız cok km yapmamıssa öneririm cc yi

Yorum bağlantısı
Murat Bektaş

Bilmem usta oyle deyince fazlada zorlamadim randevu ile calisiyolrlarmis zaten randevusuz gittim :) neyse yaklasik 100km sürdüm. Sonuç gayet başarılı araba surmek alıskanlıktır bana gore suan aracı istem dısı olarak yuksek devirli kullanıyorum. Aniden devirleniyor cekişi kuvvetlendi aracınız cok km yapmamıssa öneririm cc yi

Beyazıt bey. Bu işlemin 2 türlüsü var dediler. Yerinde yapılan ve araca bir madde konup yapılan. Siz hangisini tercih ettiniz.

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum bağlantısı

Beyazıt bey. Bu işlemin 2 türlüsü var dediler. Yerinde yapılan ve araca bir madde konup yapılan. Siz hangisini tercih ettiniz.

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

.

Yanlıs bilgilendirildiğinizi düşünüyorum carbon clean yalnızca sizin yerinde yapılan diye kastettiğiniz bir cihaza baglanarak ve yakıt pompası iptal edilerek yapılır. O cihaza carbon clean kimyasalını bosaltıyorlar ve rolantite arac 45-60 dk arası calısıyor. Ondan sonra benzinde aracı 10-15 km kadar yuksek devirde kullanıyorsunuz.

Sizin diğer bahsettiğiniz yöntem enjektör temizleme olayı. Wurth marka oneriyorlar. Carbon clean kadar etkili olmasada faydaliymis enjektorler icin. Yakit deposuna depo fullenip belli bir oranda karistiriliyormus. Genelde uzun yolda uyguluyorlar. Onu yapanlar.

Umarim yardimci olabilmisimdir. Benim arastirmalarim ve tecrubelerim bu sekildeydi...

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

.

Yanlıs bilgilendirildiğinizi düşünüyorum carbon clean yalnızca sizin yerinde yapılan diye kastettiğiniz bir cihaza baglanarak ve yakıt pompası iptal edilerek yapılır. O cihaza carbon clean kimyasalını bosaltıyorlar ve rolantite arac 45-60 dk arası calısıyor. Ondan sonra benzinde aracı 10-15 km kadar yuksek devirde kullanıyorsunuz.

Sizin diğer bahsettiğiniz yöntem enjektör temizleme olayı. Wurth marka oneriyorlar. Carbon clean kadar etkili olmasada faydaliymis enjektorler icin. Yakit deposuna depo fullenip belli bir oranda karistiriliyormus. Genelde uzun yolda uyguluyorlar. Onu yapanlar.

Umarim yardimci olabilmisimdir. Benim arastirmalarim ve tecrubelerim bu sekildeydi...

dostum cc den sonra yakıtla ilgili ne gibi bi değişklik oldu. test edebildinmi bu durumu. , artma veya azalma oldumu, genelde artar deniliyor?

Yorum bağlantısı

dostum cc den sonra yakıtla ilgili ne gibi bi değişklik oldu. test edebildinmi bu durumu. , artma veya azalma oldumu, genelde artar deniliyor?

Test edemedim henuz depom fulldu bitmesini bekliyorum sonucu yazarim
Yorum bağlantısı
Mert Nazmi Serin

Test edemedim henuz depom fulldu bitmesini bekliyorum sonucu yazarim

Fiyat olarak ne tuttu acaba? 

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

bu buji değişikliğin yakıtı artıracaktır? orjinal bujiler takılmalı,.. cc yapılırken aracın kendi bujileri çıkartılıp kendileri tarafından bu işlem bitene kadar kendi bujilerini takıyorlar . sonra tekrar aracın kendi bujileri takılyor diye biliyorum

Yorum bağlantısı

Bilmiyorum ki bujiyi cc icin degistirmedim bosch bayisi bulmusken bosch lpg bujisi taktirayim dedim cikan bujilerdw oyle ahim sahim kararmadi cc den dolayi. Ama bir miktar kararma olmustu yinede

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...