İçeriğe Yönlendir

Dolu Volkswagen'i Fena Vurdu

Ali Elöver

Recommended Posts

Ali Elöver

Önümüzdeki 15-20 günden itibaren uzun bir süre VW alınmaz :) Bunları illa tamir edip satacaklar, çöpe atacak halleri yok 28.000 arabayı ;)

http://ekonomi.milliyet.com.tr/dolu-volkswagen-i-fena-vurdu/ekonomi/detay/1748061/default.htm

Evlerinin önünde otomobillerini park edenlerin yanı sıra Alman otomotiv devi Volkswagen'in Wolfsburg'daki merkez tesislerinde dolu yağışının hasara yol açtığı ifade edildi. Günlük 3 bin 800 otomobil üretme kapasitesine sahip Wolfsburg'daki fabrikada üretilen ve açıkta park edilen 28 bin otomobil de dolu yağışının altında kaldı.

Sigorta şirketi VGH yetkilileri de, dolu yağışı nedeniyle yaklaşık 10 bin araç ile 11 bin dolayında konut ve işyerinin hasar gördüğünü, 100 milyon euroyu aşması beklenen zararın 2007'deki Kyrill kasırgasının faturasını aşmasının beklendiği ifade edildi. Almanya’da 5 yıl önce yine yaz mevsiminde görülen dolu yağışı, Volkswagen'in Emden tesislerindeki 30 bin araca hasar vermişti.

dolu-volkswagen-i-fena-vurdu-3517267.Jpe

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Ya da yeni modellerden parasını çıkartacaklar. Her araca 1000'er lira zam gelebilir :)

Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

Neden bu tarz bir şey için önlem alınmaz ki.. Konstrüksiyon bir çatı yapmak çok mu maliyetli acaba? Güneşten kirden tozdan kardan doludan her şeyden korur :)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Önümüzdeki ay Türkiye'ye gelecek partide bu araçlarında içinde olanlardan varsa ( olmayabilirde ) ya camı yada boyası üretim bantından çıkmış gerçek 0 olmayacaktır :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

15.000 lira indirimli versinler peynir ekmek gibi gider. :) Ben bir Passat alırım. :)

normal fiyattan satmak varken niye idirim yapsınlar, 3 ay sıra var zaten :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Neden bu tarz bir şey için önlem alınmaz ki.. Konstrüksiyon bir çatı yapmak çok mu maliyetli acaba? Güneşten kirden tozdan kardan doludan her şeyden korur :)

Yanılmıyorsam fabrika arazisinin belli bir bölümü açık alan olma zorunluluğu var bu sebepten dolayı üzerini örtemiyor olabilirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Hasarlı araçlardan illaki Türkiye'ye gönderilecektir. Sıfır araç alacak olanlar muhakkak ekspertiz yaptırmalı... 

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Sanki Yenibosna sanayiinde onarılacak değil ya, kendi fabrikasında yapacaklar, hiç sorun çıkacağını sanmıyorum şahsen, hem 28 bin araba dediğin nedirki her ülkeye bi kaç bin yollasalar çerez gibi biter, zaten yok satıyorlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

bizim millet klimasız araç bile aldı vw.dan bunlar ne ki 1 günde biter .ne olduğunu bile anlayamazsın. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Sanki Yenibosna sanayiinde onarılacak değil ya, kendi fabrikasında yapacaklar, hiç sorun çıkacağını sanmıyorum şahsen, hem 28 bin araba dediğin nedirki her ülkeye bi kaç bin yollasalar çerez gibi biter, zaten yok satıyorlar :)

Bence fabrika bu arabaları tekrar üretim bandına falan alıp tamir etmez, sonuçta tamirhane değil fabrika orası :) Üretim hattına tam mamul sokulmaz, tamir edilmez diye biliyorum. Fabrikanın da bu kadar defolu aracı onaracğı bir bölümü yoktur. Sonuçta sök tak durumluk bir parça yok arabaların kaporta ve boya hasarları var, camlar da cabası.

Bu arabaları ihale ile satarlar veya sigortaya tazminat karşılığı verilir onlar ihale ile bir kaç firmaya satarlar. Sonra bu tamirci firmalar bu araçları tamir ettirip yetkili veya yetkisiz servisler de, ya grey marketler aracılığı ile ya da yetkili satış yapan firmalar ile (blok muafiyeti var nasılsa) piyasa ya sürerler.  Bu revziyonlu araçlar illa ki uygun fiyatlarından dolayı EU ülkelerinden çok bizim gibi gelişmekte olan kanunların daha esnek işlediği ülkelere satılırlar. 

Bizim grey marketler de sıfır ama komple boyalı VW bulma olasılığı oldukça yüksek olacaktır hele ki bu VW kıtlığında, 3-4-6 ay sıra varken ;)

Hasarlı araçlardan illaki Türkiye'ye gönderilecektir. Sıfır araç alacak olanlar muhakkak ekspertiz yaptırmalı... 

Kesinlikle, özel galeriler bayılır yurt dışından uygun fiyata revizeli araba alıp TR de normal fiyatına satmaya.

Ford olsaydı, birşey olmazdı :biggrin:

Yanlış olmuş, birşey olmazdı değil, geriye bir şey kalmaz dı Fordlardan olacak :D

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Bence fabrika bu arabaları tekrar üretim bandına falan alıp tamir etmez, sonuçta tamirhane değil fabrika orası :) Üretim hattına tam mamul sokulmaz, tamir edilmez diye biliyorum. Fabrikanın da bu kadar defolu aracı onaracğı bir bölümü yoktur. Sonuçta sök tak durumluk bir parça yok arabaların kaporta ve boya hasarları var, camlar da cabası.

Bu arabaları ihale ile satarlar veya sigortaya tazminat karşılığı verilir onlar ihale ile bir kaç firmaya satarlar. Sonra bu tamirci firmalar bu araçları tamir ettirip yetkili veya yetkisiz servisler de, ya grey marketler aracılığı ile ya da yetkili satış yapan firmalar ile (blok muafiyeti var nasılsa) piyasa ya sürerler.  Bu revziyonlu araçlar illa ki uygun fiyatlarından dolayı EU ülkelerinden çok bizim gibi gelişmekte olan kanunların daha esnek işlediği ülkelere satılırlar. 

Bizim grey marketler de sıfır ama komple boyalı VW bulma olasılığı oldukça yüksek olacaktır hele ki bu VW kıtlığında, 3-4-6 ay sıra varken ;)

Kesinlikle, özel galeriler bayılır yurt dışından uygun fiyata revizeli araba alıp TR de normal fiyatına satmaya.

Yanlış olmuş, birşey olmazdı değil, geriye bir şey kalmaz dı Fordlardan olacak :D

Bence yetkili servisler bile satacaktır.. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yanlış, doluyu sektiren Ford, etraftaki opel leri delik deşik, almanya gibi yerde biniyorlarsa tırt fiatları parça pinçik ederdi, tabii doluda sağ kalabildilerse  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Ali Abi hiç boşuna debelenme, bu forum komple Bursa'da dolu yağmuruna tutuldu.. Ford olmayanların kaportasında 10 milyoncuk göçük oluştuğunu gördük :)

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Eksen
(düzenlendi)

28 bin defolu araç stoktan çekilirse, 2-3 bini Türkiye'ye geleceklerden olsa, Vw'de sıralar 6 aya, olmadı bir seneye çıkar artık herhalde :)  50 bine 2013 model benzinli 2.el Polo satarlar mı bide :)

tarihinde Levent Eksen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Aynı semtte fiat otoparkı varmış, dolu sonrası arabaların görünümü:

Laylon parkı olsa ne olurdu?

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ali Abi hiç boşuna debelenme, bu forum komple Bursa'da dolu yağmuruna tutuldu.. Ford olmayanların kaportasında 10 milyoncuk göçük oluştuğunu gördük :)

Amerikan gerçek ford'lar bu hale geliyorsa dolu da, sizin ispanyol malı Fordlar isviçre peynirine döner gerçek bir dolu da...

Sizin tutulduğunuz şiddetli sağnak yağıştır, malum tavanlarınız ince ispanyol sacı çok ses çıkarmıştır yağmur da siz de dolu sanmışsınızdır :D 

a3d8b5f14046387200489c42e281d9fc.jpg

16991543_2X.JPG

Aynı semtte fiat otoparkı varmış, dolu sonrası arabaların görünümü:

Hani amblem, çamur at izi kalsın olmuş, burdan bakınca bana Seat Ibıza gibi geldi.

Muhahaha  :sandalye:

Triportörlere bir şey olmuyor doluda, hadi yine iyisin Alican :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...