İçeriğe Yönlendir

Arka Bahçeye Tel Örgü Ve Brandalı Ardiye Yapmak Istiyorum...

Emrah Akdoğan

Recommended Posts

Emrah Akdoğan

Arkadaşlar merhabalar...Ufak tefek işler elinden gelen birisiyim... Taşındığımız evde maalesef bodrum yok. Bodrum evde kullanılmayacak ıvır zıvırın toplanması adına bence olmazsa olmaz bir özellik. Arka tarafımızda bahçe diyebileceğim zemini beton bir alan var... 

Bu alana 8-10 metrekarelik bir alanı çevirip,tel kafes yapıp,etrafını branda ile kapatıp üstünede eternet koyaraktan ardiye benzeri birşey yapmak istiyorum. Kapısına da kilit vurduk mu sorun çıkacağını sanmıyorum.

Fakat sanıyorum ki iskelet için kaynak gibi işlemler gerekecek. 

Sizlerden nasıl tavsiyeler gelecek öğrenmek isterim,birde tahmini maliyeti ne olur fiyat bilenler? 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İçinde saklayacağınız şeyler neler ?Büyük ihtimalle yalıtım olmadığı için paslanma,toz ve nem gibi sıkıntılarınız olacaktır.

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

En basitinden aklıma gelenler, kar zincirleri , mangal vb yazlık eşyalar, evde kullanılmayan şeyler yani...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teknik olarak yapamazsın, şikayet eden olursa zabıta yıkar... 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İmkanınız var ise ;

Yerden 10 cm'e kadar beton dökün veya yer yalıtımını iyi yapın.Yarım metre kazıp iri taşlarla zemin hizesına kadar doldurulup sonrasında üzerine çakıl taşları ile kaplama yapılabilir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Aynı durum bende de var kiracı olduğum için girişmiyorum.

Ev sizin değilse hiç girişmeyin derim.

Ev sizinse veya 3-5 sene kalacağınızı biliyorsanız hobi olarak girişin, alanı geniş tutun atölye-garaj amaçlı da kullanmaya çalışın. 

Yapacaksanız cepheler için Gazbeton kullanın çok daha pratik olur.. Üst tarafına ondülin çatı yapılmalı, iskeleti çelik profillerden yapacaksanız kaynakçı lazım, ama ben olsam marangozdan kereste beşonlarla bişeyler uydurur kendim yapardım, bir adet keser bir metre bir kurşun kalem bir matkap bir kesici çark ve bol miktarda çivi lazım.. 

Masrafı tahminimce yaklaşık 150-200 TL olur minimum .. Tabi alet edavat varsa.. Yoksa bir de onları almanız ya da ödünç bulmanız gerek.

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Gazbeton veya tuğla daha mantıklı geldi şimdi... o kadar ucuz mu gazbeton? Ev kendimiZin olacak inş 6 yıl sonra...

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Gazbeton çok ucuz değil ama çok da pahalı değil, artısı çok , pratik yanı ağır basıyor.. Gir bu işe Emrah :) Gelişmeleri de fotoğraflayarak bu konudan paylaş :)

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Eviniz müstaki değil de apartman dairesi ise, bahçe ortak alandır. Ortak alanlara bu tarz işlemlerin yapılabilmesi için apartman sakinlerinin onayı gerekmektedir. Aksi taktirde şikayet durumunda yıkmak zorunda kalırsınız. Eğer eviniz müstakil ise, çevre binalara zarar vermeden bu işlemi yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Anladığım kadarıyla normal bir bina ve bahçesinden bahsediyoruz.Bu durumda bence hiç bir şey yapmayın.En yakın yönetim toplantısında sorunu dile getirin.Belki de sizin gibi düşünen 3-5 kişi çıkar ve birlikte uygun bir yere bu tip bir çalışma yaparsınız.Birlikten kuvvet doğar ayrıca sonradan yıkma durumları daha az olur..

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Anladığım kadarıyla normal bir bina ve bahçesinden bahsediyoruz.Bu durumda bence hiç bir şey yapmayın.En yakın yönetim toplantısında sorunu dile getirin.Belki de sizin gibi düşünen 3-5 kişi çıkar ve birlikte uygun bir yere bu tip bir çalışma yaparsınız.Birlikten kuvvet doğar ayrıca sonradan yıkma durumları daha az olur..

Aynı fikirdeyim aslında, çok ta acelemde yok. Apartman yeni olduğundan daireler tam dolmadı. Sanırım bekleyeceğiz...

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bir şey yapacaksanız en ucuzu profil veya ahşaptır. Ahşap ın işçiliği daha zordur ve profile göre daha kısa ömürlüdür.  Profil ise daha kolaydır tabi kaynak makinesi ve spiral mevcut ve kullanımını da becerebilirseniz. ben yaklaşık 30 m² lik bir alanı 200 tl civarına kapattım profil ile. 4.5 * 7 m ebatlarında. Sizinkinin maliyeti daha da düşük olacaktır. Benimkinbde uzunlkuk 7 m olduğu için ekstradan güöçlendirme ve çapraz bağlantı da atmak zorunda kaldım. 30*30 kutu profil ile işinizi rahatça çözersiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...