İçeriğe Yönlendir

Kore Malı Telefon

Ümit Mavigöz

Recommended Posts

Ümit Mavigöz

Merhabalar yakın bi arkadaşım çakma samsung s4 aldı kore malı demiş satıcı bugün operatörden;

xxxxxxxxxxxxxxx ımeı numarası klonlanmıştır,cihaz 30 gün içinde kapatılaçaktır,satın aldığınız yere başvurunuz.

diye mesaj geldi,izlememiz gereken yol nedir aldığımız yere daha gitmedik.(ımeı nosunu ben belirtmedim)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hak iddia etme şansı kalmıyor o zaman.Satıcının insafına kaldınız maalesef :(

Şu durumda klonlanan telefon sahibi şikayette bulunsa sizin de başınız yanar. O telefon hala aktif ise büyük ihtimalle ona da benzer bir mesaj gitmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

şöyle birşey düşündüm yasal değil ama yapcak bi çare yok diyelimki bozuk bi telefonun ımeı nosunu yeniden bu telefona klonlatsak kullanıma açılır mı ki acaba ? 

yada telefoncuda tamam abi düzeltelim deyip aynı şeyi yapabilirler bile

asıl merak ettiğim kapanana kadar telefonu kullamaya devam ediyo yasal bi ceza uygulanır mı acaba ?

Eğer bir yetkili distribütör logosu yok ise (KVK, Genpa, Mobiltel, Brightstar, Netcell vs) geçmiş olsun.

bilmiyorum ama yoktur ayça hanım faturası bile yokmuş

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Ümit piyasaya kore malı adı altında s3 s4 bolca sokuldu bunlarda baya iyi telefonlar ayırt etmek için bile daha önce kullanmış olmanız lazım 1000mhz 512 mb remli falan makinalar imei çok kolay değiştirilebiliniyor internette bir araştır bulamazsan ben bakarım evde kullanılmayan hiç açılmayan telefonun imeisini bul oraya gir ama o telefonu hiç  açma. Bukadar

Açarsan işte ozaman hemen olayı çakıyorlar çünkü tek imei 2 telefon olunca ikisine mesaj gidiyor telefon kolonlamıştır diyor orjinal olan kalıyor sizinki kapanıyor. kolay gelsin

ikisini ayırt etmek çok zor sağlam çakma yapmış çekik gözülüler

http://www.youtube.com/watch?v=j_bncn8mdJc

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Aldığınız yere giderseniz büyük ihtimal başka imei klonlayacaktır, kapanma ihtimali yine olabilir, sizde varsa arızali kullanmadığnız cihaz onun imesini klonlatın. Başka da yapacak birşey yok.

+1 en iyi yöntem bu telefon açılmadığı sürece sorun olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Esime sormadan once su detaylari da ogreneyim sizden, o soracaktir cunku. Cihaz nereden alnmis? Zincir magazadan mi, operatorden mi, sokak arasi alt bayiden mi, net uzerinden herhangi sanal bir siteden mi? Bir de telefonda nutlaka bir ithalatci firma kasesi olmali, kimin adi gozukuyor? Su anda icinde kullanilan hat hangi operatore ait?

alt bayiden alınmış ayça hanım fatura yok o yüzden bayi kaşeside yok yarın aldıklara yere gidecek arkadaşalarım,içinde ki hatta avea

+1 en iyi yöntem bu telefon açılmadığı sürece sorun olmuyor.

herhalde bizde böyle bir yöntem uygulucaz..

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Umit bey simdi esimle gorustum. Cihazin alt bayiden alinmis olmasi faturasiz olmasina bahane olamazmis. Geriye tek bir secenek kaliyor o da arkadasinizin cihazin kacak oldugunu biliyor ama uygun fiyatli olmasi sebebi ile susmus olmasi. Aksi takdirde cihazin kutusunda mutlaka imei numarasi ve distributor bandrolu olmali imis. Bunlarin hepsini cihazin "0" cihaz oldugu varsayimi ustune konusuyoruz tabii ki.

Ne yapilabilir? Cihazi aldiginiz yere gidersiniz, faturanizi bulamasaniz bile onlar kayitlarindan cikartir ve cihazi kaydederler. Cihaz hic bir sekilde faturalandirilamaz ise, faturasi olanin ki islenir digeri kapanir.

çok teşekkürler ayça hanım  :flowers:

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

helal zafer abi bende bunun yasal boyutunu merak etmiştim hatta sordum da cevap veren olmadı, şimdi ben bu telefoncuyu polise şikayet etsem nolur zafer abi kaçak telefon satıyo ıme no larını değiştiriyorlar diye fatura olmadığı için yırtar mı bu adam ?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

helal zafer abi bende bunun yasal boyutunu merak etmiştim hatta sordum da cevap veren olmadı, şimdi ben bu telefoncuyu polise şikayet etsem nolur zafer abi kaçak telefon satıyo ıme no larını değiştiriyorlar diye fatura olmadığı için yırtar mı bu adam ?

Siz yapın şikayetinizi elbet bir yerden kıstırırlar. Zaten oranın emniyet güçleri az çok tanırlar esnafı. Yapanı yapmayanları bilirler. Siz de bu imei klonlama işine bulaşmayın derim.

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Siz yapın şikayetinizi elbet bir yerden kıstırırlar. Zaten oranın emniyet güçleri az çok tanırlar esnafı. Yapanı yapmayanları bilirler. Siz de bu imei klonlama işine bulaşmayın derim.

benimle bi alakası yok abi de uyarayım ben tekrar gitsinler adam gibi cihazı geri verip parayı istesinler yada yerine adam gibi bir kayıtlı cihaz versinler yoksa polise şikayet edeceğini söylesinler belki korkar telefoncu...

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Lafım yanlış anlaşılmasın da, örneğin 1500 TL olan bir telefonu 500 veya 600 TL ucuza alırken "neden" diye hiç düşünüyorlar mı acaba?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

benimle bi alakası yok abi de uyarayım ben tekrar gitsinler adam gibi cihazı geri verip parayı istesinler yada yerine adam gibi bir kayıtlı cihaz versinler yoksa polise şikayet edeceğini söylesinler belki korkar telefoncu...

bence boşa çaba olur. fatura, belge, kaşe, v.s yoksa telefonu o adamdan aldığınızı nasıl ispatlayacaksınız? bu işlere giren adamlar, başlarına ne geleceğini ve o telefonun bir ihtimal kapatılacağını bilir. sizden önce birçok kişi ile aynı polemiklere girmişlerdir. önlemini de almışlardır...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu şekilde kaçak telefon çok fazla var piyasa da.Hatta bana da geçen teklif ettiler al diye.s3 e 350 tl dediler :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ve siz o telefonu alsa idiniz, 1 gün 10 gün 1 sene sonra kapanacağını biliyordunuz.. Tabii o kadar çalışabilirse :D

Alan oldu :D Bakacağız duruma artık.Ama içimde hep şüphe olacaktı alsam.Durduk yere stres olmaya gerek yok  :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

işin gerçeği,o telefon alındığı bayiye giderse,bayi telefona yeni bir imei yazacak,"kapanmaz abi,kapanırsa gel hallederiz" diyecek ve büyük ihtimalle telefon kapanmayacak.tahtakalede yürüyen sistem budur.zaten klonladıkları telefonları atarlar yani 1 kere kullanırlar.bu telefona bu uyarının gelmesi de ilginç olmuş.

yazdıklarımı tasvip ediyorum anlamı çıkmasın bilgi amaçlıdır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Lafım yanlış anlaşılmasın da, örneğin 1500 TL olan bir telefonu 500 veya 600 TL ucuza alırken "neden" diye hiç düşünüyorlar mı acaba?

haklısın abi en büyük hatayı o telefonu almakla yapmışlar... ama öyle bi durum olduğundan haberleri yok sadece imitasyon bi telefon sanmışlar kaçak oldğu akıllarına gelmemiş adamda izah etmemiş durumu

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bende bu durumu anlamıyorum.Şimdi bunlar yurdışından kaçak olarak mı geliyor yoksa sadece atıyorum s4 e kasası benzeyen bir durum mu :)

Mesela bana söylenen şuydu.Bunlar kaçak olarak geliyor.Hatta samsunga üretim yapan firmadan alıyorlar ama sadece arka kapakta samsung yazısı bulunmuyor tek fark bu.Ne kadar doğru ne kadar yalan bilemem ama

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...