İçeriğe Yönlendir

"hız Sınırlama Modu" "motor Sistem Arızası" Uyarısı

Hasan Armagan

Recommended Posts

Hasan Armagan

Bayram için memlekete giderken daha yolculuğun başında araba küçük bir titremeden sonra  "Hız Sınırlama Modu" "Motor Sistem Arızası" Uyarısı vererek yavaşladı ve 70 - 80 km/h hız ile gitmeye başladı. hemen kenara çektim. Arabayı stop edip biraz bekleyip tekrar çalıştırdım tam sorun geçti derken. 30 km sonra tekrar başladı. Aracı LPG den benzine alıp devam ettim. yine aynı sorun devam etti. bayram tatili olduğu için her yer kapalıydı. baktım araba gidiyor. Bende bayram boyunca 1200 km yol yaptım. araç bazen kendi düzeldi, bazen stop edip tekrar çalıştırınca düzeldi. ama sonuçta hız sınırlama modunda devam ettim.

Tatil sonunda Ankara'da şaşmazda sanayide bilgisayara bağlandı.

Gaz kelebeği sorunu çıktı. söküp temizlediler. şimdilik sorun geçti. (Maşallah) :nazar: Sökülünce içi siyah renkteydi. Şimdi parlak metal.  

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

eklemek istediğim bir şey var. Tatil dönüşü Sabah 8:00 de Ankara Txn Oto yu aradım sorunumu söyledim ve saat 13:00 gibi geleceğimi söyledim. Araba stop edince ekrandaki uyarılar gidiyordu. Saat 12:15 de Tan Otoya ulaştım. Aracı stop etmedim. Hemen bilgisayara bağlayabilirmisiniz dedim. Yemekteki arkadaşı telefona aradılar. Zahmet edip gelmedi. Araç LPG li ise bakmayız dediler. LPG yi siz taktınız dedim. LPG ustası izinli dediler. Bilgisayara bağlasak bile motoru sökmemiz gerekir araba 3-4 gün bizde kalmalı dediler. Bende Gaz kelebeğini bir temizleyin. geçmezse ondan sonra düşünürüz dedim. Telefonla yemek yiyen arkadaş tekrar arandı. Yine zahmet edip gelmedi. Aracı bırakmam söylendi. Bende bunun üzerine şaşmazda sanayiye gittim çok güzel ilgilendiler... Bir daha da gitmem Txn Otoya...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

Geçmiş olsun..

Bende Gaz pedal sensöründe sorun çıkmıştı, söküp temizlemiştim. Bende de şu an sorun yok.. :nazar:

Düzeltme; Sorun devam etti ve en son gaz kelebek sensörü değiştirilerek çözüldü..

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Geçmiş olsun servisin ilgisizliğini iletmeyi dşünüyor musunuz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...