İçeriğe Yönlendir

Paslanan Jant Içi Temizligi

Bahattin Öztoklu

Recommended Posts

Bahattin Öztoklu

Gönderilen Resim

Mrb arkadaşlar focusumun çelik jantin ici bu sekilde paslanmis. 4 jant da bu durumda. Bu paslari sokmek ve orayı parlatmak için hangi işlemleri uygulamak gerekiyor...

Yorum bağlantısı

Jant paslanmaz zannedersem,o paslanan kısım fren diskinin parçası,o parça döküm oluyor galiba,sıkıntı yok bence.

Yorum bağlantısı
Bahattin Öztoklu

Jant degilde içinde ki frenle alakali parca paslanmis hep oyle mi duracak o :(

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Antipas ile güzelce boyanır, sonra üzerine piano black veya gri sprey boya atarsınız.

Tabi bunu ehli birine yaptırın diske boya gelmesin :)

Yorum bağlantısı

Jant degilde içinde ki frenle alakali parca paslanmis hep oyle mi duracak o :(

Evet onun paslanmasını engelleyemezsiniz,döküm parça her ıslandığında paslı bir görünüm alır,sıkıntı olmaz merak etmeyin

Yorum bağlantısı

Antipas ile güzelce boyanır, sonra üzerine piano black veya gri sprey boya atarsınız.

Olmaz gibi me geliyor Tahir.Deneyen oldumu acaba hiç daha önce.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Olmaz gibi me geliyor Tahir.Deneyen oldumu acaba hiç daha önce.

Abi mantıkla yaklaşırsak;

O kısım sökülecek, disk güzelce izole edilecek ve boyanacak diye düşünüyorum.Onun dışında arka kampanalar da aynı malzemeden boyayanlar var forumda, bu da olur sanırım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Diski gazate ile sarın, pası tel fırçayla fırçalayıp kabasını alın ve üzerine siyah renk Hammerite 6 sene paslanmazlık garantili pas durdurucu-antipas-astar-boya karışımı olan bu spreyi sıkın iş bitsin, ben arka kampanalara sıktım, piano black şekilde parlıyor şuan. :)

Yorum bağlantısı
Bahattin Öztoklu

Diski gazate ile sarın, pası tel fırçayla fırçalayıp kabasını alın ve üzerine siyah renk Hammerite 6 sene paslanmazlık garantili pas durdurucu-antipas-astar-boya karışımı olan bu spreyi sıkın iş bitsin, ben arka kampanalara sıktım, piano black şekilde parlıyor şuan. :)

Peki wd 40 kullansak gecirir mi? O işlemleri yapmadan...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Diske sakın sıçratma ama, wd-40 sıkarsan pasın fazlalığı gider ve uzun süre paslanmaz, sonuçta wd-40 ta bir yağ, sakın diske ve balataya gelmesin ama.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

wd-40 o bölge için oldukça riskli olur..Allah muhafaza diske bulaşır farketmezseniz falan frenleriniz tutmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahattin Öztoklu

Jantlarınızı sökünüz tel fırça ve zımpara ile paslı kısmın kabasını alınız...

Diski ve kaliperi kağıt bant ve gazete ile şablonlayıp iki kat boya yaparsanız uzun süre temiz temiz kullanırsınız...

Jantlari kendi imkaanlarimla sokemem cok zor ve ugrastirici soktursem boyasam taktirsamda masraflı olur sanirim... kendi başına yapan var mı ki?

Yorum bağlantısı
Bahattin Öztoklu

wD-40 riskli bence.Balata spreyi ve tel fırça ile de sonuç alınabilir.

balata spreyini sikip fircalicaz yani? Varmı marka tavsiyeniz

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Şöyle asitlisinden bir cola alıp yavaş yavaş dökün pası temizleyecektir."Dalga geçmiyorum"

Yorum bağlantısı
Bahattin Öztoklu

Şöyle asitlisinden bir cola alıp yavaş yavaş dökün pası temizleyecektir."Dalga geçmiyorum"

Daha önce denendimi :))

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Ben orayı kaliperi boyarken sprey boyayla boyadım küflenme kesildi

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Balata spreyinin en dandiğini al,boşa para verme yani, görevi sadece temizlemek zaten, esas önemli olan attığın boya, onun iyisini almalısın.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Resimdeki pasi soker mi bu sprey... kaliteli bir urune benziyor. ..

bırakın boşuna para harcamayı . Bırakın doğal hali ile kalsın. Teknik olarak hiç bir zararı yok.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kısmen söker tabii, ama balata spreyinde ucuza kaçabilirsin, pas için pas sökücü spreyler var, esas ondan al bence.

bırakın boşuna para harcamayı . Bırakın doğal hali ile kalsın. Teknik olarak hiç bir zararı yok.

Sıkıntıda burada zaten, biz doğal kalsın istemiyoruz, gıcır olsun istiyoruz. :)

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Sonuçta bir pazar günü öğleden sonra yapılabilir... Lastik sökme takma işine gelince bence kendiniz yapın antreman olur... :biggrin:

Pazar değilde allah göstermesin yolda kalırsan n'apıcaksın ?

1.kriko bagajda

2.stepne aynı yerde

3.bijon anahtarı var. ( o cıvarda )

4.bunları bulunca devamı gelir. :biggrin:

kolay gelsın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...