İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta Flair - Yenilenme

Gürkan Başbağcı

Recommended Posts

Gürkan Başbağcı

Merhaba.
Yaklaşık 3 ay önce bu arabayı aldım. Aracım 2000 model Ford Fiesta Flair 1.25 Zetec 16V.
Aldığımda 69.444 km idi şuan 75bin küsürde.

İlk hali ve son hali olarak ekliyorum.

Aracın ilk alındığı hali
fRAF.jpg

Önden görünüş - ilk hali
kGBxo.jpg

Önden görünüş - Son hali
neWdq.jpg
XCt2D.jpg

Arka çapraz görünüş - ilk hali
yQLwd.jpg

Arka çapraz görünüş - son hali
yvhp.jpg

Arka görünüş - son hali
oxbDh.jpg

Aracın iç görünüşü - son hali
XxSWi.jpg
Azjfh.jpg

jzitl.png
mZMoL.jpg

Araca yapılanlar:
Siyah cam filmi
Siyah jant kapağı
Açık hava filtresi
JVC Müzik seti (teyp + hoparlör)
Sis farı
Mavi park lambası
Beyaz far
Plaka + Bagaj + Araç içi beyaz led ışık
Kadran göstergeleri kırmızı led ışık
Havalandırma konsolu beyaz led ışık
Plakaya metal çerçeve
Ford ön ve arka amblemleri
Ön ve arka tekerlek tozlukları
Koltuk ve direksiyon kılıfları
Benzın kapağı
Uzaktan kumanda kapı açma
Kemal Atatürk imzası + Es logosu

Ayrıyetten Trigger kayışı + yağ filtresi + yağ + hava ve polen filtreleri + rot kolu değişmiştir.

Yorumlarınızı merak ediyorum :)

Yorum bağlantısı

Yorumlarınızı merak ediyorum

aracınızı güle güle kullanın.. aracınızın gösterge panelini teyp ışıkları ile aynı yapmanız yakışmış. kalorifer kısmınıda kırmızı yaparsanız tam uyum sağlayacağını düşünüyorum. ayrıca sis farlarının orjinalini neden takmıyorsunuz. yerinizde olsam orjinalini kullanırdım. jantları tam seçemiyorum ama güzel olmuşa benziyor. forumda  MK4-5 kasalar için yapılabilecek çalışmalar forumda var incelemenizi tavsiye ederim. 

Bu arada facebook sayfamıza tüm arkadaşları bekleriz...

https://www.facebook.com/pages/Fiesta-Fun-Club-Mk4-Mk5/242479995794887

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Teşekkür ederim. Kalorifer ışıklarını önce kırmızı düşündüm ama led yapacak olan kişi tavsiye etmedi. Soğuk-sıcak ayarındaki mavi kısım da kırmızı yanar dedi o yüzden beyaz yaptırdım. Bu modelde orjinalede sis farı yoktu. Orjinali de çok büyük geliyor bana o yüzden bunu buldum taktırdım. Forumu inceleyeceğim henüz bakamadım ayrıntılı.

Facebook sayfanızı da beğendim :) Teşekkürler.

Yorum bağlantısı

arabanız hayırlı olsun güzel olmus bendede kırmızısı var.Bence ki zevk meselesidir siyah jant olmamıs.diğer her şey süper. Gösterge paneli müthiş olmuş nasıl yaptırdın ne kadara mal oldu öğrenebilir miyim?

Yorum bağlantısı

İyi günlerde,kazasız,arızasız,cezasız,zevk ile binmenizi diliyorum. :nazar:

Mavi park lamabası yerine turuncuyu tavsiye ederim.

Focus ve Mondeo'da kalarifer bölümüde keşke böyle beyaza dönüşebilse.Göstergede sadece ışık değişimi yeterli oldumu yoksa başka işlem yaptınız mı?Güzel olmuş elinize sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

arabanız hayırlı olsun güzel olmus bendede kırmızısı var.Bence ki zevk meselesidir siyah jant olmamıs.diğer her şey süper. Gösterge paneli müthiş olmuş nasıl yaptırdın ne kadara mal oldu öğrenebilir miyim?

Teşekkür ederim. Tabi zevk meselesi ben de beyaz mı alsam diye düşünüyorum bu aralar kemik kapaklardan.

Paneli eskişehirde sanayide ledçi var sadece burası yapıyor o kısmı eskişehirde. 150 tl civarı yapıyor.

nasıl yani orijinal sis farları tampona mı sığmıyor. ?

Yok sığıyor da ben beğenmiyorum çok büyük geliyor dediğim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Sislerin tipi uymamış.Takmasanız daha güzel olurdu diye düşünüyorum.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

zevk meselesi tabi ki ozaman sıkıntı yok. güle güle kullanın.. gösterge paneline zaman bulursam birgün bende girişeceğim :)

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

İyi günlerde,kazasız,arızasız,cezasız,zevk ile binmenizi diliyorum. :nazar:

Mavi park lamabası yerine turuncuyu tavsiye ederim.

Focus ve Mondeo'da kalarifer bölümüde keşke böyle beyaza dönüşebilse.Göstergede sadece ışık değişimi yeterli oldumu yoksa başka işlem yaptınız mı?Güzel olmuş elinize sağlık.

Çok teşekkür ederim.

Turuncuyu pek düşünmedim ama denenebilir.

Focus mondeoda da olur bence o kısım sökülüp iç kısmına led döşeniyor. Işık değişmedi sadece. Göstergelerin arka kısmı kazınarak rakamların arkası şeffaf olması sağlandı. ve konsola komple led ışık döşendi.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bu fiesta farından kendim alıp bi-xenon çalışması yapacağım.Nasıl duracak çok merak ediyorum.Farın tipi bozuk ama mercekli hali sanki daha mı güzelleştirecek diye düşünüyorum. :fiuw::crazy:

Yeşil taban kazındıysa buda farklı değil dmekki?

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/242896-focus-f1-acik-mavi-ve-kirmizi-gosterge-aydinlatmasi/

;)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Bu fiesta farından kendim alıp bi-xenon çalışması yapacağım.Nasıl duracak çok merak ediyorum.Farın tipi bozuk ama mercekli hali sanki daha mı güzelleştirecek diye düşünüyorum. :fiuw::crazy:

Evet farları ben de çok beğenmiyorum.

Yeşil tabanı bilemiyorum bizim usta yaparken çok ayrıntılı bakmadım ama bunda önemli olan konsolu sökmek. Baya zaman alıcı.

Yorum bağlantısı

valla yaparsanız bana da haber verin sizi takip edeyim. xenon takıyoruz uzun kısası başa bela. hemde insanların gözünü almasından ben rahatsız oluyorum bırakın karşıdan geleni. sarı lambayı da pek sevmiyorum. en iyisi mercekli  :good1:

Yorum bağlantısı

Ben yaparsam bu halde tek mercekli olmaz ki?Led sinyal vesaire olmadan olmaz. Tam olmalı değil mi?

Önce bir Mondeo Mk2 far sözümü halledeyim,utanıyorum zaten.Rabbimin izni ile imkanlarım yavaşca oluşuyor,belkim bunada sıra gelir sizlerde görürsünüz. :D:tongue:

Yorum bağlantısı

Ben yaparsam bu halde tek mercekli olmaz ki?Led sinyal vesaire olmadan olmaz. Tam olmalı değil mi?

Önce bir Mondeo Mk2 far sözümü halledeyim,utanıyorum zaten.Rabbimin izni ile imkanlarım yavaşca oluşuyor,belkim bunada sıra gelir sizlerde görürsünüz. :D:tongue:

tabi sinyal vs olmalı. sabırsızlıkla bekliyorum. sizi arkadaşlarıma ekledim haberiniz olsun  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

güzel olmuş. bi kaç kez gördüm bu aracı.  :nazar:

Teşekkür ederim :) Aynı şehirdeyiz demek. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

3. resim eski ford servsinin önü değil mi? evinizde esentepe-tunalı taraflarında mı?

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

3. resim eski ford servsinin önü değil mi? evinizde esentepe-tunalı taraflarında mı?

Evet resim orada.

Evim orda değil ama sürekli geziyorum görmüş olmanız çok muhtemel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

Evet resim orada.

Evim orda değil ama sürekli geziyorum görmüş olmanız çok muhtemel.

bi ara çay içelim ;) fiesta mıncıklayayım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

bi ara çay içelim ;) fiesta mıncıklayayım :)

Olur tabi ayarlayalım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...