İçeriğe Yönlendir

Birkaç B Sınıfı Araç

Misafir

Recommended Posts

Günlerden pazar. Oğlan Recaro'da, hatun yanında, gaz var arabada. Gidelim 30-35 milyarlık bütçe ile Skoda'ya bakalım, verirlerse test edelim dedik. Kia, Opel derken minik bir otoşov yaptık.

Skoda: Fabia, rapid sınıflarının en geniş araçları. Ancak fabia'nın boşu rapid'in boşundan daha rahatsız ediyor. Niyeyse sedan bir araç daha dolu olmalıymış gibi bir algı oluştu bende. Ancak herşeye rağmen yeni tasarım anlayışıyla üretiliyor olması rapid'i tercih edilebilir kılıyor. Rakipleriyle kıyasladığımda fabia ilginç bir şekilde ferah, yüksek, alışılagelmiş vw sadeliğiyle ön plana çıkıyor. Ancak tsi motor seçeneğinin sunulmuyor olması can sıkıcı. Yaklaşık 31 bin TL'den başlıyor Fabia.

KİA: Rio, fabia'ya nazaran daha teknolojik bir konsola, uçuşa hazırlanan pilotun teker teker açtığı düğmelere benzeyen klima vb. butonlara sahip kumanda paneline, butonlarla dolu üst sınıfa göz kırpan bir direksiyon simidine sahip. Ancak kasanın arkaya doğru yükselen yapısı nedeniyle sıkıcı bir yapısı var. Boşu 35 bin TL'den başlıyor.

OPEL: Ben bu Opel'i bir türlü sevemedim arkadaş. Ön yargılarımı yenmek için bir ağabeyimizin 80 küsür bin liraya aldığım otomatik-dizel İnsignia'ya bindim, bu sefer tamam diyordum, Opel'de araba yapabilir hale gelmiştir diyordum, yok olmamış. Düğmeler, en sert plastikten. Sanki tv kumandası yapıyorsun. İnsignia'dan aklımda kalan Opel'i unutmak üzereydim ki Corsa'ya binince hatırladım üstün (olmayı beceremeyen) Alman teknolojisini. O orta konsol ne ya, sprey boyayla Alüminyum görünüşü verilmiş gibi. Birşeylere çalışmaya çalışan çin malları gibi.

Nissan: Çılgın tasarımdan vazgeçmiş Micra. Ama hala bayan arabasıyım ben diyor. Kapı açma kolları tuhaf, hanımların kozmetikde kullandığı übersonik alet, edevata benziyor. İçi, geniş ferah. Fiyatı 30 binlerden başlıyor.

Bence fabia. Rio ise donanımda, teknikte ve fiyatta avantajlı ise alman'ın(!) yerini alabilir. Corsa ve micra'yı ise tercih etmem.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

Rio fabiaya göre daha sonra yollara çıkmıştır. Rionun donanımı fabiadan daha iyidir diye düşünüyorum. Ayrıca fabiada 1,4 85 lik motor var rioda ise 1,2 85 lik motor var. Rioda daha az vergi ödersiniz. Iki aracıda incelemiş birisi olarak bence rio fabiayı her yönden ezer geçer.

noldu len senin pro ceed ;)

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Seat'a bakın diyecektim ama Ankarada hala bayi açmayı beceremediler galiba..

Yorum bağlantısı

Seat'a bakın diyecektim ama Ankarada hala bayi açmayı beceremediler galiba..

Hala beceremediler. İspanya'ya bile e-posta göndermiştim vakti zamanında, 2013 Mayıs'ta açacağız demişlerdi. Tırt bunlar

Rio fabiaya göre daha sonra yollara çıkmıştır. Rionun donanımı fabiadan daha iyidir diye düşünüyorum. Ayrıca fabiada 1,4 85 lik motor var rioda ise 1,2 85 lik motor var. Rioda daha az vergi ödersiniz. Iki aracıda incelemiş birisi olarak bence rio fabiayı her yönden ezer geçer.

(827 TL-517 TL =) 310 TL'lik bir vergi farkı var sadece. Teknik olarak tabii ki kıyaslamak gerekir ancak her konuda ezip geçeceğini de düşünmüyorum. Dediğim gibi Rio tercih edilebilir bir alternatif.

Arabayı değiştiriyor musunuz?

Şimdilik duruyor Primera. Alsak bile o duracak. Alıcı gibi sordun, oğlumun adaşı. Senin bacanağın araba duruyor mu?

Primerada sorun yoksa bin abi bu tip araçlar ufak motor her nekadar sıfırda olsa tat vermez.Dizel baksan alınabilir ama dacia da stepway dizel 36 küsür.

Primera'da tüplü be kardeşim. Basınca düşünüyor, gitsem mi gitmesem mi diye. 1.250 kg. Dacia'da sadece mantıklı, içi güzel değil, sert plastik. Yenisi olsa bile Primera duracak.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Sizin aracınız benzinli mi? Genel olarak memnun musunuz?

aracım dizel, genel olarak memnunum ama benzinlilerini bilmiyorum.ancak fiyatına göre dolu ve başarılı bir araç...

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

araba gerçekten sorunsuz, sadece bazı parça tedarikinde sıkıntı varmış. Yurt dışından gelen parçalar biraz uzun zamanda geliyormuş.  Benim başıma gelmedi ama bu tür sorunlar yaşayanlar var. B sınıfı araca göre motoruyla, beygiriyle, donanımıyla, vergisiyle bir kaç adım önde bence. Ama bu sınıfta HB düşünenler için Polo Bluemotion 1.2 dizel birinci tavsiyedir.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

güvenlik donanımı eksiği var fiesta nın onun dışında  bence çok iyi.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...