İçeriğe Yönlendir

91 Model Anadol Kamyonet 1.6/ Ilk Ve Son Hali Ilk Iletide

Gökhan Ünal

Recommended Posts

Alper DEMİR

Kolay gelsin eski araba toplamak gerçekten zordur bilirim..Zaman-nakit-emekle orantılı bir hobi..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok kullandım... 1.6'sı çok daha iyidir.. Küçük motorluları hararet yapardı sürekli.. Kolay gelsin.. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

herkese çok teşekkürler yavaş yavaş parça topluyoruz işte zaten pekte parça sıkıntısı yaşamadık şimdiye kadar inşallahta bundan sonra yaşamayız

Yorum bağlantısı
Mehmet Atalay

klasiklere her zaman saygı duymuşumdur....otomobiller evet ama özellikle motosiklette... misal babamın 57 BMW'si varmış şaftlı şimdi imkanım olsa alır toplardım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kolay gelsin nefis birşey olacak hem de el yapımı, kaynak olarak elektrik kaynağı basit ve kolay çözüm olacak ama uzun ömürlü bir şey isteniyorsa, gaz altı (argon kaynağı ) şart

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Kolay gelsin. Anadol kamyonet ilk kullandığım araçtır. 1975 modeldi. Biz de 1984 de komple söküp şase tamiri ve boya yaptırmıştık. Özellikle ön salıncakların saşeye bağlandığı noktalarda gizli çatlaklar olabilir. Başımıza geldiği için söylüyorum. Kaportayı çıkardığımızda şasenin üzerindeki basınç kaybolduğu için bu çatlakları usta bile farkedememişti. Topladıktan sonra araca yük koyunca ön lastiklerde alttan dışa doğru açılma olunca çatlağı farketmiştik. Dolayısıyla kabin 2. kez indirilip çatlaklar tamir edilmişti. Aklınızda bulunsun diye yazıyorum...

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Bravo.....tebrik ediyorum.Bu arabanın kasasında forumca pikniğe gitme sözü istiyorum :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

merakla takip ediyor olacağım. 

teşekkürler

Kolay gelsin.Güzel bişey ortaya çıkacak gibi...

inşallah bizde onun için çalışıyoruz

Kolay gelsin eski araba toplamak gerçekten zordur bilirim..Zaman-nakit-emekle orantılı bir hobi..

bu araba için çok bir para gerekmiyor ancak çok fazla zamana ihtiyaç var

Çok kullandım... 1.6'sı çok daha iyidir.. Küçük motorluları hararet yapardı sürekli.. Kolay gelsin.. 

mehmet abi bu 4 ileri ve motoru bitik olduğu halde deli gibi gidiyordu

klasiklere her zaman saygı duymuşumdur....otomobiller evet ama özellikle motosiklette... misal babamın 57 BMW'si varmış şaftlı şimdi imkanım olsa alır toplardım

bunun klasik olması için çokk yıllar geçmesi lazım sanırım

Kolay gelsin. Anadol kamyonet ilk kullandığım araçtır. 1975 modeldi. Biz de 1984 de komple söküp şase tamiri ve boya yaptırmıştık. Özellikle ön salıncakların saşeye bağlandığı noktalarda gizli çatlaklar olabilir. Başımıza geldiği için söylüyorum. Kaportayı çıkardığımızda şasenin üzerindeki basınç kaybolduğu için bu çatlakları usta bile farkedememişti. Topladıktan sonra araca yük koyunca ön lastiklerde alttan dışa doğru açılma olunca çatlağı farketmiştik. Dolayısıyla kabin 2. kez indirilip çatlaklar tamir edilmişti. Aklınızda bulunsun diye yazıyorum...

abi bizim ön tarafta çatlak yok ortada bide arka tarafta,ortadaki baya bi kötü durumda onu açıp kaynak yapacaz.şaseyi o iğrenç yağından bir nebze arındırdık herşey daha net çıktı çok detaylı bi şekilde inceliyoruz yavaş yavaşta toparlıyoruz bakalım.uyarınız için teşekkür ederim yarın daha detaylı tekrar inceleyecem.

Kolay gelsin, sonucu ben de merakla bekliyorum;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

teşekkürler

kolay gelsin yardıma ihtiyaç olursa gelelim takımlarımızla :)  :bravo:

her zaman beklerim buyrun gelin a.paşa büyük kilerin 2 üst sokağı anadol yapanlar varmış derseniz herkes getirir sizi :biggrin:

Bravo.....tebrik ediyorum.Bu arabanın kasasında forumca pikniğe gitme sözü istiyorum :)

abi ne demek bi toparlayım pikniğede gideriz herbişey yaparız allahın izniyle.teşekkürler abi

Kolay gelsin nefis birşey olacak hem de el yapımı, kaynak olarak elektrik kaynağı basit ve kolay çözüm olacak ama uzun ömürlü bir şey isteniyorsa, gaz altı (argon kaynağı ) şart

abi argon bulamadım aslında argon kaynak bana daha kolay gibi geliyor en azından elim ona yatkın,artık elektrik kaynakla idare edeceğiz :biggrin:

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

arka şase kulaklarımız hazır montajı yapıldı

36sJez9.jpg

urZ1xxi.jpg

üst kapak alındıktan sonraki durum şu anda rektefiyede sıfırlanıyor

JRNrp3C.jpg

4lwZ4aY.jpg

9QUgRMY.jpg

xv1rSUb.jpg

kp9FxUY.jpg

bakı balata sanırım ömrünü tamamlamış durumda

KccogTO.jpg

şanzuman da motorla birlikte gitti oda yıkanacak yağından arındırılacak

zeVV5ag.jpg

bb6EzHI.jpg

BAlOkVa.jpg

lUoZt6k.jpg

buda volanımız

bjkaqEp.jpg

yavaş yavaş ilerliyoruz şuanda şasenin öntarafını temizledik,kabindeki çatlak ve kırık olan yerleri onardık alt tarafını,üst görünen yerler ve kabinin içindeki yerleri onaracaz yarın bir iki yerde anadol buldum huradaya gidecek onların temiz işime yarayacak yerlerini söküp alacam sahipleri ile anlaşabilirsek.durum şimdilik böyle en ksa zamanda kabin ve diğer yerlerinde fotoğraflarını paylaşacam.

saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Benim de ilk kullandığım araba olduğundan hep çok sevmişimdir bunları. Hatta hususi modelinden çok bu modelleri hoşuma gider, Sonucunu forum olarak merakla bekliyoruz

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu kadar yağı nerede kullanmışlar yahu :s

Şase boyanacak mı sonrasında?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

maşallah, aynı filmlerde ki gibi, hep bu şekilde kendi aracımı kendim yapmak istemişimdir( ama nerde  :fiuw:  ) allah utandırmasın.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Bu kadar yağı nerede kullanmışlar yahu :s

Şase boyanacak mı sonrasında?

bilmiyorum ancak motor söküldükten sonra şaseden 4cm yağ tabakası kazıdım.şase boyanacak kasayı bekliyorum o geldiğinde boya işine başlıyacaz

maşallah, aynı filmlerde ki gibi, hep bu şekilde kendi aracımı kendim yapmak istemişimdir( ama nerde  :fiuw:  ) allah utandırmasın.

allah razı olsun

Takipteyimmm

teşekkürler

Benim de ilk kullandığım araba olduğundan hep çok sevmişimdir bunları. Hatta hususi modelinden çok bu modelleri hoşuma gider, Sonucunu forum olarak merakla bekliyoruz

kullanımı çok zor bi araba tabiki bizim aldığımızda yürüyen vs çok kötü durumdaydı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şase için düşündüğünüz farklı bi renk var mı? Fıstık yeşili, ST Turuncusu vs :)

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Bence de şasenin rengi farklı olsa çok güzel olur.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Bence de şasenin rengi farklı olsa çok güzel olur.

şaseyi siyah yapacağım,aklıma gelmişti ancak babam pek sıcak yaklaşmadı orjinalcidir kendisi biraz :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gökhan Ünal

uzun zamandır yazamadım çok fazla terslikle karşılaştık ve halada karşılaşmaya devam ediyoruz.kaynak için çok fazla vakit kaybetmiştik ancak şükür o bitti,daha sonra ön takım bizi bezdirdi yapışan tabla fişekleri,kırılan civatalar,yanlış verilen parçalar vs vs derken sonunda ön takım şase bitti dün kupayıda yerine yerleştirdik ancak bu seferde motor bloğundaki su tapalarından su kaçıyor terslikler üst üste gelmeye devam ediyor yarın onlar değişecek sonra ilk marşa basacaz inşallah tabi becerebilirsek :biggrin:

ön takım yapımı tablayı keserek çıkarta bildik :D

DOUeK5h.jpg

4QMpW03.jpg

cMeQnc8.jpg

wwvIh29.jpg

RkYRONX.jpg

daha sonra motoru topladık allahtan bunda bi sıkıntı yaşamadık tapalar dışında :)

9rQS3Gh.jpg

LyqkUN4.jpg

O9EDmqQ.jpg

ycAJ9fg.jpg

s2Yavch.jpg

değişen şanzuman takozumuz eskisini görmeniz lazımdı 

Yey3Aqd.jpg

buda motor montajını bekleyen motor kulağının bastığı lastikler

IWZzbVl.jpg

saygılarımla.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

keşke sedan olsaymış. Büyük emek, ortaya güzel seyler çıkacağı kesin.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

keşke sedan olsaymış. Büyük emek, ortaya güzel seyler çıkacağı kesin.

hep babamın aklında kamyonet vardı başladık bakalım bitirmeye çalışıyoruz

Vay be.. emeğinize sağlık.. :bravo: :bravo:

sağolasın abi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...