İçeriğe Yönlendir

Tp Link Modem Yardım.

Misafir

Recommended Posts

Bugün netten Tp link W8951 ND wireless modem aldım. Amacım odamdaki kablolu interneti kablosuza çevirmekti. Fakat odama gelen internet kablosunu modeme bağlayamıyorum. Modemin adsl girişi telefon kablosu girişli. Daha önceki zyxell böle değildi direk internet kablosu giriyordu.

Telefon kablosu girişli olupta internet kablosu çıkışlı bir dönüştürücü var mıdır. Yada başka yolu var mıdır bildiğiniz. İadeden başka :)

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

arkasında sarı giriş yeri var genelede tplinklerde onlarda network kablosunu bağlarsınız sadece.siyah yerede telefon kablosunu.

başka alternatif yok.lik defa duydum yazdığınızı.resim ekleme şansınız var mı?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bugün netten Tp link W8951 ND wireless modem aldım. Amacım odamdaki kablolu interneti kablosuza çevirmekti. Fakat odama gelen internet kablosunu modeme bağlayamıyorum. Modemin adsl girişi telefon kablosu girişli. Daha önceki zyxell böle değildi direk internet kablosu giriyordu.

Telefon kablosu girişli olupta internet kablosu çıkışlı bir dönüştürücü var mıdır. Yada başka yolu var mıdır bildiğiniz. İadeden başka :)

Usta zaten yazmış o yüzden sildim gitti :)

Anladığım kadarıyla paylaşımlı internet kullanıyorsunuz ve size Cat5/6 kablo ile RJ45 jaklı uç geliyor. Bu durumda sizin modeme değil Access Point'e ihtiyacınız var aslında. Yok eğer, modem de sizdeyse o zaman eski modemi sökerek cihaz fazlalığından kurtulup, direk bu modemi sisteminize kurabilirsiniz. Durum ilk anladığım gibiyse ve değiştirme imkanınız varsa cihazı Access Point ile değiştirin. Bu birinci öncelikli önerimdir.

Yok eğer, yine de şansımı bu cihazda denemek istiyorum diyorsanız; öncelikle modem ayarlarına girerek "Arayüz Ayarları => Lan" başlığı altındaki "DHCP" modelini "Relay" seçerek aşağıdaki "Dhcp sunucu İp'si" bölümüne, şu an sistemde aktif olan modemin ip'sini yazarak modemden gelen kabloyu da arkadaki Lan portlarından herhangi birine takarak, kablosuzdan bağlanıp deneyebilirsiniz. Bazı TP-Link modemler bu ayar ile köprü moduna geçerek Access Point gibi çalışabiliyorlar çünkü, şansınıza... :)

Cihazda Access point özelliği var abi

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TD-W8951ND

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ayrıca "daha önceki Zyxel" dediğiniz cihaz modem değil Access Point'tir. Hiçbir Adsl modemde telefon jakı RJ-45 tipte olmaz, internet yayını olan Cat-5/6 kablo bağlanamaz. Ve de RJ-45 ile gelen internet sinyali, RJ-11 modeli telefon sinyaline dönmez, öyle bir adaptör yok, sinyal tipleri farklı.

Kendi içindeki interneti yayınlıyor Access Point özelliği Yunus. Ürün kitapçığına baktım üstteki mesajı yazmazdan evvel, dışarıdan gelen internet ucuyla alakalı bir Access Point özelliği ayarı olmadığını gördüğüm içindir bu yorumum. Ama tabi dediğin de olabilir... Bunun için de "Gelişmiş Ayarlar=>ADSL" altındaki "Adsl Modu"'na bakmak lazım. Kitapçıkta sadece bölüm olarak yazdığı için yorum yapamıyorum. Eğer ki modlar arasında bazı eski Airties modemlerde olduğu gibi "No Mode" seçeneği varsa ve o mod seçilirse dediğin gibi klasik Access Point gibi çalışacaktır cihaz. ;):)

Bu arada ürünün Türkçe Kullanıcı Kitapçığı...

http://www.tp-link.com.tr/Resources/document/TD-W8951ND_V5.0_User_Guide_TR.pdf

Anladım abi, pardon  :flowers:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...