İçeriğe Yönlendir

2010 Peugeot 207 Trendy Classic

Doğu Kemik

Recommended Posts

Doğu Kemik

Değerli forum üyelerinden yabancısı olduğum bir araç hakkında bilgi almak için konuyu açtım. Mını Countryman' ı alıp nişanlıma kaptırdıktan sonra ;) ona ait Peugeot 207 yi kullanmaya başladım. Araç 2010 model 42.000 km de. Yaklaşık 2000 km yol yaptım. Motor 75 ps 1400 cc benzinli, basmaya rağmen gitmeyen bir araç :))
İlk izlenimlerim; Sakin kullanılması gereken zira agresif kullanıma izin vermeyen bir araç. Basmazsan pek yakmıyor ama yüksek devirlerde aynı durum söz konusu değil. Özellikle otobanda sollama yapmak için sol şeridin uzun süreli boş olduğundan emin olunmalı:) Standard ses sistemi berbat zaten üzerinde sonradan takılan Pıoneer teyp var:) anladığım kadarıyla teyp standard değil. Ön camlar elektrikli abs ve çift hava yastığı var, başka da bişey yok:) Ancak abs konusunda tereddütlerim var çünkü iki defa ani frenleme yapmak zorunda kaldım sanki abs siz bir araçmış gibi izlenim verdi, hatta şüphelenip abs ışığını kontrol ettim. Araç bakımları konusunda ciddi soru işaretlerim var çünkü malum bir bayan arabası ve en son ne zaman bakıma girdiğini bile bilmiyor : :D

Evet sonuç olarak 'Bu araç nasıldır, kronik arızaları nelerdir bakımı kaç km dedir nelere dikkat etmeliyim?' gibi sorularım var. Aracı bilen değerli forum üyelerinin fikirlerini bekliyorum;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Öncelikle,

Aracın bakımlarından emin olun. 2010 model fransız arabasında muhtemelen daha kayış bakımları gelmemiştir. Ancak yağ ve tüm filtreler artı olarak buji ve belki de kabloları acil yenilenmeli.

42000km, muhtemelen lastiklerin ömrünün 4/3'ü dolmuş demektir. Ani frenlerde ABS'nin hemen devreye girmesi gerekir. ABS devreye girmiyorsa, gerekli basıncı uygulayamıyorsunuz demektir. Bildiğiniz frene abanın 60-70km gibi hızlarda, anlayacaksınız.

Pug'ların üstünde gelen ses sistemi maalesef tatminkar değil. Hoparlör değişimine gidebilir ya da bir üst basamağa çıkıp amfi ile düzgün bir sistem yaratabilirsiniz.

Güle güle kullanın :)

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Bakımlar şu ana kadar İzmir Peugeot yetkili servisinde yapılmış; Arkas olmalı aslında oradan bilgi alınabilir( şimdi aklıma geldi;)) frenler konusunda ise açıkçası İstanbul trafiğinde tam olarak Pendik Güzelyalı mevkiindeki rampada 90-100 km hızlardayken ani frenleme yapmak zorunda kaldım tabir yerindeyse cama yapışıyordum; benitedirgin eden de bu oldu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bakımlar şu ana kadar İzmir Peugeot yetkili servisinde yapılmış; Arkas olmalı aslında oradan bilgi alınabilir( şimdi aklıma geldi;)) frenler konusunda ise açıkçası İstanbul trafiğinde tam olarak Pendik Güzelyalı mevkiindeki rampada 90-100 km hızlardayken ani frenleme yapmak zorunda kaldım tabir yerindeyse cama yapışıyordum; benitedirgin eden de bu oldu

Pedalda hiç bir titreme hissetmediniz mi? Güçlü bir ses eşliğinde olmalı hemde?

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Maalesef hiçbir titreme hissetmedim; hatta ilk benzinlikte durup araçta abs olup olmadığını göstergeden kontrol ettim. İlk aklıma gelen lastiklerin ömrünü tamamlamış olma ihtimali oldu çünkü araç 2009 Kasım trafiğe çıkışlı.

Tarık idareten diyelim, çünkü max 1 yıl bineceğim bir araç gözüyle bakıyorum ama toplamda çıkaracağı masraf da önemli.

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Bir durum da şu; klimayı kapatttıktan sonra havalandırmadan gelen koku çok kötü

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Klima havalandırma kanallarını dezenfekte eden ürünlerden kullanabilirsiniz.Ayrıca polen filtresi de kirlenmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Para çokomel eğrisi Kerim; para var yeni araba var; para yok eski arabaya devam

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

En azından tipi derli toplu bir araba, sümbül gibi rastgele kendiliğinden olmuş gibi bir tipi yok :)

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Şimdilik işimi görüyor ama aracı bir toparlamak lazım ki daha farklı sorunlar çıkarmasın

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Maalesef hiçbir titreme hissetmedim; hatta ilk benzinlikte durup araçta abs olup olmadığını göstergeden kontrol ettim. İlk aklıma gelen lastiklerin ömrünü tamamlamış olma ihtimali oldu çünkü araç 2009 Kasım trafiğe çıkışlı.

Tarık idareten diyelim, çünkü max 1 yıl bineceğim bir araç gözüyle bakıyorum ama toplamda çıkaracağı masraf da önemli.

Bitik lastikte ABS çok daha önce devreye girer. Bence servise bi kontrol ettirin.

Dezenfekte işlemi yapılacak.

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Haklısınız Sani Bey tam tersini söylemişim; güvendiğim ustam İzmit' te ve ilk işim aracı ona göstermek olacak

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğu Kemik

Bugün aracı Yozgat ta bir ustaya gösterdim.  Debriyaj balatasının, fren balatalarının değişeceği ve 4 lastiğe ihtiyacımız olduğu :)  (Aracın üzerindekiler orjinal lastikler ve 2008 üretimi). Fiyat konusunda birşey söylemedi bu nedenle sizlerden, fikri olanlardan aşağı yukarı maliyetin ne kadar tutacağını bilen var mıdır ? :unsure2: ve 6-7 ay sonra satılması düşünülen bir araç için değer mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1500 TL civarı tutar herhalde, max. bu halde satılığa çıksa 2500 düşer alıcı ...

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik
(düzenlendi)

Bugün aracı Yozgat ta bir ustaya gösterdim.  Debriyaj balatasının, fren balatalarının değişeceği ve 4 lastiğe ihtiyacımız olduğu :)  (Aracın üzerindekiler orjinal lastikler ve 2008 üretimi). Fiyat konusunda birşey söylemedi bu nedenle sizlerden, fikri olanlardan aşağı yukarı maliyetin ne kadar tutacağını bilen var mıdır ? :unsure2: ve 6-7 ay sonra satılması düşünülen bir araç için değer mi?

Yazmayı unutmuşum bir de ön amortisörler ve z rotları değişecek, pasta cila ve otokuaför de gerekiyor  :i-ih2:

tarihinde Doğu Kemik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Doğu Kemik

Bugün arabayı servise bıraktım ön takım komple değişiyor işçilik dahil 700 tl:(

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Doğu Kemik
(düzenlendi)

Yazmayı unutmuşum:) ön takımlar değiştikten sonra öncelikle bir türlü çözüm bulunamayan tamam oldu denilip ilk çukurda sönen sağ far sorunu çözüldü. Yağ,yağ filtresi ve hava filtresi değişti. 4 adet goodyear kış lastiği alındı. 4 adet kışlık kauçuk paspas. Toplamda maliyet 1450 tl yi buldu. Sorunları çözdük derken bir gün eşim, Şoför tarafındaki sağ cam açma düğmesi elinde eve geldi :))) seviyorum seni peugeot!

tarihinde Doğu Kemik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Doğu Kemik

Arabanın eksiklerini tamamladık, bizdeki süresi doldu diyerek yeni sahibine teslim ettik. Artık bir süre tek arabayla idare edecek görünüyoruz malum araba fiyatları çok yüksek

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...