İçeriğe Yönlendir

Kalorifer Muslugunu Kırdım:)

Misafir

Recommended Posts

Bugun yoktan yere masraf nasıl yapılır onu öğrendim:)  motoru silerken elim yanlıslıkla kalorifer musluguna çarptı.Daha dogrusu kaydı ve musluk girişini resimde gözüktüğü gibi kırdım:(

Amacım böyle durum başınıza gelirse bilmeyen arkadaşlar için geçici çözümü anlatmak.. Görüldüğü gibi musluga giren 2 hortum var onları birbirine bağlayın sanayiye kadar. Bunu yaparken ben damacana pompalarının damacanaya giren borusunu kullandım:) tam oraya göre uydu yarın ilk iş sanayi yolu görünüyor yine bana:(

rx0x3.jpg

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Sağolun Mehmet Bey. Yazmayı unutmuşum tabi önce aracınıza antifriz ekleyin :) yarım litre eksildi ben yapana kadar. antifrizin döküldüğü yerlere su dökün  su dökmek zararlı ama antifriz döküldükten sonra çarem kalmadı. Su dökene kadar hız göstergem çalışmadı antifriz iletkenliğini kesti hız sensörünün tam döküldüğü yerdeydi sensör suyu döktükten sonra çalıştı. İnşallah daha büyük dertler almayız başımıza

tarihinde Beyazıt Gündem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK

Bizim bu fiestaların kalorifer muslukları çok kolay kırılıyor.Ben sanayide temizletmek için söktüm kendiliğinden kırıldı musluk gözümle gördüm.Benim de kalorifer musluğum çalışmıyor şu an musluğu söktürdüm.Hortumları birbirine bağlamıştık biz sanırım kaloriferin ısı ayarı çalışmıyor yaz bitimine kadar musluğu temin edeceğim tabi ki.

Yorum bağlantısı

Bugun yoktan yere masraf nasıl yapılır onu öğrendim:)  motoru silerken elim yanlıslıkla kalorifer musluguna çarptı.Daha dogrusu kaydı ve musluk girişini resimde gözüktüğü gibi kırdım:(

Amacım böyle durum başınıza gelirse bilmeyen arkadaşlar için geçici çözümü anlatmak.. Görüldüğü gibi musluga giren 2 hortum var onları birbirine bağlayın sanayiye kadar. Bunu yaparken ben damacana pompalarının damacanaya giren borusunu kullandım:) tam oraya göre uydu yarın ilk iş sanayi yolu görünüyor yine bana:(

İnanmıyacaksın ama aynı hatayı bende yaptım. musluk sağlıklı açıp kapatmıyordu mıknatıslı valf kısmını tamir edeyim diye sökerken kırıldı. keza musluğuda tamir ettim ama ne çare kırıldı birkere :) sıcak su geçtiği için plastik gevremiş :) bende metal nipel yardımıyla devirdaym sağlayacak şekilde kısadevre yaptım. 1 hafta öyle gezdim bir sıkıntı olmuyor. sonra internetten parçayı sipariş ettim 45 TL yan sanayi almıştım inşallah sıkıntı çıkarmaz.

Geçmiş olsun kardeşim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Gökhan Tongay

plastık parca sureklı sıcak soguk suya maruz kalıyor ondan bende bır kere kırmıstım araya demır bır parca koymustum muslukla alakalı bıseydı baya ıdare etmıstı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...