İçeriğe Yönlendir

Güneş Enerjisi Ile Sarj Sistemi

Özcan Keskin

Recommended Posts

Özcan Keskin
(düzenlendi)

merhaba arkadaşlar daha önce benzer konular açıldı ama benim farklı bir projem var

elimde resimdeki bataryadan 3 adet var

SP%20127-500x500.jpg

detaylı bilgi bu linkte var ürün satışa kapanmış ama sayfayı aşağı indirdiğinizde bilgiler var

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/supex-12v-7a-12-7-kuru-aku-quot-teknodepo-quot-35826059

senelik izine gittiğimde yaylada10 gün kaldık.

bu bataryalardan 1 tane götürdüm resimdeki şarjlı ışıldağın içini açtım

cache_500_1__i_5642520_ADD.jpg?V=2013

içinde 2 adet sigara paketi büyüklüğünde bir batarya var ve 2-3 saat anca gidiyor

bende o bataryayı içinden soktüm ve kendi götürdüğüm bataryayı taktım. yani ışıldağın içinden kablo çekerek büyük bataryayı bağladım.

ve 10 satten fazla kullandık tam şarj ile.

şimdi sorun şu yaylada elektirik yok ayda yılda bir köye geliyorlar o zaman bu bataryaları şart ederek kullanıyorlar . yayla ile köy arası yürüyerek  2 saat mesafede ve bu bataryaları taşımak ölüm.

bu bataryaları güneş enerjisi ile nasıl sarj edebilirim. akşamdan akşama 2-3 saat yansa yeter.

konu hakkında çok bilgisizim yardımcı olursanıız çok dua alırsınız.

ha bide bu baratyaya  arabanın çakmaklığına takılan sarj cihazını monte ettim babam telefonunu şarj etsin diye

biraz uzun oldu kusura bakmayın

tarihinde Özcan Keskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

Mehmet abi bu konuyu okudum kafam iyice karıştı :D

bana şöyle basit ve ucuz bi şekilde bi sistem lazım

merak ettim nerde bu yayla?

Çorum Osmancık ta kardeş köyümüz Osmancığa 45 km.

yayla köye arabayla 8 km 1. viteste 45 dakikada çıkabiliyoruz. iniş ayrı bi dert tabi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Daha basiti yok :)

iki tane 20 watt panel ve bir regülatör yada adı neyse o lazım sana... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin
(düzenlendi)

işte buda yayladaki ev

b4og.jpg

buda güzel yaylamız

h32z.jpg

peki böyle bişey işimizi görmezmi Mehmet abi.

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/solar-gunes-panelli-aku-sarj-cihazi-90364439

bataryanın tam dolmasına bile gerek yok tam dolu halde 10 saat kullandık  %30 sarj etsek bile yeter bize

belki bu ürünü kullanarak bile yapılabilir abi

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/gunes-enerjisi-ile-calisan-solar-arac-ici-fan-91288336

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mehmet abi bu konuyu okudum kafam iyice karıştı :D

bana şöyle basit ve ucuz bi şekilde bi sistem lazım

Çorum Osmancık ta kardeş köyümüz Osmancığa 45 km.

yayla köye arabayla 8 km 1. viteste 45 dakikada çıkabiliyoruz. iniş ayrı bi dert tabi

Daha geçen hafta ordaydik. Anneannemler çadır alıp gidiyorlar oraya. :)

Galaxy Note II Cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

osmancık başpınarlı arkadaşlarım var onlarda sürekli bi yayladan bahsediyorlar aynı yer olabilirmi acaba . 

güneş paneli senin işini çözer 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

http://www.koctas.com.tr/dis-mekan-aydinlatmalar/kuba-solar-eko-paket-8-li/4904-8919/

Madem basit bir aydınlatma arıyorsunuz bunlardan alın 8 tanesi aydınlatma işinizi çözer. 5-6 saat yanıyorlar.. Biraz uğraşarak ledleri evin içine dağıtırsınız her yer aydınlanmış olur..

Bunların pilleri bir süre sonra ölüyor. Yerine şunu tavsiye ederim.

http://www.koctas.com.tr/dis-mekan-aydinlatmalar/hawaii-solar-aydinlatma/2283-4558/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Fiyat yarı yarıya ; İkiside bir sezon kullanılacak sonuçta; ucuz iyidir :p

Bir sonraki sene gitmeyecekler mi :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ersen ve Sani aslında verdiğiniz bu örnek linklerde ki aydınlatmaların solar kısmından faydalanılarak daha iyi iş gören birşeyler yapılabilir bence..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Piller çıkartılıp uygun ortamda saklanırsa seneyede kullanılır. Ayrıca ömrüne 1 yıl yazılmış pillerin. Her türlü piller değişecek.Şarjlı pil dediğin kaç para :p

Ersen ve Sani aslında verdiğiniz bu örnek linklerde ki aydınlatmaların solar kısmından faydalanılarak daha iyi iş gören birşeyler yapılabilir bence..

Solar panelleri ayrılıp dışarı taşınırsa ve piller içeride kalırsa ısı değişimine maruz kalmayınca ömür uzayacak illaki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Piller çıkartılıp uygun ortamda saklanırsa seneyede kullanılır. Ayrıca ömrüne 1 yıl yazılmış pillerin. Her türlü piller değişecek.Şarjlı pil dediğin kaç para :p

Senin yolladığında piller değişemiyor galiba. Benimki şarjlı kalem pil kullanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Senin yolladığında piller değişemiyor galiba. Benimki şarjlı kalem pil kullanıyor.

Sonuçta içinde pil vardır, tak çıkar olmaz lehim ile olur ama olur. Uğraşmak istenmiyorsa seninkiler daha kolay tabii.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sonuçta içinde pil vardır, tak çıkar olmaz lehim ile olur ama olur. Uğraşmak istenmiyorsa seninkiler daha kolay tabii.

Tabi canım, illa ki bi pil var :D Senin de dediğin gibi, kolay diye ikinciyi tavsiye ettim ben ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Tabi canım, illa ki bi pil var :D Senin de dediğin gibi, kolay diye ikinciyi tavsiye ettim ben ;)

Biz zoru severiz :p:sunny:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yaylaya her gittiğinizde araba yanınızda oluyorsa invertör alın, 300 wattlık alsanız 5 tane tasarruflu ampülü rahatlıkla yakabilirsiniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

osmancık başpınarlı arkadaşlarım var onlarda sürekli bi yayladan bahsediyorlar aynı yer olabilirmi acaba . 

çözerde işte kardeş tam olarak neler onları çozmem lazım

Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

öncelikle cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum

başpınarlı hiç duymadım kardeş

http://www.koctas.com.tr/dis-mekan-aydinlatmalar/kuba-solar-eko-paket-8-li/4904-8919/

Madem basit bir aydınlatma arıyorsunuz bunlardan alın 8 tanesi aydınlatma işinizi çözer. 5-6 saat yanıyorlar.. Biraz uğraşarak ledleri evin içine dağıtırsınız her yer aydınlanmış olur..

abi öncelikli amaç elimdeki malzemeleri değerlendirmek

Fiyat yarı yarıya ; İkiside bir sezon kullanılacak sonuçta; ucuz iyidir :p

bizimkiler her sene çıkıyorlar yaylaya. kar yağınca köye iniyorlar kar btince yaylaya çıkıyorlar yani 9 ay yayladalar

Yaylaya her gittiğinizde araba yanınızda oluyorsa invertör alın, 300 wattlık alsanız 5 tane tasarruflu ampülü rahatlıkla yakabilirsiniz...

yaylaya gittiğimde araba yanımda kardeş ama ben en fazla 15 gün kalıyorum onun haricinde araba yok

bide dağın başında aracın aküsü felan bitse kalırız orda çekici bile gelmez

belki bu ürünü kullanarak bile yapılabilir abi

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/gunes-enerjisi-ile-calisan-solar-arac-ici-fan-91288336

bahsettiğiniz ürün bende var, hiç kullanmadım desem yeridir.  elektroniğe ilgiliyim. bundan ne yapabilirim diye düşünüyorum. 

bataryanın kendi adaptörü var üzerinde bi düğme var 12v yada 6v ile şarj oluyor.

yani 6v lik bir panel bile işimi görebilir belki

bu arada kusura bakmayın eve ancak 23:00 ten sonra geliyorum bu yüzden ancak cevap yazabildim

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Özcan Keskin
(düzenlendi)

uaktan başlayalım 1 adet panel ve 1 adet sarj Regülatörü alarak Bismillah dedik

kısmetse çarşamba günü yaylada olurum. Perşembe günüde montajını yaparım

PEogO5.jpg

boda panelin arkasından bir resim kaç watt dedi hatırlamıyorum :D

ozZ16b.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...