İçeriğe Yönlendir

Ablamlar Için Yeni Araç Arifesinde Birkaç Detay

Misafir

Recommended Posts

Bugün araçları inceledik biraz.

Mercedes Cla seçenekler içinde yoktu ama yolumuz üzerinde olduğu için bakalım dedik. İç mekanın dizaynı ve malzeme yapısı kalite algısını köreltiyor. Bundan önceki dönemlerde rakiplerine göre fiyat dezavantajı olmasına rağmen cebinde parası olan için Mercedes koşulsuz ilk tercih olurdu. Cla mevcut fiyatıyla Passat CC ile şu anda hemen hemen aynı fiyatlarda ve arması dışında passata üstünlük sağlayacağı son nokta budur diyeceği hiç bir albenisi yok.

Yine yeni Corolla'da reklamlarda gördüğüm kadarınile beni etkilememişti. Bugün bizzat inceleyince malzeme kalite(sizliği) konusunda reklamda gördüğümden de kötü bir izlenim bıraktı bende. Aracın tweeter plastikleri Çin malı araçları aratmayacak düzeyde. Eski amerikan araçlarını hatırlatan düz dashboard'ı modernlik unsuru olsun diye ekranlı ana ünite ile tamamlamışlar ama uyumsuz br yapı olmuş. Ön sağ airbagin kapakları kaplamanın altından farkedilebiliyor ve bu arac henüz güneş görmemiş durumda. Sıcak ve soğuk etkisi ile göğüs bölümü kaplamasının alacağı son şekil ne olur bilemiyorum. Corolla genelde çok tutulan kasalarının üstüne beklenmedik modeller çıkarabiliyor. 97'deki kurbağa farlı modellerindeki hezimeti yaşayabilir bu modelle.

Makyajlı Avensis ise br o kadar kaliteli geldi gözüme. 63.000tl'lik fiyatı ile rakiplerine göre gayet iyi bir seçenek.

Son olarak Kia Ceed'e de baktık. Aracın işçiliği ve malzeme kalitesi uzaktan çok hoş duruyor. Kapı kapanışları oldukça tok mesela. Fakat güneşliğini kapatırken tavan döşemesini titremesi, müşterinin gözünde kalite algısını yükseltmek için elinden geleni yapmış bir markaya yakışmamış.

Golf 7 ise Ankara'da teşhirde bile yok. Ablamlar için istediğimiz donanım içi açık renk olan bir highline fakat bu camiadaki tanıdıklarımın vasıtası ile dahi aracın ancak siparişle getirilmesi sözkonusu. Gelişi ise Aralık Ayı. Bu ekonomik ortam; uzun vadeli araç bekleyişini fiyat artışlarının yaşanması ihtimali nedeni ile zor hale getiriyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Abi CLA dan uzak durum derim.İlla alınacaksa yardımcı olurum.

Wv en iyi tercih olurdu ama sıra beklemek isterler mi?

Avensis bana en mantıklısı geliyor.Allah kolaylık versin.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Şu araba varken Golf'e nasıl para veriyorlar :(

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-turkiyede-tek-m-paket-borusan-cikisli-135281338/detay

(Örnek seçim sadece donanım açısından, alınacak araç olarak değil)

79 Bin TL param olsa buna binerim ;)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-az-km-de-tertemiz-toureg-acilll-satilik-135154325/detay

Bu ekonomik ortamda VW'den araç almak, zor iş hocam ;)

Octavia, düşünmez misiniz?

Super B olacak :p yanlış yazmışım.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Şu an kullandıkları araçları önceki kasa Avensis. O da 2005 yılında "0" alınmıştı. Araçtan memnuniyetsizlik hiç olmadı fakat bu kadar uzun seneden sonra bir Alman'a geçiş yapmak istiyorlar. Golf 1.4tsi highline aslında ilk yola çıkılan seçenekti ve kesin karardı. Ancak beklemek zorunluluğu olunca alternatif bir araç olur mu diye bakmak istedik. Mercedes düşüncelerinde yok Mehmet. Biraz merak ettik açıkçası o yüzden inceledik.

Murat "0" Golf ile linkini verdiğin ikinci el Bmw arasında yaklaşık 20.000tl fiyat farkı var. O yüzden niye insanların Bmw yerine Golf seçtiğini çok iyi anlayabilirsin. Yoksa 80.000tl bandına çıkınca farklı markalar da olabilir.

Mert; Skoda istemiyorlar. Golf Highline'daki işçilik ve iç mekan kalitesini aradıklarınfiyat aralığında başka araçta bulamadılar diyebiliriz.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

O zaman ya Golf'ü bekleyecekler, ya da sıfır parasına yakın bir rakama ikinci el alacaklar. Yalnız Avensis'ten sonra Golf bagaj olarak ufak gelir.

Ek olarak, komşulardan biri geçen gün 55 gibi rakama 1.4 Tsi Trend Passat aldı. Düşünülmez mi?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Avensis tercih edilmeli diyorum.

Adliye'den müdür bi abimizde var.  Az yakıyor gayet konforlu. Bana tipsiz geliyor ama tercih edilir ;)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

O zaman ya Golf'ü bekleyecekler, ya da sıfır parasına yakın bir rakama ikinci el alacaklar. Yalnız Avensis'ten sonra Golf bagaj olarak ufak gelir.

Ek olarak, komşulardan biri geçen gün 55 gibi rakama 1.4 Tsi Trend Passat aldı. Düşünülmez mi?

Mert bagaj konusunu problem etmiyorlar, tercih şu şekilde; büyüğün boşu olacağına, küçüğün dolusu olsun:)

Eskisini bilmem ama Yeni Avensis muhteşem kafa yorulmuş tam optimasyonda gibi geldi bana, çok çok rahat dinamik konforlu ve acayip kaliteli buldum. Yenisini denemiş miydiniz?

(kullanmadım, arka yolcu koltuğunda her şeyi müthişti. Şöförle uzun yola gideceksin ne verelim deseler Mondeo MK4'e bile tercih ederdim belki)

Yenisini denemedik Murat. Kalitesi bence de çok iyi fakat örneğin dikiz aynasını ayarlayan düğme önceki modelle aynı. Yani biraz kan değişikliği yapmak istiyorlar.

Avensis tercih edilmeli diyorum.

Bence de. Yani bugün ben araç alma kararı ile yola çıksaydım Golf'ten vazgeçerdim Avensis için. 1.6 atmosferik motoruna rağmen hemde:)

Leon olabilir mi

Golfteki işçilik Leon da yok deniyor ve işin kötüsü Ankara'da Seat bayisi yok Nuri Bey.

Adliye'den müdür bi abimizde var. Az yakıyor gayet konforlu. Bana tipsiz geliyor ama tercih edilir ;)

Biraz gemi gibi. Rakibi Mazda 6'dan güzel, Accord'dan kötü ama fiyat avantajı var ilginç şekilde. Ayrıca vergi yönünden de diğer markalara göre çok iyi bir seçenek.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Avensis ten sonra Golf olur mu bilemiyorum, sınıf farkı kendini hissettirir diye düşünüyorum.

Yine de o fiyat aralığı çok gıcık bi aralık...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kutay Akçar
(düzenlendi)

Şu an kullandıkları araçları önceki kasa Avensis. O da 2005 yılında "0" alınmıştı. Araçtan memnuniyetsizlik hiç olmadı fakat bu kadar uzun seneden sonra bir Alman'a geçiş yapmak istiyorlar. Golf 1.4tsi highline aslında ilk yola çıkılan seçenekti ve kesin karardı. Ancak beklemek zorunluluğu olunca alternatif bir araç olur mu diye bakmak istedik. Mercedes düşüncelerinde yok Mehmet. Biraz merak ettik açıkçası o yüzden inceledik.

Murat "0" Golf ile linkini verdiğin ikinci el Bmw arasında yaklaşık 20.000tl fiyat farkı var. O yüzden niye insanların Bmw yerine Golf seçtiğini çok iyi anlayabilirsin. Yoksa 80.000tl bandına çıkınca farklı markalar da olabilir.

Mert; Skoda istemiyorlar. Golf Highline'daki işçilik ve iç mekan kalitesini aradıklarınfiyat aralığında başka araçta bulamadılar diyebiliriz.

Saygılarımla.

Ozaman modeo baksınlar yeni makyajlı kasası çok harika duruyor.

Avensiste çok güzel ama alman seçimi ile değiştirmek istiyorlarsa en iyi seçenek mondeo, bu arada yeni makyajlı kasa mondeoda görünüm olarak çok başarılı olmuş bence.

Golf aradığınız arabaların klasmanına bile girmiyor bence. Avensis'e alışmış birisi GOlfe değim yerindeyse sığmaz bile.

tarihinde Kutay Akçar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Sürücü sanırım dinamizm'den çok konfor ve işçilik konusunda daha titiz.

Burada bence sonuç direkt golf 7.

Beklemek uzun iş denirse ikinci el golf 7. olmaz ise toyota'dan uzak durun geçen hafta bir showroom'da hepsine bindim, parmakladım. Benim 2007 fiestacığım bile aurisi döver.

sonuç vw benimgözümde.

Sedan düşünürseniz her ne kadar aralarında araç içi kalitesi düşük olsada jetta'da düşünülebilinir.

Yorum bağlantısı

Sıfır araç alma yönünde kararlıyıken biraz da bugün benim vesile olmamla 2011 model s40 d2 için anlaştık. Dizel olması nedeni ile "0" km ısrarımızdan, Volvo olması nedeni ile de diğer markalardan vazgeçtik.

Görüş bildiren arkadaşlara teşekkür ederim. Avensisin sınıfında bir araçta kalınmalı diyenler haklı çıktı. Bu arada Volvo'da hemen hemen her donanım var ama hız sabitleyici yok:) aslında bizimkileri aldıkları araçta muhakkak hız sabitleyici olması gerektiği konusunda ikna etmişken, hız sabitleyicis olmayan Volvo ile tanıştırmam çelişkili oldu ama sonradan servislerde takılabilmesi bir nebze kurtarıcı oldu.

Güvenç; yeni corolla ve auris konusnda haklısın. Ciddi anlamda kötü işçilik ve tasarım kurbanı olmuşlar. Aracın dışından görünümü daha farklı hayallere itiyor ama iç dizayn zevksiz ve oldukça kötü. Bugün birvesile ile Honda civic 2013'ü inceledim. Honda kapı kapanışlarındaki toklukta bile japon orta sınıftaki rakiplerinin oldukça ötesinde. İç dizayn plastik ağırlıklı olsa da modern tasarım, selefinin başarılı gösterge paneline eklediği fonksiyonel ekran, mavi ağırlıklı aydınlatmalar ile farklı duruyor.

Saygılarımla.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Evren abi, Volvo D2 için güzel bir inceleme bekliyorum senden. Allah kaza bela vermesin hayırlı olsun :nazar:

Teşekkür ederim Mert. İnşallah bir konu açacağım araç mülkiyetimize geçtiğinde.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Enis Sever

Evren Bey,

Öncelikle araç hayırlı olsun imkanlar biraz daha zorlanabilirmiydi bilmiyorum ancak ikinci el bir1.6 dizel otomatik veya düz s60 advance paket alınabilirdi. Şu an babamda bulunan s60 ı arasıra kullanıyorum sırf şöför koltuğu için bile alınır. Donanımı harika en azından xenonlar virajda dönüyor.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Teşekkür ederim Mert. İnşallah bir konu açacağım araç mülkiyetimize geçtiğinde.

Saygılarımla.

Abi ne yaptın :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şu araba varken Golf'e nasıl para veriyorlar :(

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-turkiyede-tek-m-paket-borusan-cikisli-135281338/detay

(Örnek seçim sadece donanım açısından, alınacak araç olarak değil)

katalog verisi  ve gerçek yollar başka sonuç verir bunu göz ardı etme, ayrıca ihtyiacı karşılamak ta önemli, bagaja çocuk arabası koyunca yanında migros poşeti sığmazsa tüm para çöpte. Ayrıca marka imajı da ayrı konu....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2 çocukla alışverişe çıktın mı hiç? evde perde yenilecek? halılar yıkamaya gidecek :D ihtiyaçlar da satın alımda etkendir , tekniği seviyorsun ama genel ihtiyaçları da düşün bazen

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

2 çocukla alışverişe çıktın mı hiç? evde perde yenilecek? halılar yıkamaya gidecek :D ihtiyaçlar da satın alımda etkendir , tekniği seviyorsun ama genel ihtiyaçları da düşün bazen

Abi senin asfalt jipi td4 mü?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Abi senin asfalt jipi td4 mü?

2.2 td4 olandan, kaputu açıyon herşey ford :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...