İçeriğe Yönlendir

Fiesta Flair Güvenlik+Konfor Paket

Mehmet Said Özçelik

Recommended Posts

Mehmet Said Özçelik
(düzenlendi)

Merhabalar;

2000 model Ford Fiesta'mı Ocak ayında aldım. Benim ilk aracım. Aldığımdan beridir foruma üyeyim ancak genelde konuları okuyarak bilgi edinmeye çalıştım. Bu gün ben de aracımın fotoğraflarını çekerek sizlerle paylaşmak istedim.

Aracımdan kısaca bahsedecek olursam;

Aldığımda 116000 km'de id işu an 123000 de. Uzun yıllar bayan kullanıcılar tarafından kullanılmış bir araç. Öyle ki vites topuzunun her yerinde derin tırnak izleri vardı. İlk onu değiştirdim :i-ih: .

Araç güvenlik ve konfor paketli. Sürücü, yolcu ve yan havayastıkları ve ABS güvenlik paketinin, klima ve polen filtresi de konfor paketinin elemanları. Benim bu aracı satın almamda en büyük etken ABS oldu, aslında Ghia bakıyordum ancak hem temiz bulamadım hem de ABS'li olana hiç denk gelmedim.

Foruma dikkat ettiğim kadarı ile herkes aracına ufak tefek dokunuşlar yapmayı seviyor, benim önceliğim dış görünümden önce iç temizlik ve rahatlık oldu. Bu güne kadar yaptıklarım kısaca, far ampullerinin bosch +90'la değiştirlmesi, kapı döşemelerinin yenilenmesi, direksiyonun deri kaplanması, orjinalde boş olan arka tarafa hoparlör alınması, ana ünite olarak bluetooth özelliği olan (gerçekten çık güzel bir özelllik, hem dikkatiniz dağılmadan telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz hem de bluetooth portu olan bir müzik çalarla kablosuz şekilde müzik dinleyebiliyorsunuz) Pioneer DEH-4400 BT teyp değişimi, sustalı yedek anahtar yapımı (bununla beraber aracın 3 anahtarı oldu) ve en son bu gün sis farı takılması olarak sıralanabilir.

Aracın resimleri;

gd5u.jpg

3jq4.jpg

yoj4.jpg

x1nv.jpg

acg7.jpg

qroc.jpg

hl79.jpg

tdpm.jpg

tarihinde Mehmet Said Özçelik tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Direksiyon deri kaplaması çok başarılı olmuş. Keyifle binin inşallah

Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz
(düzenlendi)

Araçınız yaşına göre çok temiz. :nazar: . Güle güle binin

tarihinde Yusuf Ziya Deniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Said Özçelik

Made in Köln :):nazar:

Gerçekten düşündüğümden daha keyifli bir araç. Benzin bu kadar pahalı olmasa inmeyeceğim neredeyse.

Direksiyon deri kaplaması çok başarılı olmuş. Keyifle binin inşallah

Araçınız yaşına göre çok temiz. :nazar: . Güle güle binin

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Hepimize kazasız belasız sürüşler dilerim.

Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

Maşallah çok diri ,çok temiz.. Direksiyon kaplaması çok iyi yapılmış. Kazasız belasız keyifle kullanın.. :nazar:

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

güle güle kullanın.hayırlı olsun

hiç düşünmeden tüp taktırın hiç inmezsiniz emin olun :D :D

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Araç çok güzel maşallah. Bir jant ile desteklenirse tadindan yenmez:)

Direksiyon kaplamasida cok hoş. Nerede yaptırdınız acaba ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Said Özçelik

Araç çok güzel maşallah. Bir jant ile desteklenirse tadindan yenmez:)

Direksiyon kaplamasida cok hoş. Nerede yaptırdınız acaba ?

Teşekkür ederim. Kapı döşemeleri ile beraber Maslak Oto Sanayi 1. Kısım'da Kısmetim Otomotiv diye bir yer var oraya yaptırdım. En uygun fiyatı onlar verdi. Ancak araç iki gün onlarda kaldı. İşçilikleri güzel fakat çok yoğunlar. Tavsiye edebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Said Özçelik

Maşallah kazasız belasız hayırlı uğurlu olsun

Çok teşekkür ederim, size de kazasız belasız sürüşler dilerim...

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

Allah kaza bela vermesin,titizlikle kullanılan araçlar belli oluyor,direksiyon çok başarılı

egzos çıkşına nikelaj bir ağız ve çelik jant olmazsa olmazlardan,

eğer bulabilirseniz chıa jantı olsun 

Yorum bağlantısı
Mehmet Said Özçelik

Allah kaza bela vermesin,titizlikle kullanılan araçlar belli oluyor,direksiyon çok başarılı

egzos çıkşına nikelaj bir ağız ve çelik jant olmazsa olmazlardan,

eğer bulabilirseniz chıa jantı olsun 

Teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Çelik jantı baştan beri düşünüyorum fakat aracı alır almaz lastikleri yenilemiştim, orijinal jant 13",  şimdi jant alsam 14" alır 185/55/14 ebata geçerim, bu sefer de yeni lastiklerimi ne yapacağım diye düşünüp jant almadım. Lastikleri alalı daha 5000 km oldu, atmak istemiyorum. Ghia jantı bulmak çok zor, bir kez buldum ona da 500 Tl civarı istediler çok geldiği için almadım.

Şimdi aklımda "follow me home" ve far sensörü takmak var. Önümüzdeki aylarda bunu yaparım muhtemelen.

Yorum bağlantısı

Allah kaza bela vermesin. :nazar:

İlk arabanım flair olmasından kaynaklı heralde her gördüğümde içim gidiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Said Özçelik

Allah kaza bela vermesin. :nazar:

İlk arabanım flair olmasından kaynaklı heralde her gördüğümde içim gidiyor.

Teşekkür ederim. Size de kazasız belasız sürüşler dilerim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Onur Doğan

İç kapı döşemelerini nasıl ve ne kadar maliyete yenilediniz? 
Bu arada aracınız kız gibi maşallah  :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Said Özçelik

İç kapı döşemelerini nasıl ve ne kadar maliyete yenilediniz? 

Bu arada aracınız kız gibi maşallah  :nazar:

Teşekkür ederim. Kapı döşemelerini ve deri direksiyon simidini birlikte oto döşemecide yaptırdım. Hepsine 300 Tl. ödedim. Yalnızca kapı döşemelerini yaptırsaydım 200 Tl. ödeyecektim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kadir Özdemir

Araç çok güzel hayırlı olsun bende de Ka var ama asıl aklımda olan araç bunun ghia sıydı ama sizinki de güvenlik paketli ve klimalı süper Ka yı bi süre kullandıktan sonra almak istediğim araç :-)

Yorum bağlantısı
Mehmet Said Özçelik

Çok güzel. :nazar:

Teşekkür ederim.

Araç çok güzel hayırlı olsun bende de Ka var ama asıl aklımda olan araç bunun ghia sıydı ama sizinki de güvenlik paketli ve klimalı süper Ka yı bi süre kullandıktan sonra almak istediğim araç :-)

Teşekkür ederim sizin de aracınız hayırlı olsun. İstediğiniz araca sahip olmanız dileğiyle.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ömer Vural

Güzel araç maşallah Allah kaza bela vermesin bende yeni aldım daha önceden de kullandığım için biliyorum gayet güzel araçlar bunlar. bende yavaştan yavaştan başlıcam bu değişiliklere gayet güzel olmuş döşemeler maslak uzak kaçar bana 1 günde yapıp verseler gelmek isterdim ama 2 gün arabamdan ayrı kalmak çok bana yani :) Anadolu yakasında bi yer bakıcam artık yine görüşmek dileğiyle

Yorum bağlantısı
Mehmet Said Özçelik

Güzel araç maşallah Allah kaza bela vermesin bende yeni aldım daha önceden de kullandığım için biliyorum gayet güzel araçlar bunlar. bende yavaştan yavaştan başlıcam bu değişiliklere gayet güzel olmuş döşemeler maslak uzak kaçar bana 1 günde yapıp verseler gelmek isterdim ama 2 gün arabamdan ayrı kalmak çok bana yani :) Anadolu yakasında bi yer bakıcam artık yine görüşmek dileğiyle

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Sizin de aracınız hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. Eli boş olan bir döşemeci belki bir günde yapar ama benim yaptırdığım yer çok yoğun oluyor özellikle de klasik otomobiller çok oluyor. Dediğim gibi işçilik olarak tavsiye ederim ama bir günde veremezler.

Yorum bağlantısı
Ömer Vural

Teşekkür ederim saolun hep birlikte kazasız belasız sürüşler.. Evet haklısınız bakalım şu kışı bi atlatalım yapcağımız çok iş var :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...