İçeriğe Yönlendir

Garanti Bankası Kredi Kartı Çıkmazı.

Hakkı Ünsal

Recommended Posts

Hakkı Ünsal

S.a arkadaslar.Kredi kartıma ait bilgilerimi sunuyorum sizlere.Burada benim borcum nedir ? Fazla paramı yatırmısım yoksa alacagım mı var ? İnteraktif olarak garanti bankasına giren konuya vakıf arkadaslar ,numaralandırdıgım yerlerin ne anlama geldigini yazarsa cok sevinirim.Bu fotoların hepsi aynı anda cekildi. 

Ayrıca bir konu daha var.Benim ek hesabım yani eksiye gecebildigim miktar yukselmiş ve alacagım mı var bankadan yani,kredi kartına borcum var zannedip fazladan yatırmıs olabilirmiyim ? Yada gelecek taksitlerimi simgeliyor olabilir mi bu miktarlar?

s4zyw.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

s4zz3.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

s4zz8.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

eylül ekstreniz kesinleşmemiş.   güncel borç bilgisi 503 gibi gözüküyor ama ödeme ekranında 600 küsürlü

Yorum bağlantısı
Hakkı Ünsal

Valla garanti bankasından ben hiçbirsey anlamadım. 3 olarak numaralandırdıgım yerde enteresan.Bekleyen taksitlerimin toplam miktarımı çözemiyorum.2 nolu neyin nesi :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

müşteri hizmetlerini arayıp sorun. ekranda bir sürü tutarsız rakam var. bunların hangisi borcum hangisi alacağım diye :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakkı Ünsal

Bankaya telefondan ulasmak deve hendek ilişkisi gibi.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
(düzenlendi)

Anladığım kadarıyla vadesiz hesabınızda 1.458,84 TL nakit paranız var.

Kredili Mevduat Hesabınız 2.300,00 TL.

Kredi kartı limitiniz 3.400,00 TL ve yaklaşık 2.900,00 TL taksitli ve dönem içi yapılmış toplam harcamanız var.

Önümüzdeki ödeme dönemi için 672,11 TL borcunuz var.

Şu an borcunuz yok.

Kredili Mevduat Hesabınızdaki artış ise muhtemelen bankadan kredi kullandınız ya da kredi kartınızın taksitli borçlarının aylık tutarı biraz yüksek. Herhangi bir gecikmede vadesiz hesapta paranız yoksa KMH 'den borcu ödeyip kara listeye düşmemenizi sağlar.

tarihinde Recep Selim Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

o zaman bankaya otomatik ödeme talimatı verin. hesabınızdan onlar  çeksin  :p

Yorum bağlantısı
Hakkı Ünsal

Anladığım kadarıyla vadesiz hesabınızda 1.458,84 TL nakit paranız var.

Kredili Mevduat Hesabınız 2.300,00 TL.

Kredi kartı limitiniz 3.400,00 TL ve yaklaşık 2.900,00 TL taksitli ve dönem içi yapılmış toplam harcamanız var.

Önümüzdeki ödeme dönemi için 672,11 TL borcunuz var.

Şu an borcunuz yok.

Kredili Mevduat Hesabınızdaki artış ise muhtemelen bankadan kredi kullandınız ya da kredi kartınızın taksitli borçlarının aylık tutarı biraz yüksek. Herhangi bir gecikmede vadesiz hesapta paranız yoksa KMH 'den borcu ödeyip kara listeye düşmemenizi sağlar.

Verdiğiniz bilgilerin cogu mantıklı geldi ama. ( 2.900,00 TL taksitli ve dönem içi yapılmış toplam harcamanız var) demişsiniz oyle birsey soz konusu değil.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Verdiğiniz bilgilerin cogu mantıklı geldi ama. ( 2.900,00 TL taksitli ve dönem içi yapılmış toplam harcamanız var) demişsiniz oyle birsey soz konusu değil.

672,11 TL dönem içi olduğuna göre (şimdilik), gelecek dönemlere kalan 2.200,00 TL tutarında toplam taksit tutarınız kalıyor. Taksitli alışverişin tamamı limitten düşülerek kalan miktar limitiniz oluyor. Yani 503,58 TL mevcut limitiniz. Bu limiti şu andan sonraki taksitli alışveriş veya tek çekimde geçmeniz mümkün ancak, limit aşım faizi uyguluyor bu durumda banka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Şu otomatik ödeme olduğunu unutup parayı çekince, -'ye düşüyor otomatik olarak kart ödenince. O mu?

aynen :p  ek hesap işte ya :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kredili mevduat hesabınız sizin haberiniz bile olmadan açılmış olabilir, herkes gidip bunu kapatsın gereksiz habersiz yere faiz ödersiniz

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Habersiz değildir de imzalarken neleri kapsıyor sözleşmeler ona iyi bakmak lazım :p

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Kart Limiti:3.400 TL.

Kullanılabilir Limit:503,58 TL.

Bu durumda ileriye dönük kart borcu:3.400-503,58 = 2.896,42 TL.

Hesap Bakiye: 1.458,84 TL. (Size ait olan para)

Kullanılabilir Bakiye: 3.758,84 TL. (Size ait para + Bankanın hesabınızda 0 TL. dahi olsa kullanmanız için verdiği para limiti)

KMH (Kredili Mevduat Hesabı) Limiti: 3.758,84 TL - 1.458,84 = 2.300 TL.

KMH kötü bir şey değildir, kapattır diyen arkadaşlar kullanmayı bilememiş ise sizin ya da bankanın suçu değil.. Neticede acil bir durumda kullanabileceğiniz 2.300 TL. ek bir limitiniz mevcut, ihtiyacınız olmadığı sürece zaten kullanmayacaksınız.. 

Ayrıca ""Garanti bankasının kredi kartını iptal ettirmenizi tavsiye ederim,world daha iyi"" yorumu da gerçekten ilginçmiş.. Garanti'nin altyapı ve teknolojisi,hala hiç bir bankada mevcut değil.. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kmh ın bendeki hatırası: bir şekilde açılmış, (kapatırken 1 hafta bekledim, hangi imza ile açtırdım diye, bulamadılar ben de üstelemedim, çalışana yazık..... ,)

KK borcu öderken sehven az ödemişim, normalde ne olur, ertesi ay ki bakiyede tahsil ederler, az faiz ile hatamı telafi ederim.

Kmh tan çekince ne oldu? 6 ay sonra eve bir borç ekstresi geldi, onca ay borcumdan haberim olmadığı için , 3 yıllık mevduat faizi tutarını ödedim (ben o parayı mevduata yatırsam 3 sene de aynı oranı bana veriyorlar)

genel olarak yazıyorum, banka ismi olarak değil

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Saatlerdir bu sektördeyim öyle bi dünya yok :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Geçen birine kaç yıllık mühendisim böyle iş görmedim dedim. Kaç yıllık diye sorunca bozuldu iş. :D

HTC One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ondan saat hesabına girdim ya
Yorum bağlantısı
Hakkı Ünsal

Herkese tesekkur ederim. KHM borcum yok. İleriye donuk 2.896,42 bekeyen taksitim var. Sonuc bu mu yani ?  2.896,42 meblasına aklım takıldı.Ben bekleyen taksitlerime bakıyorum bu mebla kadar değil hatta cok daha az.Bu işte başka bir iş mi var acaba ?

Yorum bağlantısı

Saatlerdir bu sektördeyim öyle bi dünya yok :p

Mustafa, konu içersinde geçiyor ama başka yerde açılmış bir konu bulamadım. Bankaya girdin galiba hayırlı olsun. Hangi banka, pozisyon diye sormak istedim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mustafa, konu içersinde geçiyor ama başka yerde açılmış bir konu bulamadım. Bankaya girdin galiba hayırlı olsun. Hangi banka, pozisyon diye sormak istedim.

Saygılarımla.

evet abi işbankasına girdim daha işbaşıni yarın yapacam memur olarak
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı

evet abi işbankasına girdim daha işbaşıni yarın yapacam memur olarak

Hayırlı olsun Mustafa. Yüce Allah yolunu açık, kazancını bol eylesin.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hayırlı olsun Mustafa. Yüce Allah yolunu açık, kazancını bol eylesin.

Saygılarımla.

sağol abi cümlemizin
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...