İçeriğe Yönlendir

99Bin Tl Hasar Kayıtlı Focus Hakkında Yardım

Misafir

Recommended Posts

Merhabalar,

Bir tanıdığımda 2008 model 71.000km'de 110PS TDCİ Focus II Ghia var.

Aracı bir galeriden 2 yıl önce almış. Servise baktırdığında herhangi bir sorun görülmemiş,ancak aracın tramerinde 2008 yılında çarpma şeklinde kaydedilmiş 99622.07 TL lik bir hasar mevcut görülmekte.Başka da hasar kaydı yok.

Sizce bu hasar değeri neyden dolayı olmuş olabilir ?

İleride satarken sorun yaşar mıyım?

Şu an sahibi olan tanıdığım çok önemsemediğinden,aracın yürüyeninde,kaportasında sorun görmediği için almış biniyor.

Elimde şasi numarası,plakası var.Bunu öğrenebileceğimiz bir yer var mıdır?

Ayrıca aracın 2 yıl önce icradan açık arttırma ile alındığını biliyoruz galeri tarafından.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Çongur

Hasar büyük ihtimalle 9622.07 TL. Kayıtlara geçerken yanlış yazılmıştır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Satarken kesin sorun yaşarsınız, siz bile arkadaşınızdan alırken düşünüyorsunuz.

Arkadaşımdan alırken düşünüyorum çünkü o pek önemsemez.Aslında şirket kendisine araç kiralıyomuş.O da rent a car firmasıyla anlaşmış.Bi araç beğenmiş rent a car'a aldrımış aracı.Şirket onun adına ödüyo. Araç aslında ona bedava gelmiş gibi o yüzden pek önemsemiyor açıkcası. 

Hasar büyük ihtimalle 9622.07 TL. Kayıtlara geçerken yanlış yazılmıştır.

Biz de öyle düşündük ama yine de akılda soru işareti oluşturuyor.Satarken nasıl satıcaz gibisinden?

Bir kaç yere sorma şansımız oldu.

Ford servisine eski plakasında bir giriş olmuş önden hasarlı diye ama ayrıntı söylemediler.

Sigortadan birilerini bulabilsem soracağım ama telefonla aradığımda yanıt vermiyorlar.

Yorum bağlantısı

Bu fiyat a Göksel Bey in dediği gibi ya icralık bir durum yada Mustafa Bey in dediği gibi kalem oynaması yol açmıştır. Sigorta şirketi yada Tramer den sorgulatın, işin aslını öğrenin ve belge isteyin. Araçta sorun yok ise satarken zorlanmamak adına bu belgeyi sunarsınız.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Bu kaza kaydına "pes" denir artık. Yazım hatası büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı

Zaten tramerden çıkan fiyat bu ama nerden öğrenicem ayrıntısını bilmiyorum.kafayı yicem resmen :)

Araç çok hoşuma gitti herşeyi ile tam donanımlı dizel fiyatı da bana uygun verecek ama bu olay kafamı bulandırıyor 

Yorum bağlantısı

Kesinlikle almayın! Alsanız da en az 10.000 TL ucuza olması lazım piyasa fiyatından. Benim son aracımın 9.000 TL ağır hasar kaydı vardı. Satana kadar canım çıktı. Kimseye derdinizi anlatamıyorsunuz satarken.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Zaten kafanız karışık, bence kendi içinizde sorununuzu çozdükten sonra aracı alın derim..

Detaylıca araştırılmadan bu araç alınmaz..

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu

plaka daha önce başka araçta takılı olabilir. şase no dan sorgulayın birde hasar kaydını.

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

bedeni tazminat olabilir bence de.icra bedeli olsa çarpma yazmaz.

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

karar elbette sizin ama, ben olsam sonradan açıklamak için kendimi zora sokacağım işlere girmezdim ...

Yorum bağlantısı

plaka daha önce başka araçta takılı olabilir. şase no dan sorgulayın birde hasar kaydını.

plakayı attığımda gelen mesajda şasi numarasının son 4 hanesi uyuşuyor.Tekrar şasi numarasından göndermek gerekir mi? yoksa bu zaten doğru kayıt olduğunu gösterir mi?

Yorum bağlantısı

Mehmet Bey sağolsun şasi numarasından kontrol etti araçta pert kaydı olmadığını öğrenmiş oldum.Servise de gösterdik sorun yok diyelim aracı da aldık içimize sindi,peki bu tramerdeki kayıt hatalıysa eğer bunun düzeltilmesi ile ilgili ya da ayrıntısını öğrenebileceğimiz bir merkez vs var mıdır acaba? Mehmet Bey'e de sordum gerçi sigortacıymış kendisi ama başka bilgisi olan var mıdır?

Yorum bağlantısı

Bu kadar yüksek hasar olması, ölümlü ya da 50-60 bin tl tedavi masraflı bir yaralanmalı trafik kazasına karıştığını gösteriyor. İçinde adam ölmüş, icralık v.s. derhal denize atılması gereken bir araç.

İşte sigorta şirketleri, ödediği tazminatın bir kısmını geri alabilsin diye devlet bu tip rezaletlere göz yumuyor. Forumda bir arkadaş var. Almanya'da araba hurdalığından parça falan alabiliyor, sağolsun. Hiç Türkiye'de araba mezarlığı-hurdalığı var mı? Yoook. Hiç düşündünüz mü neden diye? Çünkü paramparça olmuş arabaların sahiplerine kasko şirketleri araç bedelini ödüyor. Sigorta hasarı ödedi, sigortalı da hasarını tazmin etti. Bu noktada sistem durdurulmalı. Ama çark burada dönmeye başlıyor. Sigorta şirketleri yapılmaması gereken şekilde pert aracı satışa çıkarıyor. Tamirciler satın alıyor, allayıp pullayıp, yalan-yanlış satıyor. Sonra aracı tekrar kasko yaptırmak için sigorta şirketine gittiğinizde, kendi döndürdüğü hileli çarkın içine, sigorta şirketi girmiyor. Çarkı kendisi orada durduruyor. Devletimiz de bunu önleyemiyor, aciz kalıyor veya ön ayak olup vatandaşının hayatını tehlikeye atıyor.  

Acilen pert araçların tekrar trafiğe çıkmaları engellenmelidir. Böyle saçmalık olmaz.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

sakat işmiş, ufak tefek tavan boyalarında bile arabayı hemen takla attı deyip kötülüyorlar ki inşallah ileride satarken başınız ağrımaz.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Mehmet Bey sağolsun şasi numarasından kontrol etti araçta pert kaydı olmadığını öğrenmiş oldum.Servise de gösterdik sorun yok diyelim aracı da aldık içimize sindi,peki bu tramerdeki kayıt hatalıysa eğer bunun düzeltilmesi ile ilgili ya da ayrıntısını öğrenebileceğimiz bir merkez vs var mıdır acaba? Mehmet Bey'e de sordum gerçi sigortacıymış kendisi ama başka bilgisi olan var mıdır?

Direk eleyiniz, hatta bu yazıyı okuduğunuz an unutunuz :)

Ali Bey sanırım artık çok geç, yanlış anlamadıysam Ozan Bey aracı almışlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu kaza kaydına "pes" denir artık. Yazım hatası büyük ihtimalle.

Hocam lüks bir araca çarpmışsa kendi aracında pek bir hasar olmayabilir ama karşıdaki araç ciddi hasar almışsa olabilir.

Bu kadar yüksek hasar olması, ölümlü ya da 50-60 bin tl tedavi masraflı bir yaralanmalı trafik kazasına karıştığını gösteriyor. İçinde adam ölmüş, icralık v.s. derhal denize atılması gereken bir araç.

İşte sigorta şirketleri, ödediği tazminatın bir kısmını geri alabilsin diye devlet bu tip rezaletlere göz yumuyor. Forumda bir arkadaş var. Almanya'da araba hurdalığından parça falan alabiliyor, sağolsun. Hiç Türkiye'de araba mezarlığı-hurdalığı var mı? Yoook. Hiç düşündünüz mü neden diye? Çünkü paramparça olmuş arabaların sahiplerine kasko şirketleri araç bedelini ödüyor. Sigorta hasarı ödedi, sigortalı da hasarını tazmin etti. Bu noktada sistem durdurulmalı. Ama çark burada dönmeye başlıyor. Sigorta şirketleri yapılmaması gereken şekilde pert aracı satışa çıkarıyor. Tamirciler satın alıyor, allayıp pullayıp, yalan-yanlış satıyor. Sonra aracı tekrar kasko yaptırmak için sigorta şirketine gittiğinizde, kendi döndürdüğü hileli çarkın içine, sigorta şirketi girmiyor. Çarkı kendisi orada durduruyor. Devletimiz de bunu önleyemiyor, aciz kalıyor veya ön ayak olup vatandaşının hayatını tehlikeye atıyor.  

Acilen pert araçların tekrar trafiğe çıkmaları engellenmelidir. Böyle saçmalık olmaz.

Ankara'da İstanbul'da var. Ama Türkiye'de hurdacıların bazıları çakallık yapıyor bulunması zor parçaları faiş fiyatlara veriyor. Parçanın sıfırı ile hurdacıdaki fiyatları arasında %30-%50 arasında bir karınız oluyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali Bey sanırım artık çok geç, yanlış anlamadıysam Ozan Bey aracı almışlar.

Yapma yaaa, ne diyim, hayırlısı olur inşallah ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...