İçeriğe Yönlendir

Çankırı Ve İlçeleri Ile İlgili Sormak İstediklerim Var...

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

çorum olursa abi merkezde ulaşım ve kiralancak ev sorunun olmaz en uzak okul yürüyerek 15 dakika sürer doğalgaz çoğu yerde var zaten . kışları pek soğuk olmuyor ve kar hiç yağmıyor 2 senedir . buraya baraj yapıldı iklimlerde değişti . çorum olursa haber ver öğretmen akrabalarımda var yardımcı oluruz . hayırlısı olur inşallah . 

Eyvallah Aydın. Çorum olursa, Osmancık veya Sungurlu 'yu çok övüyorlar, oraları düşünüyoruz. Eğer olursa tabi.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Sakarya'da Taraklı tercih edilebilir. Eğer açık varsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

sungurlu çorumu ankaraya bağlayan yol üzeinde olduğu için biraz gürültülüdür ve küçük ilçedir. osmancık güzeldir . içinden ırmak geçiyor biraz daha çarşı faaliyeti sungurluya göre rahat ve fazladır . kalacak yer olayını osmancıkta ayarlayabiliriz . tanıdıkların çoğu osmancıklı . ikiside çorum merkeze 45 dakika uzaklıkta ikisinede saat başı arabalar kalkıyor 5 lira yol parası var .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sakarya'da Taraklı tercih edilebilir. Eğer açık varsa.

Taraklı yok hocam. Teşekkür ederim.

sungurlu çorumu ankaraya bağlayan yol üzeinde olduğu için biraz gürültülüdür ve küçük ilçedir. osmancık güzeldir . içinden ırmak geçiyor biraz daha çarşı faaliyeti sungurluya göre rahat ve fazladır . kalacak yer olayını osmancıkta ayarlayabiliriz . tanıdıkların çoğu osmancıklı . ikiside çorum merkeze 45 dakika uzaklıkta ikisinede saat başı arabalar kalkıyor 5 lira yol parası var .

Sağol Aydın.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

http://www.okulhizmetpuanlari.com/

Tercihleri yapmadan önce, buradan zorunlu hizmet okulları olup olmadığını veya kaç yıl olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Sağolun hocam. MEBBİS 'ten kontrol edebilyoruz okulları şu anda.

Hayırlı uğurlu olsun abi,Anne tarafım sungurlulu her sene öylesine gideriz baya gelişti.Olurda orası tutarsa akrabaların kiralık evi var ulaşabilirsin bana.

Sağol Bahtiyar. Eğer olursa, rahatsız ederim.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman

Çerkeş ve Kurşunluya Boyalı üzerinden gidersen Araçtan ulaşım çok kolaydır.Yol güzergahında en az üç tane yayla vardır görmediysen Susuz Yaylası harikadır.Allah,hakkınızda hangisi hayırlıysa orayı nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Çerkeş ve Kurşunluya Boyalı üzerinden gidersen Araçtan ulaşım çok kolaydır.Yol güzergahında en az üç tane yayla vardır görmediysen Susuz Yaylası harikadır.Allah,hakkınızda hangisi hayırlıysa orayı nasip etsin.

Abi tam aradığım sorunun cevabını vermişsin aslında :) Bu bahsettiğin Sıragömü Yaylasından geçen yol mu oluyor? Eğer öyleyse, o yolun durumunu paylaşabilir misin? Asfalt, toprak, dar, geniş. Hiç gitmedik oradan. Tercihler 3 güne sıkışınca test etme imkanımız da olmadı. O yol gerçekten çok kolaylaştırıyor ulaşımı ancak yazın neyse de kışın nasıl olur?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman

Abi tam aradığım sorunun cevabını vermişsin aslında :) Bu bahsettiğin Sıragömü Yaylasından geçen yol mu oluyor? Eğer öyleyse, o yolun durumunu paylaşabilir misin? Asfalt, toprak, dar, geniş. Hiç gitmedik oradan. Tercihler 3 güne sıkışınca test etme imkanımız da olmadı. O yol gerçekten çok kolaylaştırıyor ulaşımı ancak yazın neyse de kışın nasıl olur?

Ankaraya iki kez o yolu kullanarak geldim.Geneli bizim yayla yollarımız gibi virajlı ve biraz dar bir çok yeri asfalt.Susuz yaylasında görünce şaşıracağın bir yapılaşma olduğu için yazları yolun bakımı düzenli yapılıyor.Yaylaya gidebilecek kadar tecrübesi olan biri rahatlıkla ve zevkle seyahat edebilir.Kış aylarında hiç kullanmadım tavsiyede etmem.Bildiğim kadarıyla Boyalı Araç arasında çalışan minibüsde var.Boyalıdan Kurşunlu ve Çerkeşe giden yol daha geniş.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

Yani Boyalı Kurşunlu arasında bir yol daha mı var diyorsun abi? Ayrı iki yoldan bahsediyiruz galiba. Kışın Araç'tan Kurşunlu'ya gidilebilecek en uygun yol hangisi desem, google haritalardan gösterebilir misin?

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman

Yani Boyalı Kurşunlu arasında bir yol daha mı var diyorsun abi? Ayrı iki yoldan bahsediyiruz galiba. Kışın Araç'tan Kurşunlu'ya gidilebilecek en uygun yol hangisi desem, google haritalardan gösterebilir misin?

yok yanlış anladın.Boyalıya kadar olan kısmı virajlı boyalıdan sonra hem genişliyor hemda viraj daha az.İki yol yok yani tek yol var.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

yok yanlış anladın.Boyalıya kadar olan kısmı virajlı boyalıdan sonra hem genişliyor hemda viraj daha az.İki yol yok yani tek yol var.

Tamam abi şimdi anladım. Boyalı yolunu biliyoruz, Boyalı'ya kadar olan kısmı da. Oradan sonrasından cekiniyorduk, ancak dediğine göre Boyalı'ya kadarki kısımdan daha iyiymiş demek.

Çok teşekkür ederim. Gerçekten merak ettiğimiz bir husustu abi.

Eyvallah.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Hayırlı olsun Zafer hepiniz için... :) 

Konuya şöyle başlamak istiyorum Meb bu sene bildiğin ters köşe yaptı herkese... Yani akıl alır gibi değil Şanlıurfada 550 tane ingilizce öğretmenine ihtiyaç olabilir mi ? Yada koca İstanbulda 1 tane bile İngilizce öğretmenine ihtiyaç yok mu ?  Akıl alır gibi değil o şehirde hiç bir ingilizce öğretmeninin kalmaması lazım... Trakya,Ege,Akdeniz ve hatta İçanadolu bile neredeyse tercihe kapalı bu sene ne yapılmaya çalışıldı anlamıyoruz hiçbirimiz... Öncelikle kardeşinin sıralaması çok iyi ( iyi değil bak çok iyi diyorum :) ) bu yüzdendirki yüksek ihtimal ilk tercihiniz olur bilemedin 3. tercihine yerleşir... Bence yapmanız gereken size yakın olandan uzağa doğru gitmeniz birde ulaşımı kolay olan yerleri seçmeniz gerek... En güzel örnek Toki okullarıdır bu okullar site içerisinde olduğu için siteden kiralanacak bir ev ile 2 dakkada okuluna gidebilir... Benimde kız arkadaşım ingilizce öğretmeni bizde tercihlerimizi bunun gibi yaptık 5014 alım içerisinde sıralamamız 2700 lerde fena değil... Bu yüzden bizde bize en yakın olan Bilecikten başlayarak Karadeniz kıyılarını yazdık en son 5 tercihimizi 26 ya kalmamak için en uzak ve uçakla gidip gelinebilecek yerlere yaptık... Allah hepimizin gönlüne göre versin Zafer... Hayırlı haberlerinizi bekliyorum bende... Bu arada unutmadan kardeşin 2014 Ağutosa kadar evlenirse eşinin olduğu yere mecburen atanır... :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

zafer,

bilecik ten nereler var. söyle  bakalım. merkez dahil bir kaç ilçe olursa rahat eder. hangileri var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa B Akkaya

Zafer kardeş ben ılgazlıyım ılgazla ilgili sormak istedigin birşey olursa cevaplayabilirim merkezde 2 katlı ahşap evimiz var dayalı döşeli yazları gidip kalıyoruz onun haricinde boş  yer sorunu kiralık ev lazım olursa haberleşelim çok cüzi bi rakama yardımcı oluruz ordaki devlet dairelerindede az çok tanıdıklarımız var herhangi birşey oulrsa yardımcı olmaya çalısırız ılgaz güzel yer bence tercih için ideal insanları iyidir memura ögretmene iyi bakarlar degerlidir gokart pistimiz bile var daha ne olsun:) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa B Akkaya

Ilgazdakı okullar hep merkez mahallerinde sadece turİzm lisesi ılgazın girişinde zaten ılgazda en uzak yerde olsa yürüyerek merkez 10 dakıka o yüzden dolmuş otobüs diye bir şey yok ılgazda çok güvenli bir yerdir herkes birbirini tanır neredeyse..

kardeşin anne babayla oturacaksa bizim evin koca bahçesi var meyve agacları var istedikleri gibi ekip biçebilirler evin tüm hakkını size eslim edebiliriz:) hem eve göz kulak olurlar ögretmenevi var ayrıca yeni yapıldı günlügü 22 tl idi yanlıs hatırlamıyorsam diger illere ulaşım çok kolay vesait bol ankaraya akbak tesislerinden her saat otobüs var karadeniz yolu üzerinde oldugu için bütün karadeniz otobüsleri oradan geçiyor tercihlerde ılgazı yabana atma derim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hah, bak bu son cümle güzel oldu işte.! Haritaya baktım Adana yok. Meb'in haritasında olmayabilir ama, Allah'ın "hayırlı damatlar haritası"'nda elbet vardır Adana. Adana'dan bir damat bulduk mu kızımıza, tamamdır bu iş. Artık her yaz Zafer'e zulüm.! :seytan: Adana'nın yolları taştan, güneş eritir beni baştan.... türküsü çığıra çığıra gelir artık. :p İyi de, yeni mezunmuş filan ama, ya evliyse bu kızkardeş.? Öyle mi len Zafer.? Evli neyin deel de mi.? Ben kızkardeşinin evli olmama ihtimalini sevdim... :biggrin::D

Neyse; Rabbim hayırlısını versin...

Abi kızımız nişanlı. :) Yani senin plan kökten iptal :p

Sağol abi :flowers:

zafer,

bilecik ten nereler var. söyle  bakalım. merkez dahil bir kaç ilçe olursa rahat eder. hangileri var.

Abi Gölpazarı, Pazaryeri ve Söğüt'teki okullar zorunlu hizmete tabi. Toplamda 6 okulu var Bilecik'in. Ancak o tarafa pek yönelmeyecek, Çankırı Çorum gibi bitirecek tercihlerini.

Teşekkür ederim.

Zafer kardeş ben ılgazlıyım ılgazla ilgili sormak istedigin birşey olursa cevaplayabilirim merkezde 2 katlı ahşap evimiz var dayalı döşeli yazları gidip kalıyoruz onun haricinde boş  yer sorunu kiralık ev lazım olursa haberleşelim çok cüzi bi rakama yardımcı oluruz ordaki devlet dairelerindede az çok tanıdıklarımız var herhangi birşey oulrsa yardımcı olmaya çalısırız ılgaz güzel yer bence tercih için ideal insanları iyidir memura ögretmene iyi bakarlar degerlidir gokart pistimiz bile var daha ne olsun:) 

Ilgazdakı okullar hep merkez mahallerinde sadece turİzm lisesi ılgazın girişinde zaten ılgazda en uzak yerde olsa yürüyerek merkez 10 dakıka o yüzden dolmuş otobüs diye bir şey yok ılgazda çok güvenli bir yerdir herkes birbirini tanır neredeyse..

kardeşin anne babayla oturacaksa bizim evin koca bahçesi var meyve agacları var istedikleri gibi ekip biçebilirler evin tüm hakkını size eslim edebiliriz:) hem eve göz kulak olurlar ögretmenevi var ayrıca yeni yapıldı günlügü 22 tl idi yanlıs hatırlamıyorsam diger illere ulaşım çok kolay vesait bol ankaraya akbak tesislerinden her saat otobüs var karadeniz yolu üzerinde oldugu için bütün karadeniz otobüsleri oradan geçiyor tercihlerde ılgazı yabana atma derim 

Abi ilgin için teşekkür ederim.

Ilgaz 'ı biz hep en soğuk ilçe olarak düşündük. Ilgaz bana çok hoş geliyor. Ancak özellikle doğalgaz olması Kurşunlu'yu ön plana çıkarıyor şimdilik. Bugün görüştüğüm başka birisi ise özellikle Ilgaz'ı önerdi. Çerkeş'de 4 ton kömür yakarsan,  Ilgaz'da 2 ton kömür yakarsın dedi. Bunlarla birlikte aklımdaki soruları sıralayayım abi müsadenle.

- Hava olarak düşünürsek Ilgaz mı daha soğuktur, Kurşunlu veya Çerkeş mi?

- Ilgaz ile Kastamonu/Araç arasındaki özel araçla veya otobüsle ulaşım konusunda bilgin var mı?

- Ilgaz'da sizin ev kaloriferli mi sobalı mı? :p

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Hayırlı olsun evvela, ben de yarı Ilgaz yarı Korgun'luyum fakat çok sık gittiğim söylenemez. Bahsi geçen ilçeler arasında tavsiyem Kurşunlu, sonrasında ise İlgaz olabilir. Ankara iklimine benzer Çankırı, soğuktur bu sebeple ısınma öncelik olmalı. Bunun dışında Çorum tercihi sosyal hayat yönünden bir nebze tatmin edici olabilir.

Bu arada tercih edilebilir okulların listesine nerden ulaşabiliriz. Ben Sivas-Koyulhisar'dayım kontenjan nedir merak ettim, eş durumundan ötürü bizim mevcutta artıyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa B Akkaya

Abi ilgin için teşekkür ederim.

Ilgaz 'ı biz hep en soğuk ilçe olarak düşündük. Ilgaz bana çok hoş geliyor. Ancak özellikle doğalgaz olması Kurşunlu'yu ön plana çıkarıyor şimdilik. Bugün görüştüğüm başka birisi ise özellikle Ilgaz'ı önerdi. Çerkeş'de 4 ton kömür yakarsan,  Ilgaz'da 2 ton kömür yakarsın dedi. Bunlarla birlikte aklımdaki soruları sıralayayım abi müsadenle.

- Hava olarak düşünürsek Ilgaz mı daha soğuktur, Kurşunlu veya Çerkeş mi?

- Ilgaz ile Kastamonu/Araç arasındaki özel araçla veya otobüsle ulaşım konusunda bilgin var mı?

- Ilgaz'da sizin ev kaloriferli mi sobalı mı? :p

Zafer ben kışın kurşunlu ve çerkeş'de bulunmadım o yüzden karşılaştırma yapmam yanlış olur 

ılgaz'dan kastamonu ya ulaşım çok kolay istanbul yolu akbak tesislerinde kastamonu otobüsleri mola veriyor her saat otobüs var kastamonuya neredeyse araç a da muhtemelen kastamonu dan minibüs vardır orasını bilemiyorum ılgaz - araç arası 2,5 saat vardır 

bizim ev sobalı eskı ahşap evlerden ama kaloriferli daire bulabilirsin bir sürü yeni daire yapıldı

ilçe olarak yaşantı olarak bu 3 ilçede aynıdır ufak tefek farklar dışında memleketim oldugu için ılgaz ı tercih ederim ben bi tanıdıgım 70 bin tl ye daire almıstı ılgazdan yakın zamanda...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hayırlı olsun evvela, ben de yarı Ilgaz yarı Korgun'luyum fakat çok sık gittiğim söylenemez. Bahsi geçen ilçeler arasında tavsiyem Kurşunlu, sonrasında ise İlgaz olabilir. Ankara iklimine benzer Çankırı, soğuktur bu sebeple ısınma öncelik olmalı. Bunun dışında Çorum tercihi sosyal hayat yönünden bir nebze tatmin edici olabilir.

Bu arada tercih edilebilir okulların listesine nerden ulaşabiliriz. Ben Sivas-Koyulhisar'dayım kontenjan nedir merak ettim, eş durumundan ötürü bizim mevcutta artıyor. :)

Teşekkür ederim (müsadenle) Mahmut. Liste kesinleşti gibi. Tercih edilebilir okulların listesini öğlen evden paylaşmayı denerim. Şu anda yanım değil.

Zafer ben kışın kurşunlu ve çerkeş'de bulunmadım o yüzden karşılaştırma yapmam yanlış olur 

ılgaz'dan kastamonu ya ulaşım çok kolay istanbul yolu akbak tesislerinde kastamonu otobüsleri mola veriyor her saat otobüs var kastamonuya neredeyse araç a da muhtemelen kastamonu dan minibüs vardır orasını bilemiyorum ılgaz - araç arası 2,5 saat vardır 

bizim ev sobalı eskı ahşap evlerden ama kaloriferli daire bulabilirsin bir sürü yeni daire yapıldı

ilçe olarak yaşantı olarak bu 3 ilçede aynıdır ufak tefek farklar dışında memleketim oldugu için ılgaz ı tercih ederim ben bi tanıdıgım 70 bin tl ye daire almıstı ılgazdan yakın zamanda...

Anlaşıldı abi. Dün akşam tüm yazdıklarınızla birlikte tekrar değerlendirme yaptık da Kurşunlu ve Çerkeş bizim için Ilgaz'dan daha avantajlı görünüyor. Karabük'e yakınlığı, doğalgaz imkanı, okulların durumu vb. yüzünden. Sanıyorum, Kurşunlu, Çerkeş, Ilgaz, Çerkeş, Ilgaz gibi bir sıralama olacak.

İlgine teşekkür ederim.

exper ve acer önermiyorum :)

:D

O daha sonraki konu abi :p

Yorum bağlantısı
Mustafa B Akkaya

Rica ederim biraz bilgi verebildiysek ne ala ılgaz a atanırsa haberim olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

O daha sonraki konu abi :p

:) bu nasıl gelmiş yaa buraya... forum tırt ben ne yapayım :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Fikir veren, iyi dileklerini ileten herkese teşekkürler.

Kesinleşmiş sıralaması bu şekildeymiş.Hakkımızda hayırlısı olur inşallah.Pazartesi veya Salı sonuçlanacakmış.

1240482_10151846530467485_29349548_n.jpg

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Hakkınızda hayırlısı birader, inşallah ailen için rahat bir ilçede kardeşin için rahat bir okul çıkar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...