İçeriğe Yönlendir

Vw Volt Crafter Çekişten Düşme

Misafir

Recommended Posts

Öğretmen servisimiz 2008 19 kişilik bir crafter arkadaşlar. Araçta motorun sıcak ya da soğuk olması  fark etmezsizin çekişten düşme problemi mevcut. Şöyle ki;

Araçla normal seyir halinde iken(bol virajlı, biraz bozuk ve sık vites değiştirilen bir seyir) birden araç çekişten düşmeye başlıyor ve ne kadar gaz verip, vites düşürsem de araç gitmiyor. Durdurup, stop edip tekrar çalıştırdığımda sorun ortadan kalkıyor. 

Neden olabilir? 

Yorum bağlantısı

hahaha aynen abi yaa sorma  :D  :D

stop edip çalıştırınca nasıl düzeli onu anlamadım abi 

https://www.youtube.com/watch?v=PcD0bGFkl3o

Aynı duyguları paylaşıyoruz. Herhangi bir arıza lambası yakmıyor. Stop edip çalışıtırınca hangi parça reset atılmış oluyor bilmiyorum ki. Herhalde reset atıp düzeliyor sonra tekrar yapıyor. 44 km yolda 2-3 defa yapıyor. 

Yorum bağlantısı

Aynı duyguları paylaşıyoruz. Herhangi bir arıza lambası yakmıyor. Stop edip çalışıtırınca hangi parça reset atılmış oluyor bilmiyorum ki. Herhalde reset atıp düzeliyor sonra tekrar yapıyor. 44 km yolda 2-3 defa yapıyor. 

abi herşeyden yapabilir ısıtma bujisi geldi ilk aklıma ama bilemedim 

Yorum bağlantısı

Türk işi aç kapa yap

Aç kapa sıkıntı değil de sürekli yokuş, virajlı ve dar yolda olunca sağa çekip bunu yapmak bayağı bir meşakkatli oluyor :)

Yorum bağlantısı

Aç kapa sıkıntı değil de sürekli yokuş, virajlı ve dar yolda olunca sağa çekip bunu yapmak bayağı bir meşakkatli oluyor :)

biliriiim o yolları biliriim :)

made in ordu  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cihaza bağlanır ilk olarak da kızdırma bujisi çalışımasına bakılır, hata koduna değil!

Yorum bağlantısı

Teşekkür ederim arkadaşlar cevaplar için. Arıza kodu vermiyor araç. En güzeli 1. kızdırma bujileri kontrol edilecek. Bu selonoid ile turbo valfi aynı mıdır  :blush:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

selonoid arızası devamlı yapar, kesintili arıza yapmaz

Bizim kangoo bozulduğunda 110km ye kadar sıkıntı yoktu. Arıza lambası yanıyordu. Stop edip çalıştırdığımda lamba sönmesine rağmen 110'u yine geçmiyordu. Aynıdır diye düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ayhan SAHİN

Konu için biraz geç olmuş bir yazı fakat 2008 vw crafter var bizim aracımızda uzun yolda dediğiniz gibi çekişten düşüyor ve stop edip çalıştırınca düzeliyordu ismini hatırlamıyorum ama bir valf değiştirildi 180 lira gibi bir rakama sorun çözüldü :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Konu için biraz geç olmuş bir yazı fakat 2008 vw crafter var bizim aracımızda uzun yolda dediğiniz gibi çekişten düşüyor ve stop edip çalıştırınca düzeliyordu ismini hatırlamıyorum ama bir valf değiştirildi 180 lira gibi bir rakama sorun çözüldü :)

Zaman geçmiş olsa da teşekkür ederim cevabınız için, ancak araç satıldı ve öze dönülerek 2009 T200 lük Transit alındı. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...