İçeriğe Yönlendir

Mercedes W203 C Serisi Gizli Özellikler

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

Rönoya mı sorsak :D

CLA daha yeni, forumlara düşmemiş gizli özellikleri :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ben sığamıyorum, bir araya geldiğimizde seni bi bagaja koyalım :p

Olur. Bir tur verirsen. :p

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Furkan, sakın VAG grubu araç alma  :p  :D

Abi araba için mi korktun, yoksa benim için mi? :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Forum için :D  VAG grubu özellikleri öyle 8-10 maddede bitmiyor. Ana konu başlığı yapıp alt başlıklara ayırmak lazım. Veya Başlı başına bir internet sitesi. Ne demişler, vorsprung durch technik :p

Demek mercedes tümünü acık gönderiyor :D
Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

Eğer sol kapının kolunda kızılötesi alıcı yoksa bu çalışmayabilir.

ANAHTAR İLE CAM AÇMA/ KAPAMA ( araçda kızıl ötesi anahtar yok ) şayet direk şoför kapısını anahtar ile kapatır ve 2-3 saniye tam çevrili tutarsanız  4 camı ve sunroof'u kapatıyor:) :) ama camları ve sunroof'u açma özelliği yok :(  .... 

TÜNEL MODU yok :(

ISITMA SOĞUTMA MODU var :)

GAZ PEDALI RESETLEME var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

ANAHTAR İLE CAM AÇMA/ KAPAMA ( araçda kızıl ötesi anahtar yok ) şayet direk şoför kapısını anahtar ile kapatır ve 2-3 saniye tam çevrili tutarsanız  4 camı ve sunroof'u kapatıyor: :):) ama camları ve sunroof'u açma özelliği yok :(  .... 

Abi, gaz pedalı resetleme, farkettirdi mi?

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

Belki de psikolojik bir durum ama işlem sonrası pedalın tepkileri daha belirgin olduğunu düşünüyorum artık ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Nuri Tanır

ANAHTAR İLE CAM AÇMA/ KAPAMA ( araçda kızıl ötesi anahtar yok ) şayet direk şoför kapısını anahtar ile kapatır ve 2-3 saniye tam çevrili tutarsanız  4 camı ve sunroof'u kapatıyor:) :) ama camları ve sunroof'u açma özelliği yok :(  .... 

Kafama takılmıştı tekrar tekrar denedim ve çözdüm bu yüzden düzeltme yapmakta fayda var...

ANAHTAR İLE CAM AÇMA/ KAPAMA ( araçda kızıl ötesi anahtar yok ) şayet direk şoför kapısını anahtar ile kapatır ve 2-3 saniye tam çevrili tutarsanız  4 camı ve sunroof'u kapatıyor:) :) camları ve sunroof'u açma özelliğide mevcutmuş fakat ben çalıştıramamışım :)  ...

Gaz pedalı resetleme YOK :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mahmut Şahin

2005-2006 model makyajlı kasa 203 ler için de bir özellik ben yazayım. kontak anahtarını sadece arabanın marş yapacağı pozisyona getirip bırakın. motor kendiliğinden marş yapacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

2005-2006 model makyajlı kasa 203 ler için de bir özellik ben yazayım. kontak anahtarını sadece arabanın marş yapacağı pozisyona getirip bırakın. motor kendiliğinden marş yapacaktır.

Bendekide öyle abi, marşı kendisi basıp, marş alınca kendisi bırakıyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Bendekide öyle abi, marşı kendisi basıp, marş alınca kendisi bırakıyor.

desene yanlış çeviri yapmışım. mb usa dokümanından okumuştum bu marşa basma işini.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Furkan Avcı

Hafızalı sürücü koltuğuna sahipseniz, geri vitese aldığınızda sağ aynayı otomatik kaldırımı gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Şöyleki;

- kontağı marşdan önceki konuma kadar çevirip çalıştırmayın

- sağ aynayı hareket ettirmek için ayna seçiciden seçin.

- şimdi aracı geri vitese takın ve sağ aynayı geri viteste göstermesini istediğiniz posizyona getirin

- Koltuk hafıza düğmelerinden M tuşuna bir kez basın ve 3 saniye içinde ayna hareket ettiricisinin aşağı posizyonuna bir kez basın.

- Bu özelliğin araç menüsünde convience kısmında açık olması ve geri vitese taktığınızda sağ aynanın seçili olması durumunda çalışıyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Süha Demirtaş

Ufak bir not yazalım :)

makyajsız kasa c lerde dyno moduna almak için anahtar 1 pozisyonunda iken sıfırlama tuşuna 20sn kadar basılı tutuyoruz ;) 

Furkan avcıya teşekkürler bu bilgi için ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 8 yıl sonra...
Akın Begen
Furkan Avcı yazdı:

Yabancı bir siteden alıntıladım, çevirebildiğim kadar çevirdim.

• Anahtar ile cam açma/kapama : Sürücü tarafındaki kızılötesi alıcıya anahtarı tutup açma tuşuna basılı tutarsanız, basılı tuttuğunuz sürece 4 cam ve varsa sunroof dahil hepsi açılacaktır. Aynı şekilde kapatma tuşunu basılı tutarsanız 4 cam ve sunroof dahil hepsi kapanacaktır.
  • Tünel Modu: Diyelimki bir tünele girdiniz veya kötü kokacak bir bölgeden geçeceksiniz; klimadaki iç hava sirkülasyon butonuna basılı tutarsanız camlarınızın hepsi kapanır, tünelden veya bölgeden çıktıktan sonra tekrar basılı tutarsanız camlarını en son hangi konumda açıksa o posizyona geri getirilir.
  • Isıtma/Soğutma: Diyelimki dışarısı soğuk ve arabanızın siz çıktıktan sonra sıcak kalmasını istiyorsunuz. Arabayı kapattıkdan sonra AC /Rest butonuna basın.A/C açık kalacaktır. Aynı işlemi soğuk kalması içinde yapabilirsiniz
  • Dyno Modu: Anahtarı bir kademe çevirdikten sonra Kilometre resetleme tuşuna peşpeşe 3 kez basın. Direksiyondaki "+" ve "-" tuşlarını kullanarak "ESP Dynamometer Test" seçeneğine gelip "on" yapın. Şimdi aracınızı çalıştırdığınız zaman ABS, BAS ve ESP tamamen devre dışı olacak. Dinamometre ölçümlerinde bu menüyü kullanabilirsiniz. UYARI: Bu modda aracı kullanmasanız daha iyi edersiniz, yada çok dikkatli olun.
  • Bagaj: Bagajın içinde birisi bagajda kilitli kalırsa bagajı açmak için yanıp/sönen bir düğme vardır.
  • Torpido Gözü: Torpido gözünde küçük şeyleri saklayabileceğiniz küçük bir bölme daha vardır (Kapağın üstünde).
  • Gaz Pedalı Resetleme: Önce gaz pedalına tamamen basın taki en dibi hissedene kadar. Sonra aracı çalıştırmadan anahtarı son konuma kadar çevirin. Gazdan ayağınızı çekmeden 60 sn yada biraz daha fazla bekleyin. Sonra anahtarı kapatıp yerinden çıkarın. Şimdi gaz pedalınıda bırakın. Artık aracınızın gaz pedalına daha hızlı cevap verdiğini göreceksiniz!
  • ECU resetleme: Örneğin yeni bir K&N hava filtresi taktığınızda veya performans ile ilgili birşeyler yaptığınızda: anahtarı aracı çalıştırmadan bir önceki konuma kadar çevirin. Sonra gaz pedalına 5 snliğine basın. Sonra anahtarı kapatıp yuvasından çıkarın ve 2 dakika kadar bekleyin. Aracınızın ECU su restlenecektir. UYARI: Eğer aracınızın ECU suna modifiye işlemi uygulanmışsa sakın yapmayın çünkü bu modifiye için verdiğiniz paralar havaya uçabilir.
  • Servis Resetleme: Anahtarı aracı çalıştırmadan önceki pozisyona kadar çevirin. Direksiyondaki tuşları kullanarak servis kalan km ekranına gelin. kilometre sıfırlama butonuna 5 sn kadar basın . Size resetlemek isteyip istemediğinizi soracak bir kez daha butona basın ve restleme işlemi tamamdır.
  • Hafızalı sürücü koltuğuna sahipseniz, geri vitese aldığınızda sağ aynayı otomatik kaldırımı gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Şöyleki;

- kontağı marşdan önceki konuma kadar çevirip çalıştırmayın

- sağ aynayı hareket ettirmek için ayna seçiciden seçin.

- şimdi aracı geri vitese takın ve sağ aynayı geri viteste göstermesini istediğiniz posizyona getirin

- Koltuk hafıza düğmelerinden M tuşuna bir kez basın ve 3 saniye içinde ayna hareket ettiricisinin aşağı posizyonuna bir kez basın.

- Bu özelliğin araç menüsünde convience kısmında açık olması ve geri vitese taktığınızda sağ aynanın seçili olması durumunda çalışıyor.

foruma üye olmama sebep paylaşımdır.

teşekkür ederim :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Akın Begen yazdı:

foruma üye olmama sebep paylaşımdır.

teşekkür ederim :)

Rica ederim mutlu oldum faydalı olduğuna :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...