İçeriğe Yönlendir

Bu Üst Komşudan Çektiğimiz Nedir Yahu ?

Hüseyin Kuvvet

Recommended Posts

Mert Yeldan
(düzenlendi)

T.C.

ANKARA

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NA

.../.../... Tarihinden itibaren ............................................................. adresinde ikamet etmekteyim. Bu tarihten itibaren muhtelif zamanlarda, ................................................ adresinde ve bir üst katımda oturan ............... ............., ................... ......................, ..................... .................... isimli şahıslar, gece geç kabul edilen 02:00, 03:00, 04:00 gibi saatlerde ev temizliği, elektrikli süpürge kullanımı ve sinema müzik sistemi ile gürültü yapmaktadırlar. Bu şahısları defalarca gürültü konusunda uyarmama rağmen bir sonuç alamamaktayım. En son 15 Eylül 2013 saat ..:.. sularında üst katımda oturan .................. .............. isimli aynı şahısla merdivende karşılaştım. Kendisine gürültüden dolayı şikayetimi dile getirdiğimde "BURAYA 100 KİŞİ YIĞARIM SİZİ ÖLDÜRTÜRÜM" şeklinde tehditte ve hakarette bulundu. Bu durumlardan aynı apartmanda ikamet eden .......... ................, .............. ..............., ................ ...............,  isimli şahıslarda şahitlerdir. Ben üniversite sınavlarına hazırlanan bir öğrenciyim ve gürültü sebebiyle çalışmama engel olan bu şahıslardan şikayetçi ve davacıyım. Kendileri ile uzlaşmak istemiyorum.

Gereğinin hususu konusunu Cumhuriyet Başsavcılığı'nızdan arz ederim. 16.09.2013

Hüseyin Kuvvet

İmza

TCKN :

Adres :

Telefon : 

Şikayetçi olmak istersen diye yazdım kabaca. sana 2 tane şahit lazım,  üst katında oturan kimlerse ev ahalisinin hepsinin adını boşluğa yazıyorsun. Sana öldürürüm diyen kimse onuda onunla ilgili kısıma yazıyorsun. Şahitlerin kimse o kısma yazacaksın. En alta imza olan yeri imza yazısını sil imzanı at oraya. Alttaki kimlik bilgilerini doldur. Aynı kağıttan 3 tane çıkar, 3 tane kimlik fotokopisi ile savcılığa gidip, önce müracat savcısına gidip havale ettireceksin ondan sonra da kayıt bürosundan kayıt açtıracaksın.

Günü geldiğinde savcı seni ve şahitlerini çağıracak dinliyecek. Sonra karşı tarafı. 

Bulunduğun ilçede ilçe mahkemesi va rmı bilmiyorum, yok diye Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı diye yazdım.

gecenin bir vakti ses sistemini açacaksın tavana dayıyacaksın o olacak yani. Ama ona gerek yok hukuktan yana kullanacağız hakkımızı.
Dilekçe konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Emre Arslan

Suçsuz iken suçlu duruma gelmemek için sonuna kadar sabır.Gerekli mercilere başvurun gerisini ilgili birimler halleder.Dava sizin lehinize sonuçlanır büyük ihtimal apartmanda 3-4 hane size destek verir ise.Ve belalı komşu taşınır oradan..Daha sonra ben bunu kafaya taktım diyor isen sevgili kardeşim olayın üstünden bir 5-6 ay geçsin tabi bu arada sen onun nereye taşındığını apartmanda onlar ile samimi olan birinin ağzından laf alırsın üzüldüm böyle olmasına ama ne yapalım falan diye konuya girer acaba nereye taşınıyorlar gibisinden yeni ikametgahını öğrenirsin.Daha sonra tanıdıkların var ise tapudan belediyeden elektrik yada su işletmelerinden bulursun tam adresini sonra kenara çeker bir güzel sopalarsınnnnnn yada sopalatırsın başım ağrımasın diyorsan.En güzeli sopalatmak  elini kirlettiğine değmez bunun gibilere....

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

T.C.

ANKARA

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NA

.../.../... Tarihinden itibaren ............................................................. adresinde ikamet etmekteyim. Bu tarihten itibaren muhtelif zamanlarda, ................................................ adresinde ve bir üst katımda oturan ............... ............., ................... ......................, ..................... .................... isimli şahıslar, gece geç kabul edilen 02:00, 03:00, 04:00 gibi saatlerde ev temizliği, elektrikli süpürge kullanımı ve sinema müzik sistemi ile gürültü yapmaktadırlar. Bu şahısları defalarca gürültü konusunda uyarmama rağmen bir sonuç alamamaktayım. En son 15 Eylül 2013 saat ..:.. sularında üst katımda oturan .................. .............. isimli aynı şahısla merdivende karşılaştım. Kendisine gürültüden dolayı şikayetimi dile getirdiğimde "BURAYA 100 KİŞİ YIĞARIM SİZİ ÖLDÜRTÜRÜM" şeklinde tehditte ve hakarette bulundu. Bu durumlardan aynı apartmanda ikamet eden .......... ................, .............. ..............., ................ ...............,  isimli şahıslarda şahitlerdir. Ben üniversite sınavlarına hazırlanan bir öğrenciyim ve gürültü sebebiyle çalışmama engel olan bu şahıslardan şikayetçi ve davacıyım. Kendileri ile uzlaşmak istemiyorum.

Gereğinin hususu konusunu Cumhuriyet Başsavcılığı'nızdan arz ederim. 16.09.2013

Hüseyin Kuvvet

İmza

TCKN :

Adres :

Telefon : 

Şikayetçi olmak istersen diye yazdım kabaca. sana 2 tane şahit lazım,  üst katında oturan kimlerse ev ahalisinin hepsinin adını boşluğa yazıyorsun. Sana öldürürüm diyen kimse onuda onunla ilgili kısıma yazıyorsun. Şahitlerin kimse o kısma yazacaksın. En alta imza olan yeri imza yazısını sil imzanı at oraya. Alttaki kimlik bilgilerini doldur. Aynı kağıttan 3 tane çıkar, 3 tane kimlik fotokopisi ile savcılığa gidip, önce müracat savcısına gidip havale ettireceksin ondan sonra da kayıt bürosundan kayıt açtıracaksın.

Günü geldiğinde savcı seni ve şahitlerini çağıracak dinliyecek. Sonra karşı tarafı. 

Bulunduğun ilçede ilçe mahkemesi va rmı bilmiyorum, yok diye Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı diye yazdım.

Abi çok ama çok teşekkür ediyorum. Şuan evde değilim eve geçtiğimde ilk işim bu kağıdı doldurup 3 tane çıktısını almak.

Bakalım tehdit etmeyi ben gösterecem ona.

Suçsuz iken suçlu duruma gelmemek için sonuna kadar sabır.Gerekli mercilere başvurun gerisini ilgili birimler halleder.Dava sizin lehinize sonuçlanır büyük ihtimal apartmanda 3-4 hane size destek verir ise.Ve belalı komşu taşınır oradan..Daha sonra ben bunu kafaya taktım diyor isen sevgili kardeşim olayın üstünden bir 5-6 ay geçsin tabi bu arada sen onun nereye taşındığını apartmanda onlar ile samimi olan birinin ağzından laf alırsın üzüldüm böyle olmasına ama ne yapalım falan diye konuya girer acaba nereye taşınıyorlar gibisinden yeni ikametgahını öğrenirsin.Daha sonra tanıdıkların var ise tapudan belediyeden elektrik yada su işletmelerinden bulursun tam adresini sonra kenara çeker bir güzel sopalarsınnnnnn yada sopalatırsın başım ağrımasın diyorsan.En güzeli sopalatmak  elini kirlettiğine değmez bunun gibilere....

değmez abi böyle karaktersizlerle uğraşmaya. polisimiz var savcımız var onlara yönlendirelim onlar ne yapacaklarını gayet iyi biliyorlardır..

Yorum bağlantısı
Ali Emre Arslan

Abi çok ama çok teşekkür ediyorum. Şuan evde değilim eve geçtiğimde ilk işim bu kağıdı doldurup 3 tane çıktısını almak.

Bakalım tehdit etmeyi ben gösterecem ona.

değmez abi böyle karaktersizlerle uğraşmaya. polisimiz var savcımız var onlara yönlendirelim onlar ne yapacaklarını gayet iyi biliyorlardır..

Ben zaten kafaya taktıysan dedim.Olur bazen insan yediremez kendine..Ama ortada bir küfürleşme yada can sıkan bir diyalog yoksa bence de bırak gerekeni ilgililer yapsın.En kısa sürede kurtulursun inşallah.Huzurlu bir şekilde sınava çalışır ve kazanırsın..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Ben zaten kafaya taktıysan dedim.Olur bazen insan yediremez kendine..Ama ortada bir küfürleşme yada can sıkan bir diyalog yoksa bence de bırak gerekeni ilgililer yapsın.En kısa sürede kurtulursun inşallah.Huzurlu bir şekilde sınava çalışır ve kazanırsın..

inşallah abi inşallah..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Reşat Uz

Benim oğlanda da gecenin 3 ünde ağlayarak uyanıyor.15 dk pışş pışş.. sonra uyuyor :) Gündüzde tepinmeleri var biraz :p Bir gün kapıya dayanacaklar ama ne zaman bakalım  :unsure2:

kapınıza dayanmadan önce

onlara istemeyerek te olsa rahatsızlık verdiğinizi itiraf edip saygı sevgi eksik etmezseniz sizi anlayışla karşılayacaklardır ilerideki sorunlarınıza da bu durum olumlu katkı sağlayacaktır

konuşup iletişime geçemezseniz kavga edersiniz

önce iletişim sonra hukuk kavga yok

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hüseyin Kuvvet

Size güzel bir haber vermeyi unuttuuuuum ben  :biggrin: 2 hafta önce falan üsttekiler taşındı yaaa  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Misafir

Bende 5 dakika önce alt komşunun yanından geldim, kan beynime sıçradı. Bu saatte avazının çıktığı kadar böğüre böğüre uzun hava okuyor. Neymiş cumartesiymiş, neymiş dün gece 10'da bende matkap çalıştırıyormuşum(!). La havle ...

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ali İhsan Toker

İyi akşamlar şu an yapılmakta olan bir ev aldım. Dün evin durumuna bakmak için uğrudağım da. Üst katımdaki evi alan kişinin binanın dış cephesini delerek klima takdırmak için bakır boru koydurttuğunu gördüm. Bu duruma itiraz edebilirmiyim. benim açımdan binaya görüntü kirliliği ve dış ünite ses yaparsa. Toplamda 12 daire var. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İyi akşamlar şu an yapılmakta olan bir ev aldım. Dün evin durumuna bakmak için uğrudağım da. Üst katımdaki evi alan kişinin binanın dış cephesini delerek klima takdırmak için bakır boru koydurttuğunu gördüm. Bu duruma itiraz edebilirmiyim. benim açımdan binaya görüntü kirliliği ve dış ünite ses yaparsa. Toplamda 12 daire var. 

Apartman ise apartman yöneticisine şikayet edeceksiniz. 8 daireden fazlası "sökülmeli" diye o vermesi gerekiyordu en son. Yoksa boşa uğraş.

Yorum bağlantısı
Ali İhsan Toker

Apartman ise apartman yöneticisine şikayet edeceksiniz. 8 daireden fazlası "sökülmeli" diye o vermesi gerekiyordu en son. Yoksa boşa uğraş.

Bina boş kimse ikamet etmiyor.Bir ay sonra teslim olacak.Binayı yapan  müteahhit le konuşsam bir faydası olur mu acaba.

Yorum bağlantısı
Uğur Köker

Apt. yöneticisini takan kim. zannedersin memlekette herkes mafya olmuş. gerek kanun koyucu ve gerekse kanun koruyucu bunlara gereken cezayı verecek ve sizi de bunlara karşı koruyup güvence altına alacak ki hukuk tecelli etsin. 

katılıyorum size,şuan çok ciddi otorite boşluğu var,gerek apartmanda gerek trafikte aklınıza gelen heryerde kanunsuzluk almış başını gidiyor...inanın hiçbirimizin can güvenliği yok...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

İmar kirliliğinden para cezası alır ilgili vatandaş. önce belediyeye sonuç çıkmazsa savcılığa şikayet edin.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Delinen binanın dış cephesi kapatılacak muhtemelen. Sonrasında klima ünitesi bağımsız bölüme denk geleceği için bir yaptırım uygulamanız mümkün değil.

Klima takılır, sonrasında da herkes oturduktan sonra su damlatma, gürültülü çalışma vb.sorunlar oluşursa sizin itiraz imkanınız doğar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dış cephe izolasyonu hasarı o daireyi ilgilendirir. Eğer kozmetik kusur var ise ortak yönetim karar verir. Size su ve ses olarak zararı yoksa pek itiraz hakkınız olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa_Şahin
(düzenlendi)

Bu tarz gürültü ve komşu rahatsızlıklarına karşı bir fantezi m var ama tabi son nokta olmalı artık

Tasnif ettiniz şeyler değil tabiki

Yapılacaklar şu şekilde en yakın Nalburiye den kapı köpüğü alıyoruz kapı köpüğü nu az çok herkes bilir yapılacak is gürültü veya rahatsızlık veren komşunun kapısına gidilir tabikide geç saat te kapı köpüğü gözenekler dolacak şekilde kapının fitillerinin in arasından sıkılır ve 1-2 saat sonra bingo....

Artık ıcerde kiler ve dışardaki ler olarak ev ikiye ayrılmış durumda

Ben bunu bir araçta denicem tim yanlız allah korkusu olduğu için gerçekleştiremedim.Tabiki sokaktaki aracı çizen kişiden bir farkınız kalmaz o yüzden sadece bir fantezi.

Sadece paylaşmak istedim

tarihinde Mustafa_Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...