İçeriğe Yönlendir

Hyundai İ30 Mu? Yoksa Kia Ceed Mi?

Yusuf Dilekci

Recommended Posts

Serdar Serim

Arkadaşlar Merhaba.

Yaklaşık 4 yıldır 2004 model Ford Fiesta 1.4 TDCI otomatik kullanıyorum. Artık arabamızı biraz büyütme vakti geldi.

2.el 60.000 tl. civarlarında 2-3 yaşlarında dizel otomatik almayı düşünüyorum. 

Yaptığım ön incelemelerde hyundai i30 (elite ya da style) veya kia ceed (consept plus) almayı niyetlenmeye başladım. Her iki aracın dizaynı ve özellikleri fiyatlarına göre güzel.

Bu konuda bana tavsiyede bulunacak varmı? Fikir ve düşüncelerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya

Kia ceed hem donanım hem dizayn olarak bence çok güzel. 0 ini almaya niyetlenmistim bi ara bütçe çıkaramadık. Hyundai kasasının inceliği ile hoşuma gitmiyor kia ceed derim ben

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Aynen Kia diyorum  :good1:

Kia iç hacim olarak daha avantajlı gibi geliyor bana birde donanım olarak kiab biraz daha önde

Kia ceed hem donanım hem dizayn olarak bence çok güzel. 0 ini almaya niyetlenmistim bi ara bütçe çıkaramadık. Hyundai kasasının inceliği ile hoşuma gitmiyor kia ceed derim ben

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

İ30 da kullanilan teyp hakkinda cok eleştiriler vardi ilkel kaldığı yönünde, ceed daha bi uzay gemisi gibi :) 2 aracida kullanmadim ama aynı alt yapiyi kullaniyor sanırım, iki secenek arasinda kalsam ceed alirim

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Ceed dizel otomatik şanzımanın yakıtı hakikaten fazla. Bir araştırın derim. 1.5 tsi euro6 leon da bakabilirsiniz. Olmadı 1.2 de olabilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Ceed ler herkes daha iyi diyo sessizlik yol sesi felan yeni nesil ler nasil bilemem au anlik turbo patlamatma olayi vardi

Yorum bağlantısı
Ekin Güney
(düzenlendi)

Ceed dizel otomatik 8 9 litrelerde geziyo yakit tuketimi onun disinda gercekten guzel araba.2 sinin yerine ben olsam tsi dsg 2 lemesi tercih ederdim.

tarihinde Ekin Güney tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Ceed daha güzel bir arac. Zaten motor altlyapı kia hyundai aynı. i30'un avantajı şuan hyundai 2. elde tercih edilir bir marka oldu geri satmak istediğinizde daha çok tercih edilir olması.

Yorum bağlantısı
Hakan Kalkan

Ben bu aracın premium serisini kullandım ortalama yakıt 6.5larda ama konfor süper gerçi i30 da aynı motor bence ceed derim

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş
(düzenlendi)

kia daha güzel duruyor ama otomatik vites çok yakıyormuş diye duymuştum. o paralara egea hatchback yada focus titanumda alabilirsiniz

tarihinde Ramazan Altıntaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Serim

ŞU an kia ceed bir adim önde kafamda. Uygun i30 bulursam degerledirecem. Peki egea ya da leon 1.2 tsi'lar daha mi az yakıyor da öneriyorsunuz merak ettim.

Ayrıca fiyatları araştırdığımda 2013 model i30 ya da ceed alacak gibiyim. 2013 modellerde ceedler 7 ileri vitesmi. Öyleyse 5 ileri i30 lardan daha az yakar diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

ŞU an kia ceed bir adim önde kafamda. Uygun i30 bulursam degerledirecem. Peki egea ya da leon 1.2 tsi'lar daha mi az yakıyor da öneriyorsunuz merak ettim.

Ayrıca fiyatları araştırdığımda 2013 model i30 ya da ceed alacak gibiyim. 2013 modellerde ceedler 7 ileri vitesmi. Öyleyse 5 ileri i30 lardan daha az yakar diye düşünüyorum

Serdar bey incelemer bölümünde seat leon incelemem var 1.2 tsi 110hp , eski aracim astra 1.3 cdti di , sehiricinde kullaniyorum ikisinide suanda yakitlari kuruş bazinda ayni yakit karşılaştırma fotosunuda oraya eklemiştim, turbo benzin cok esnektir cok 4.5 litrede yakarsın dipgaz ile 17litrede yakarsın 2015 leon u ben 52bin₺ ye aldim ceedin fiyati ne kadar bilmiyorum ancak arada 10bin ₺ falan varsa leon alip aradaki 10bin₺ ile gezersiniz

Edit: 2015 ceedlere baktim simdi 75-76 bin₺ civarlari yaziyorlar turbo benzin alip aradaki rakamla gezin keyfini çıkarın

Yorum bağlantısı
Serdar Serim

2013 model ceed concept plus ile i30 elite'nin fiyatları ortalama 64-65bin civarı. Fabrika verilerine göre 1.6 crdi 6 ileri otomatik vites yakıtları;

İ30 s.ici 7.2 s.dışı 4.5 ort. 5.5

Ceed s.içi 5.2 s.dışı 3.8 ort. 4.3

Ayni motor ve ağırlıkları yaklaşık ayni olmasına rağmen ceed 100 km.de 1.2 az yakıyor.

Leon 1.2 tsi dsg ise s.içi 6 s.dışı 4.1 ort. 4.8 benzin yakıyor.

Ceed biraz avantajlı gibi

2013 model ceed concept plus ile i30 elite'nin fiyatları ortalama 64-65bin civarı. Fabrika verilerine göre 1.6 crdi 6 ileri otomatik vites yakıtları;

İ30 s.ici 7.2 s.dışı 4.5 ort. 5.5

Ceed s.içi 5.2 s.dışı 3.8 ort. 4.3

Ayni motor ve ağırlıkları yaklaşık ayni olmasına rağmen ceed 100 km.de 1.2 az yakıyor.

Leon 1.2 tsi dsg ise s.içi 6 s.dışı 4.1 ort. 4.8 benzin yakıyor.

Ceed biraz avantajlı gibi

Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Hocam saygılar satış yapıyor ya da pazarlama yapılıyor gibi anlaşılmasın ama iş arkadaşım hyundai i30 dizel otm satıyor...ben i30 kullandım araç gayet güzel ve tatminkar donanım olarak olsun performans olarak olsun.yakıt tüketimi ortalama 5.6 lt gösteriyor Ankara şehir içi kullanımda

Yorum bağlantısı
Serdar Serim

Otomatik i30 elite düşünüyorum açıkçası. İlan numarası varsa inceleyebilirim

Yorum bağlantısı
Serdar Serim

Fiyat beni aşar. Yalnız şunu belirteyim arkadaşınız fiyatı biraz fazla yazmış

Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Hocam bende işte aklımda olduğu için söyledim kendim vw grubu araç kullanıyorum bunlardan olsa yorum yapardım ama piyasasını bilmiyorum cidden

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

Satış temsilcisi, fabrikanın bir kapısından Hyundai i30 diğerinden Kia ceed çıkıyor gibi dusunun demişti..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...