İçeriğe Yönlendir

15.000 Bakım Sonrası Yakıt Tüketimi

Noyan Demirdağ

Recommended Posts

Noyan Demirdağ

Merhaba arkadaşlar, aracım 15.000 bakımına gitti geldi otokoç'taki elemanla sohbet de ettim ona daha önceden aracımın çok yaktığını dizel olmasına rağmen bir depoda 600 km'yi göremediğimi söyledim. Bana bakımdan sonra daha az yakacağını söyledi. Bakımdan sonraki ilk dolduruşumda normalde 570'i zor görmesine rağmen bu sefer artacağına 500 km'yi zor gördü. Ben anlamıyorum 1.4 dizel araç devirli kullanmama rağmen neden böyle? Bakımda araç bilgisayarına da bakıldı yakıt tüketim verileri normal görünüyormuş bir fikriniz var mı? Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Can Çeralp

40 Lt (ford.com.tr'den 13 modellere baktım ama aynıdır heralde) depo var, 500 km yol gitseniz 8 lt/100km tüketimi oluyor. Bence çok fazla. Benim aracım yarın 30000 bakımına girecek ve gerçekten çok yoğun kullanıldı. Filtre değişimini de yapmadım (5000km'de 1 değişim tavsiye edilse de); buna rağmen şehir içi 6lt'yi geçmiyor.. En yoğun ve günde sadece 1 saat rastlayabileceğiniz Levent-Maslak-Beşiktaş gibi bölgelerin dur-kalk trafiklerinde bile 7'yi görmüyor bu aralar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Merhaba arkadaşlar, aracım 15.000 bakımına gitti geldi otokoç'taki elemanla sohbet de ettim ona daha önceden aracımın çok yaktığını dizel olmasına rağmen bir depoda 600 km'yi göremediğimi söyledim. Bana bakımdan sonra daha az yakacağını söyledi. Bakımdan sonraki ilk dolduruşumda normalde 570'i zor görmesine rağmen bu sefer artacağına 500 km'yi zor gördü. Ben anlamıyorum 1.4 dizel araç devirli kullanmama rağmen neden böyle? Bakımda araç bilgisayarına da bakıldı yakıt tüketim verileri normal görünüyormuş bir fikriniz var mı? Teşekkür ederim.

vitesi 2500 devirden sonra atarak sürekli 2000 devirde kullandım, 2000 devirin altına pek düşmedim.1.6 tdci focusla 935 km yol yaptım anamur gibi bir yerde şehir içi

Yorum bağlantısı
Tayfun Doğan

15000 bakımı sonrası 1-2 depo benimde fazla yaktı. Ama sonra inanılmaz bir düşüş oluyor. Sanırım değişen yağın oturmasından(tam olarak bu tabir değil ama) sonra normale dönüyor.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Yakıta çok dikkat etmedim ama çekişinde bariz bir artma oldu bende. . 

Yorum bağlantısı

Tekrar hesaplama yapın. Deponun bitmesini beklemeyin, uzun sürebilir. Siz depoyu fulleyin, 100 km gidip yine aynı pompadan benzin almaya çalışın. Bakalım kaç km gidecek. 2.000-2.500 devir arası sürüyorsunuz da devamlı gazlıyor, yokuş yukarı sürat mı artırıyorsunuz. Ama öncelikle dediğimi uygulayın.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

hangi marka yakıt kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Noyan Demirdağ

devirli kullanmama rağmen derken ? hangi devirlerde mesela

devirli kullanmama rağmen derken ? hangi devirlerde mesela     2000-2500 devir çok nadir 3000 o da otoban tem gibi yollarda

hangi marka yakıt kullanıyorsunuz?     shell euro diesel kullanıyorum 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...