İçeriğe Yönlendir

Geleceğin Modüler Akıllı Telefonları

Aydın Perçem

Recommended Posts

Fazlı Özdemir

Mantık doğru. Neden olmasın diyebiliriz. Ama kaç senedir gündemde olmasına rağmen gsm üreticisi şirketlerin ortak bir şarj aleti çıkaramamış olması bile bu projenin yapılabilirliğini umutsuz hale getiriyor.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Çok hoş bir düşünce ama Fazlı beye katılıyorum. Birleşip üretilmesi pek mümkün değil. En iyi ihtimal ile tek bir firma tek el olarak üretir. Parçalarını da kendi satar.

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Mantık doğru. Neden olmasın diyebiliriz. Ama kaç senedir gündemde olmasına rağmen gsm üreticisi şirketlerin ortak bir şarj aleti çıkaramamış olması bile bu projenin yapılabilirliğini umutsuz hale getiriyor.

Çoğu yeni nesil mini usb ile şarj oluyor artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

İmkansız. Tabi bu cihazı üniversiteli bir kaç genç üretmezse :p

Çünkü şöyle düşünmek gerek, o blokları değiştirdikçe telefon modifiye oluyor gibi görünse de, aslında şu anki zamana göre yep yeni bir model oluyor. Yani aslında şu anda telefon üreticilerinin yaptığı da bu, o blokları değiştirip değiştirip yeni model diye satıyorlar, biz de alıyoruz :D Blokları kendileri değiştirip sıfırdan satmak varken, niye sana blokları daha ucuza satıp değiştirtsin ki? :p

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sani Gerşon

Sitesi ingilizce olduğundan biraz ön bilgi vereyim.

Sabit bir anakart ve ekran üstüne siz istediğiniz özellikleri takıp çıkararak telefonu yapılandırabiliyorsunuz. Ayrıca anakart bozulmadığı sürece telefonun çöpe gitme imkanı neredeyse sıfır. Zira yine her bozulan parçayı kendiniz söküp takabiliyorsunuz.

Telefon şu an için bir "startup" projesi. Yani bir fikir atılıyor ortaya, sonra herkes bağışta bulunuyor ve bu fikir gerçeğe dönüyor. Proje için Google hem yazılım (android), hem de donanım (motorola) desteğini sonuna kadar sunacağını söyledi.

Proje için 5bin bağışçıya ihtiyaç varken şu an 980bin bağışçıya ulaşılmış bulunuluyor. Ayrıca projeyi 382milyon insan takip ediyor.

https://phonebloks.com/

phone-bloks.jpg

front-side.jpg

phone_open.jpg

phone-bloks.jpg

golden_gate.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bunu bir düşürürsen var ya puzzle gibi otutrur tamamlayacağım diye uğraşırsın :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Çok ilginç bir proje. Bağış olayını açıklayabilir misiniz?

Bunu bir düşürürsen var ya puzzle gibi otutrur tamamlayacağım diye uğraşırsın :D

Tırnakları bir kırılırsa yandın, japonla yapıştır bir daha çıkartama o özelliği. Ayrıca malum sitede ilanlar da şöyle olur "bulütutum satılıktır. temiz vayırlıs ile takas olur"

tarihinde Bilal Nazlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şahin Efe Kahraman

Telefonu düşürdüğümüz zaman kötü haber. Parça kaybolacak. Bacanak benim wifi kaybolduda bana bi wifi borç verirmisin_?  :D  :bravo:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok ilginç bir proje. Bağış olayını açıklayabilir misiniz?

Tırnakları bir kırılırsa yandın, japonla yapıştır bir daha çıkartama o özelliği. Ayrıca malum sitede ilanlar da şöyle olur "bulütutum satılıktır. temiz vayırlıs ile takas olur"

Projenin gelişmesi için siz bir miktar (istediğiniz kadar) bağışta bulunuyorsunuz. Hayata geçtiğinde öncelik kazanarak ilk satın alma hakkına sahip oluyorsunuz.

Yorum bağlantısı

Projenin gelişmesi için siz bir miktar (istediğiniz kadar) bağışta bulunuyorsunuz. Hayata geçtiğinde öncelik kazanarak ilk satın alma hakkına sahip oluyorsunuz.

Bağış yaptığım kadar indirim yaparsa düşünebilirim.

Yorum bağlantısı

Hemen sana türk aklı vereyim...önce bu telefonu,güzelce streç film ile kaplardım  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Daha once paylasilmisti bu. Lutfen arama yapmadan konu acmayalim :p

Ciddi misiniz? Aradım bulamadım. Var ise birleştireyim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aradım ancak bulamadım. Belki siz bana yardımcı olabilirsiniz birleştirebilmem için :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Demek ki koskoca mod bilem forumda konu bulamıyorsa birsıkıntı var demeki ki. :biggrin:

Ben phonebloks ismi ile aratmıştım. Modüler olarak aratmamıştım :)

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Sani hocamın açtığı konunun bile birleştirildiğini gördü ya bu forum, ne deyim, bilemedim :biggrin:

Hoca farkı işte! Ben açmışım beş mesajda kalmış, Sani açmış 25 olmuş..

Yorum bağlantısı

Hoca farkı işte! Ben açmışım beş mesajda kalmış, Sani açmış 25 olmuş..

İnsaflı mod.muş amma. Mod. yetkilerini kullanıp sizin konunuzu birleştirebilirdi : ))))
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

İnsaflı mod.muş amma. Mod. yetkilerini kullanıp sizin konunuzu birleştirebilirdi : )

:D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...