İçeriğe Yönlendir

Hangi Kış Lastiği

Kerim Demirdöven

Recommended Posts

Berk Yalçın (REZULTEO)

mıchelın basınc olceri nerden temın edebılırım?pakkens kalem tıpı basınc olcer dogru olcer mı?

Pakkens'i malesef bilmiyorum. İnternet sitesine baktım, fena durmuyor ancak bilmediğim bir markayı tavsiye edemem.

Basınç ölçerleri internetten, lastikçilerden, bazı araç bakım merkezlerinden satın alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Pakkens'i malesef bilmiyorum. İnternet sitesine baktım, fena durmuyor ancak bilmediğim bir markayı tavsiye edemem.

Basınç ölçerleri internetten, lastikçilerden, bazı araç bakım merkezlerinden satın alabilirsiniz.

contınental den lastık aldım .bayıye bır sormak lazım belkı contı marka basınc olcer vardır.

contınental den lastık aldım .bayıye bır sormak lazım belkı contı marka basınc olcer vardır.

tavsıye ettigınız mıchelın basınc olcer kalem tıpı mı?

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Petlas alacağım 205 55 16 ebat 160-170 tl arası fiyatı ...

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Sivas kar yönünden malumdur, Lassa kullandım Petlas ve Nokian ile yola çıktım. Bu üç lastik diğerlerine göre kesinlikle daha iyi, Nokian içlerinde en seslisiydi, ne hikmetse Lassa Focus'umda yazlık Michelin HP'lerden daha az ses yapıyordu, Petlas ise kışlık lastikte General Mobile Discovery gibi F/P ürünüdür. :) Yerli oluşu insanı kullanırken mutlu ediyor.

Yorum bağlantısı
Berk Yalçın (REZULTEO)

tavsıye ettigınız mıchelın basınc olcer kalem tıpı mı?

Continental malesef basınç ölçer üretmiyor. Yani hangi model lastiği alırsak ona göre basınç ölçer alamıyoruz. Michelin, lastik dışında, otomobil aksesuarları ürettiği için Michelin marka basınç ölçer bulabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla, kalem tipi değil, dijital  ve anahtarlık şeklinde var.

Michelin'in sitesine baktım ancak sayfanın Türkçesi yok ingilizcesi var.

http://mll.webmichelin.com/mll/front/famille.jsp

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Continental malesef basınç ölçer üretmiyor. Yani hangi model lastiği alırsak ona göre basınç ölçer alamıyoruz. Michelin, lastik dışında, otomobil aksesuarları ürettiği için Michelin marka basınç ölçer bulabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla, kalem tipi değil, dijital  ve anahtarlık şeklinde var.

Michelin'in sitesine baktım ancak sayfanın Türkçesi yok ingilizcesi var.

http://mll.webmichelin.com/mll/front/famille.jsp

cok tesekur ederim.lastıklerımı ve on z rotlarımı degıstırdim.rot ayarı yaptımam gereklı mıdır*

Yorum bağlantısı
Berk Yalçın (REZULTEO)

cok tesekur ederim.lastıklerımı ve on z rotlarımı degıstırdim.rot ayarı yaptımam gereklı mıdır*

Rica ederim. Tabii, rot ve balans ayarlarınızı mutlaka yaptırın ! Aracın mekanik parçaları, lastiklerin aşınması, sürüş konforu ve daha sayabileceğim birçok nedenden ötürü çok önemli bu ayarlar.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Merhaba 2003 yılında oto lastik tamircisi arkadaşım bana kendisine mal getiren toptancısından kendisinin kullandığı aletten almıştı. Halen kullanırım çok sağlam. Kamyon lastiğini de otomobil lastiğini de ölçüyor net bi şekilde. Biraz büyük bişey ama olsun :D torpido gözünden ayırmam hiçbir zaman.

markası nedır?

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Ben de bu konuyu yakından takip ediyorum.Benimde iki adet kış lastiği almam lazım.Ne alsam diye kara kara düşünüyorum... :unsure2:

Yorum bağlantısı
Salih Karaağaç
(düzenlendi)

1 hafta önce ufak bir pazar araştırması yaptım yeni tarihli olmak koşulu ile fiyatlar:

205 55 16
ug8 205
michelin -conti 240
kumho 172,50
petlas 150 büyük ihtimalle petlas alacağım 

tarihinde Salih Karaağaç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Lassa Snoways Era , kışın tüm hava şartlarında gayet iyiydi. 

Yorum bağlantısı
Berk Yalçın (REZULTEO)

Ben de bu konuyu yakından takip ediyorum.Benimde iki adet kış lastiği almam lazım.Ne alsam diye kara kara düşünüyorum... :unsure2:

Diğer iki kış lastiğinizin marka ve modeli nedir?

Yorum bağlantısı
Ercan Çakır

Arkadaşlar volvo ya bende bu yıl kış lastiği olarak Goodyear ug8' i tercih edeceğim, aracın üzerinde 17" cantlar var şuanda, ona dokunmadan 16" kara cant buldurdum 5 bijon x 108 , 4 adet haftasonu kısmetse alacağım , üzerinede 205x55 r16 91t yada h (tam hatırlamıyorum) taktıracağım. forumda yorumları okurken Mehmet Pınar kardeşimin ve diğer arkadaşların tecübeleri çok faydalı oldu, hepinize teşekkürederim. merak edenler için lastiğe 205tl/ad fiyat aldım 2013 20-30. haftalar arasında idi, aynı lastikten babamada alacağız yani 8 adet alacağız. kullanmaya başladıktan sonra bende izlenimlerimi yazacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Geçen sene bu konuyu tüm detaylarıyla tartışıp lastik markaları ve türleri hakkında anket yapmıştık, orada cevabı bulunan soruların burada da sorulduğunu görüyorum. Bence bu iki konu birleştirilmeli.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben 5.5 yıldır bundan önceki iki aracımda da kışlık olarak kullandığım Kumho I'ZEN serisini tercih edeceğim.

Kumho KW27 225/45 R17 94V fiyat olarak 215x4 = 830 TL 6 taksit.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-kumho-kis-lastikleri-kampanyasi-225-45vr17-kw27-takim-fiyat-138028011/detay/

Yorum bağlantısı
Kerim Demirdöven

Ardahan'dan girip, Sarıkamış'tan çıkana kadar gördüklerimin %90'ı snoways. Googyear'ı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Mekanik ömrü çok az, heleki doğunun buzun arasından çıkan mıcır asvaltı resmen törpülüyor lastiği. Michelin fena değil ama oda iki kışı zor görüyor.

Bende en çok snoways'tan memnun kaldım kullandıklarım içinde.

Kars'ın neresindesin ?

kars selim

arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim bugün alabildim ve michelin alpine aldım uzun araştırma sonucunda.Allah kazasız sürüşler nasip etsin...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Selimi iyi bilirim. Annem oralı. Kuzenim hala orada. Beraber bay içecek bir üye daha :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Petlas aldim dükkan komşum satiyor önceden de kullandim memnunum. ..

Yorum bağlantısı
Kerim Demirdöven

Selimi iyi bilirim. Annem oralı. Kuzenim hala orada. Beraber bay içecek bir üye daha :rolleyes:

tabiki içeriz  :)  siz nerdesiniz 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

tabiki içeriz  :)  siz nerdesiniz 

Bugün Kocaeli, yarına kim bilir ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...