İçeriğe Yönlendir

Araç Tercihi?

Mert Yeldan

96 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mert Yeldan

Tarih yazmayacam ama önümüzde ki süreçte araç değişikliği olacak. Merak etmeyin bir yerden para filan çıkmadı :D Çıksa forumu satın alırdım önce  :D

Konuya döneyim, Golf'ten tepeden tırnağa memnunum ama LPG'den değil.  Her hangi bir sorun yok yakıtı da gayet iyi ama işin aslı atmosferik motor + lpg cansız tatsız tuzsuz bir sonuç doğuruyor. 

Sanırım Polo TDI'dan sonra TSI iyice turbonun nimetlerine alıştım ki beğenemiyorum artık.

Şimdi bu durumda ufak bir operasyon yapabilirim. Ankette aklımda ki araçlar mevcut, en büyük etken fiyat (55BinTL), Vergiden dolayı motor ve yakıt. 

Eşim Ford çalışanı olduğundan dolayı Golf'ü almadan önce TDCI Fiesta için liste fiyatından 6.5TL daha aşşağı fiyat aldık ama ufak olduğundan vazgeçmek zorunda kaldık. Gönlümden Mondeo geçiyor. Vwgrubundan vazgeçersem sadece Mondeo için vazgeçerim. Sürüş rahatlığı ve az da olsa yerden yüksek olmasıyla Yeti'nin tadı da damağımda. Golf'ten memnunum tık ses yok, konforlu, her yerinden kalite akıyor.. Jetta'yı niye yazdım bilmiyorum :D

Kararsızım, ankete katılırsanız sevinirim :p

:wub:0884416-Ford-Mondeo-1.6-TDCi-ECOnetic-Le

Ex aşkım :p

60SkoYetEle5drSilFL1_350.png

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Listede yok ama Dizel C-max ford indirimi ile en güzel tercih olurdu...Bir kere test etmen yeterli. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Adaş fiyatını bir yazsana şuraya merak ettim senin aracın piyasasını :) bende değişiklik yapmayı planlıyorum da :)

35'ten başlar 38, 39 ne tutturursan. Bence olması gereken 36 gibi.

Listede yok ama Dizel C-max ford indirimi ile en güzel tercih olurdu...Bir kere test etmen yeterli. :)

Vw grubundan çıkarsam sadece o kasa ve beyaz mondeo için çıkacam :p

Araçlar sıfır olmayacak büyük ihtimalle. Gerçi bir şeyler olur araç fiyatları düşerse belki :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

En son hitler motorlu golfler 36900 iken liste fiyatı elde kalanlar 35000 e bırakılmıştı 36 bin güzel fiyat :)

Ya sorma eşşeklik ettim o zaman özel indirimle alma şansım vardı, Doğuş'un elinde 16 tane vardı jantı olmayan arabayı napacam dedim almadım :D Sonra paşa paşa ikinci el aldım.

Ama bu seçeneklerin hepsi ayrı sınıf değil mi 

Değil, zaten Mondeo'yu cazip kılanda bu. C segmenti fiyatına Mondeo alınıyor :p Golf Jetta Yeti aynı platformun aracı ;)

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Bence siz zaten vw diyorsunuz, elinizdeki aracın sorunsuzluğu ve kalitesini görmüşsünüz. Mondeo alsanız bile aklınız Golf ta ya da Yeti de kalacak. Sizin yerinizde ben olsam diye düşünüyor ve oyumu Golf 1.6 TDI Highline dan yana kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bence siz zaten vw diyorsunuz, elinizdeki aracın sorunsuzluğu ve kalitesini görmüşsünüz. Mondeo alsanız bile aklınız Golf ta ya da Yeti de kalacak. Sizin yerinizde ben olsam diye düşünüyor ve oyumu Golf 1.6 TDI Highline dan yana kullanıyorum.

Ben aslında beni Mondeo'ya ikna edin diyorum sanırım :p

Arkadaşımın babası bugün 2011 model 35 bin km deki 2,0 tdci 140 ps otomatik mondeoyu 56 bine aldı ford bayisinden...

Çok güzel rakam. Titanium mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Adaş tam emin değilim ama farlarında mercek yok ve jantları makyajlı kasa focus 2 lerdeki ince ve çok kollu aliminyum jantları vardı resimden o aklımda kaldı

Makyajsız o zaman sanırım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

D sınıfı istiyorsanız Ford indirimi de varsa kesinlikle Mondeo, C sınıfında sedan mecburiyeti yoksa Golf varsa Jetta daha ideal duruyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Burada Super B görmek isterdim.O olsa Kesinlikle Mondeo demez Super B derdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Meksika ile vergi probleminden dolayı fiyatı şişen şu jettaya para verme bence. Ben hitler motorlu golfü dizel jettaya tercih ederim. Jettanın yerine son kasa octavia almak bile daha mantıklı

Octavia Elegance donanım için tüm bayileri ve genel merkezi aradım. Aralık ayından önce araç yok deniyor. Zamlarla birlikte VW bulmak biraz kolaylaştı sanki. Uzun vadede Octavia-SüperB Jetta-Passat ikilisinden daha makul. 6-7 bin indirimim olsa C-Max ya da Mondeo'dan şaşmazdım.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

Mondeo 1.6 TDCİ güzeldir ama motor c segmenti, araç d. Sağdan soldan gelen geçen araçlar performasta memnuniyetsiz yaratabilir. 2.0 TDCI ile beraber daha güzel ama bu motor da neredeyse sınıfının en çok yakan aracı.

Yeti yumuşak, sessiz ve yeterli bir konfor sunabiliyor olsa da  tasarımı bana ticari araçları hatırlattığı için ısınamıyorum.

Golf, jetta için 55 bin liraya güzel bir d segmenti alınabilecekken değerlendirme dışında.

SüperB demek isterdim ama yeni kasası bu bütçenin üzerinde.

Bu bütçeyle e-hdi c5 derim. Nedeni daha az yakıt tüketimi, daha fazla konfor, daha geniş iç mekan, daha fazla donanım, sıradan olmayan sıkmayan kokpit tasarımı, daha sessiz iç mekan. C5 de bir fransız olduğu için olumsuz bir intiba bırakabilir veya çevreden olumsuz tepkiler gelebilir ama siz binmeden karar vermeyin derim. Otomatiği tamamen sarsıntısız değil ama rahatsızlık verecek boyutta da değil.  Binin öyle karar verin.

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Mondeo 1.6 TDCİ güzeldir ama motor c segmenti, araç d. Sağdan soldan gelen geçen araçlar performasta memnuniyetsiz yaratabilir. 2.0 TDCI ile beraber daha güzel ama bu motor da neredeyse sınıfının en çok yakan aracı.

Yeti yumuşak, sessiz ve yeterli bir konfor sunabiliyor olsa da sürgülü kapıları ve tasarımı bana ticari araçları hatırlattığı için ısınamıyorum.

Golf, jetta için 55 bin liraya güzel bir d segmenti alınabilecekken değerlendirme dışında.

SüperB demek isterdim ama yeni kasası bu bütçenin üzerinde.

Bu bütçeyle e-hdi c5 derim. Nedeni daha az yakıt tüketimi, daha fazla konfor, daha geniş iç mekan, daha fazla donanım, sıradan olmayan sıkmayan kokpit tasarımı, daha sessiz iç mekan. C5 de bir fransız olduğu için olumsuz bir intiba bırakabilir veya çevreden olumsuz tepkiler gelebilir ama siz binmeden karar vermeyin derim. Otomatiği tamamen sarsıntısız değil ama rahatsızlık verecek boyutta da değil.  Binin öyle karar verin.

Hocam, Yeti'yi incelediniz mi siz?

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Hocam, Yeti'yi incelediniz mi siz?

İncelemedim de kısa bi süre binmiştim, şimdi baktım kapılar öyle değilmiş, ben öyle sanıyordum, dediğim gibi kasa olarak ticari araçlara benzetttiğimden önyargılı baktım herhalde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Öncelikli tavsiyem genişlik ve rahatlık isteniyorsa Superb dir. Yenisi çıktı ama eskileri için ciddi indirim vardı. O olmaz deniyorsa kendi satılık arabam :) diye söylemiyorum 1.0 ecoboost focus da sizi tatmin eder.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Dizel olacak araba günde 30km'den 50km ye yol yapıyorum. 50-55 arası sıfır dizele güç yetmiyor.

Benim araç otomatik değil. Otomatik bakmıyorum.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Öncelikli tavsiyem genişlik ve rahatlık isteniyorsa Superb dir. Yenisi çıktı ama eskileri için ciddi indirim vardı. O olmaz deniyorsa kendi satılık arabam :) diye söylemiyorum 1.0 ecoboost focus da sizi tatmin eder.

Ford alırsam sadece Mondeo ;) Tdi SuperB'lere bütçem yetmiyor gibi. Bir de tamam güzel iyi araba ama o kasanın hakkı 2.0 tdi ona da güç yetmiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

mitsu ASX e de bakılmalı.

çıtkırıldım alman araçları yerine daha sert takoz birşeyler bakılmalı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Mert yaşımız genç o yüzden golf dedim, mondeoya ilerde bineriz :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Bu beyaz Mondeo'nun aynısı olacaksa elbette Mondeo ama gönlüm Golf'ten yana.

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

yeti de güzel bir araç trabzon yaylalarını keçi gibi  tırmanıyor senin kullanma amacına bağlı star stopu da var çok ekeonamik ve yüksek bir araba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...