İçeriğe Yönlendir

2010 Audi 2.0 Tdi A4 Ile 2012 1.4 Tsi Passat Takas?

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Arkadaslar bende 2010 audi 2.0 tdi a4 var 97000 km. Benim araçla 2012 1.4 TSİ passat 19000 de takas etmek istiyor üzerine 30000 tl verecek kararsızım birisi dizel diğeri benzinli birisi 97000 diğeri 19000 km birisi a4 birisi passat

Sizce ne yapmalıyım ikiside otomatik

Yorum bağlantısı

Arkadaslar bende 2010 audi 2.0 tdi a4 var 97000 km. Benim araçla 2012 1.4 TSİ passat 19000 de takas etmek istiyor üzerine 30000 tl verecek kararsızım birisi dizel diğeri benzinli birisi 97000 diğeri 19000 km birisi a4 birisi passat

2012 model ve daha 19.000 km deki aracı neden takas etmek istiyor karşı taraf? Tanıdığınız bildiğiniz birimi? Sebebi mantıklı bir sebepse karlı gibi görünüyor. Ama Audi yi bırakıp WV hemde 1,4 benzinli düşünmezdim. Aradığınız yada alıştığınız performansı bulamazsınız.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Paraya ihtiyaç durumunu senin bileceğin iş, ama 2.0 tdi Audi den inip passata binmem hatta düşünmem bile.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Passat, Audi nin verdiği keyfi vermeyeceği aşikar ama yine siz bilirsiniz.

Yorum bağlantısı

2.o tdi den sonra, 1.4 tsi, tat vermez, taysiye etmem.

eger takas yaparsanız, passat ın kavramasına mutlaka serviste baktırın, çok sorun yaşayan var.

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Bir sürü etken bunda belirleyici faktör olabilir.. 

İki aracında kozmetik durumu, motor/yürüyen kondüsyonu vs. vs.. Sizin aracınız 2 yaş daha yaşlı olabilir ama Passat'a göre çok daha temiz ve diri durabilir, tam tersi bir durumda da Passat'ın gençliği ve temizliği sizi cezbedebilir..

Highline bir Passat sizin alışkın olduğunuz torku/gücü tabiki veremez ama donanım olarak 2 yaş daha genç ve güncel donanımlar sunabilir..

Artı olarak kıpır kıpır 3  10'luk var size gelmeyi bekleyen :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

ikisi de birbirinden güzel araçlar, ayrım yapması bana göre çok zor. sizin yerinizde olsam yakıt masraflarını da hesaplardım. benzinliye geçince yakıta vereceğiniz para artacak mı? tsi motoru hiç kullanmadım ama sefa abinin yazdıklarına göre çok güçsüz bir motor değil. performans olarak aratmaz audiyi diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Cam

tsi motorlara lpg takılamıyor diye biliyorum. takıldığında hiç randumanlı olmuyormuş kasa ağırlığından dolayı sanırım 1,4 motor zayıf kalıyor sürat gerektiğinde de mecburen fazla yakıyor olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

ikisi de gözü kapalı alınıp binilecek araçlar ancak arada siklet farkı var :)  2.0 tdi motorla 1.4 tsi karşılaştırmak bence mantıklı değil bi kere passat a 1.4 demek bile yakışmıyor ne öyle polo gibi  :) iyi düşünün aradaki 30000 sizi tavlamasın ince ince araştırıp öyle karar verin arabada bi yamuk ta olabilir ama ben olsam kesinlikle girişmem böyle bir işe  :nazar:

Hakkınızda hayırlısı olsun  :biggrin:

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

senede 30 bin km yol yapıyorsunuz. 30 bin tl ile bankaya bile atsanız ayda 250 tl ile benzin mazot farkı aradan kalkacaktır. ağır bakım için aracınızın 20 alacağınız aracın 100 bin km si mevcut. diğer aracın garantisi devam ediyor. ben olsam değerlendirirdim.  

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Kesinlikle pazarlık edip, değerlendiririm. Sonuçta aracınız belli bir kilometreye ve psikolojik sınıra ulaşmış. Bakım ve arıza maliyetleri artabilir, yeni araba her zaman daha iyidir.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Arkadaslar teşekkürler audim sınıfının en full passat 122 BG keyif alamadım bugün bende kaldı araç dizelin keyfini bulamadım ikincisi maddi açıdan dolayı satmıyorum. Passat sahibi istediği için böyle bir beyin fırtınası yaptık ancak gerçekten elma ile armut gibi aralarında çok fark var. Ve passatı kullandıktan sonra audiyi TEK geçerim ...

TAKAS TEKLİFİNİ KABUL ETMEDIM...

tüm fikir bildiren arkadaslara teşekkür ederim.

Yakıt anlamında bir fark olacağına inanmadım nedeni vergi diliminden dolayı yıllık zaten 1000 tl fazla veriyorum en fazla 1000 tl daha fazla verirdim

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

kullanmamış. tartmamış. fizibilite düşünmemiş.

audi eski kasa ise belki düşünülür. gerek servis gerek değer kaybı hızlanacak çünkü audide. vw ise fiyatını koruyacak.

yakıt parası çok farketmeyecek. bakımlar farkedecek. vergi farkedecek.

harekette bereket ama araç değişecek ise başka araç daha uygun olurdu bence.ü

Mesela XF?

Jaguar-XF_2012_800x600_wallpaper_28.jpg

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...