İçeriğe Yönlendir

Explorer Air Ride Iptali

İ. Halil Koç

Recommended Posts

İ. Halil Koç

aracın havalı süspansiyonlarını ve air ride i söktürüp normal araçlardaki gibi düz mantık süspansiyon baglatmak istiyorum sizce nasıl olur? 

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Normal araç alın? Orjinalliğini neden bozmak istiyorsunuz?

bende orjinalliğine karışmak istemiyorum ama air ride komprasörü hava vermiyor yenisi 800$ işçilik hariç bu şekil yaptırmadanda binilmiyor ufak bi bozuk yoldan geçerken çok acayip sarsıntı ve zıplatma yapıyor çareyi acaba normal mi taktırsamda buldum 

Yorum bağlantısı

Alternatif başka çözümler mutlaka sunulacaktır forumda. Çıkmacılar, muadil yan sanayiler vs.. 

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

halil bey daha öncede bu konuda size bilgi vermiştim sanırım

ben aracımın arka havalı olan amortisörlerini normal yağlı amortisör ile değiştirmiştim

arka tarafta fazla yük taşımayacaksınız pek bir sıkıntı olmuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

halil bey daha öncede bu konuda size bilgi vermiştim sanırım

ben aracımın arka havalı olan amortisörlerini normal yağlı amortisör ile değiştirmiştim

arka tarafta fazla yük taşımayacaksınız pek bir sıkıntı olmuyor

çok agır yük taşımıyorum şehir içinde biniyorum araca bi tatil veya şehir dışı oldugunda bagaj hacmi oluyo ondada sorun çıkartmaz sanırım? benim asıl degişim amacım air ride komprasörü hava basmıyor ve araç bozuk yolda giderken çok sarsıyor hele  tümseklerden geçerken bi zıplatıyoki başım tavana degecek gibi oluyor o derece rahatsız edici. normal taktırrsam bu sorun gidermi 

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Normal araçlardaki gibi bir sisteminiz olur. Ebay.com a bi bakın derim, shock absorter mıydı öyle birşeydi ismi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Normal araçlardaki gibi bir sisteminiz olur. Ebay.com a bi bakın derim, shock absorter mıydı öyle birşeydi ismi :)

http://www.ebay.com/itm/Rear-Suspension-Air-Shock-to-Coil-Spring-Conversion-Kit-/130484697236?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Year%3A1997|Make%3AFord|Model%3AExplorer|Submodel%3ALimited|Engine+-+Liter_Display%3A4.0L&hash=item1e617e7894&vxp=mtr

Halil linktekiler işini görür diye düşünüyorum. Fİyatı ebay uygunmu için Hakan kardeşim daha iyiyi bilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

http://www.ebay.com/itm/Rear-Suspension-Air-Shock-to-Coil-Spring-Conversion-Kit-/130484697236?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Year%3A1997|Make%3AFord|Model%3AExplorer|Submodel%3ALimited|Engine+-+Liter_Display%3A4.0L&hash=item1e617e7894&vxp=mtr

Halil linktekiler işini görür diye düşünüyorum. Fİyatı ebay uygunmu için Hakan kardeşim daha iyiyi bilir.

Kargosu aşırı fazla. O iki parça için en fazla 40 50 dolar civarı olmalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Kargosu aşırı fazla. O iki parça için en fazla 40 50 dolar civarı olmalı. 

evet Hakan kargosu bencede fazla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

abilerim hepinize çok tşk ederim. komprasörü usta söktü ugraşıyor yapabilirsem kurtaralım parçayı dedi ondan haber bekliyorum umarım yapılır yoksada verdiginiz linklerden parça temin edip normal sisteme çevirticem

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İ. Halil Koç

önceden de yazmıştım air ride sorununu komprasör çalışmıyordu şu an komprasörü komple söktürüp tamir ettirdim hava gelmiyordu şuan hava veriyor. hortumlara bakıldı kaçak yok süspansiyon ların hava hortumu girişinden hortumlar çıkartıldı direk hava basıldı araç düzgün bir şekilde kalkıp iniyor ancak bir tane parça var komprasör ile süspansiyon lara giden hortumlar arasında bir devre muşur gibi birşey sarımtırak renkte ve 7cm uzunlugunda bir gövdesi var gövdenin üzerindede elektirik yuvası olan bir parça. en sonunda tespit o parçaya elektirik gitmediğinden görevini görmüyormuş ve hava gidiş gelişi o yüzden saglanmıyormuş.. o parçayı söktük kablo ile aküden devre yapıp bir ucundan üfleyince diğer taraftan hava çıkıyor ancak araca bagladıgımızda o parça tam komprasör ile süspansiyonların arasında kesici gibi bir işlemi oldugu için hava hortumlarını çıkartıp sadece komprasöre taktıgımızda hava diger delikten çıkmıyor, ve akabinde diger yönünün baglantısından hava verdiğimizde (hortumlar takılıyken) körükler kalkıp iniyor. usta teşhişi bu parçada belirledi ölçümler falan yaptı parça sağlam komprasör saglam (hava veriyor) körükler saglam normal hava basılınca kalkıp iniyor hortumlarda kaçak yok sadece o aradaki parçaya elektirik gitmiyor dedi ve onun içinde air ride düğmesinin bulundugu yerde beyaz renkte bir beyin bvar oradadır sorun dedi başka güne bıraktım. sizce sıkıntı nedir? eger o parçaysa elektirik nasıl verebiliriz? air ride in sigortası varmı varsa nerde ki bence sigorta atsa hiç çalışmaz? veya yazdıklarımdan sizin teşhisiniz nedir yardımcı olurmusunuz

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Sensör gibi birşey olmasın o dediğin şey ? Airride ile hiç sorunum olmadı ondan pek birşey diyemiyorum :(

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

şu an arkadan bakınca araç sola yatık mı duruyor?

evet evet çağlar abi aynen dediğin gibi sola yatık dururyor

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Sensör gibi birşey olmasın o dediğin şey ? Airride ile hiç sorunum olmadı ondan pek birşey diyemiyorum :(

sensörde olabilir hakan abi, işte ne oldugunu bilmiyorum ama tam çağlar abinin dediği gibi sola yatık duruyor araç. forma girmedi herhalde daha bende ondan cevab bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Sola yatık durması zaten işin normali kardeşcim. Park pozisyonunda yani araç :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Sola yatık durması zaten işin normali kardeşcim. Park pozisyonunda yani araç :D

çalşıncada hareket halindede aynı bence abi ya :) çünkü dengesiz düşüyor çukurlara eskisi gibi zıplatma yok ama bozuk yolda sarsıntı olması dengesiz durmasından olabilir diye düşünüyorum da siz daha iyi bilirsiniz eski ex'ciler :D 

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Giderken durumunu kontrol et derim. Bence şöylesini bi yana bırak. Veyahut hepsini bırak AirLift yapalım  senin araca. Sonra hani bi gösterdiğim jant lastik takımı vardı ya? İşte ondan takarız. Mis :seytan:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Giderken durumunu kontrol et derim. Bence şöylesini bi yana bırak. Veyahut hepsini bırak AirLift yapalım  senin araca. Sonra hani bi gösterdiğim jant lastik takımı vardı ya? İşte ondan takarız. Mis :seytan:

:D :D air lift e bende baktım hatta bursada üretimi yapılıyormuş baya araştırmıştım ama kafama takılan soru şimdi bu yol bilgisayarımda falan air ride ile ilgili sorunu bir şeyi varsa kapalıysa yazıp uyarıyor kapıyı kapatınca falan otmtik çalışıyor sensörleri falan hepsi iptal olur diye geri tamirinde çözüm kıldım tamirde oldu şuan üflediği havaya parmagımı tutamıyorum o kadar iyi sadece ufak bi işi kaldı ama bulamıyoruz eminim anlayan bir usta olsa 2 dk kada yapacak ama işte :) o jant ve lastik zaten aklımda zehri verme abicim :D:) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...