İçeriğe Yönlendir

Fiesta Vi Titanyum 1.4 Mü 1.6 Mı

Erdem Terzioğlu

Recommended Posts

Erdem Terzioğlu

Arkadaslar yeni kasa fiesta dusunuyorum. Benzin pahali oldugu icin benzinle binemem lpg derseniz fiesta gibi hatcback bir arac lpg takinca da bagaj kuculecek. Bu durumda dizel fiesta dusunuyorum. Ama 1.4 TDCI mi yoksa 1.6 TDCI mi. Aralarindaki fark nedir? Yakit tuketimi konusunda ne dersiniz? Is yerimde 1.6 linea dizel kullaniyoruz 1.3 linea ile yakit konusunda daglar kadar fark var. Motor buyudugunde kimi cok yakar der kimi de az yaktigini soyler. 2000 motor mondeom bi cok 1.6 dan az yakardir. Ama fiesta icin ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

1,4 tdci sahibiyim şimdi aklım ve imkanım  olsa kesinlikle 1.6 tdci alırdım . 

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

1.4 tdci fusion kullanıcısıyım.Bulabilseydim kesinlikle 1.6 alırdım.Neredeyse aynı yakıt değerleri ile çok daha fazla güç alıyorsunuz.1.4. tdci sizi ara hızlanmalarda,tam doluyken ve-veya klima açık iken üzebiliyor.1.6  motor ile aradaki güç eksikliğini kapatmışlar..

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

1.4 TDCI kullanıyorum 1.6 TDCI almadığıma çok pişmanım... 1.4 lerde intercooler yok... 

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

1.6 kullanıyorum ve 1.6 diyorum. Yolların hastasıyım, yokuşların ustasıyum. sol şerit tırmanıyoruz düşmeden mis...

Yorum bağlantısı
İlker Uslu

2013 fiestalarda 1.5 tdci motor var benim bildiğim. Yakıt olarakta karma trafikte 35 km ortalama hız ile 4.0 ltre yakıyor. 

Yorum bağlantısı
Rahmi Nural

Ben aracı alırken yanlış hatırlamıyorsam 1,4 ile 1,6  tdci arasında 6 bin tl lik fiyat farkı vardı.Benim için bu fark ciddi bir ayrımdı.Ben 1,4 den memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben aracı alırken yanlış hatırlamıyorsam 1,4 ile 1,6  tdci arasında 6 bin tl lik fiyat farkı vardı.Benim için bu fark ciddi bir ayrımdı.Ben 1,4 den memnunum.

o da doğru 6bin lira fark  çok yüksekmiş.

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Arkadaşlar söylenenlere bakınca büyük çoğunluk 1.6 diyor. Bende hedefimi bu yöne çevirdim ancak sahibinden de topu topu 32 adet ilan var. bunların içinde yanlış girilenler falan da var. bu durumda iyimser olarak bakınca herkes 1.6 dan memnun kimse satmak istemiyor gibi bir algı çıkıyor. Kötümser bakınca da tutulmuyor denebilir. Yine de ben 1.6 diyenleri dinleyip 1.6 bakıyorum ama bu arabada kazasız hasar kayıtsız araba bulamıyorum. Daha 2 yaşındaki arabada bir sürü hasar kaydı var. Bu arabalarda bi sıkıntı mı var acaba hepsinde mutlaka bir kaza var. Ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Değerli fikirlerin hepsine saygı duyuyorum ama 1.6 bulamıyorum arkadaşlar :( kimi rent a car çıkması kimi şirket çıkması. Birde 1.4 lere çip takma muhabbeti var. çiple 90 beygire çıkarıldığı söyleniyor. Birisi ile konuşmuştum çip taktırdım arabayı durduramadım geri söktüm gibi bişeyler söyledi. Eğer kafama yatan 1.6 bulamazsam mecbur 1.4 e yöneleceğim anlaşılan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Değerli fikirlerin hepsine saygı duyuyorum ama 1.6 bulamıyorum arkadaşlar :( kimi rent a car çıkması kimi şirket çıkması. Birde 1.4 lere çip takma muhabbeti var. çiple 90 beygire çıkarıldığı söyleniyor. Birisi ile konuşmuştum çip taktırdım arabayı durduramadım geri söktüm gibi bişeyler söyledi. Eğer kafama yatan 1.6 bulamazsam mecbur 1.4 e yöneleceğim anlaşılan.

bende 1.6 zor bulmuştum çünkü çoğunluk 1.4 aldı 1.4 çok piyasada. az sabredin sonradan pişman olmayın derim...

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

1.4 tdci leri beğenmeyenler gitsin 1.3 multijet lineaları test etsinler sonra 1.4 tdci kral gibi geliyor ben memnunum ama değişme zamanı geldi satacaktım ama.....

Arabayı babam istiyor.

Eğerki tekrar Ford alırsam Mondeo veya Focus 1.6 yada 2.0 düşünüyorum diesel veya benzinli fark etmez.

Yorum bağlantısı
Ali Çukur

6.000 TL yerine 650TL ödedim ve chiptuning yaptırdım şuanda orjinal 1.6 tdci lara nal toplatabilirim :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

Herkes 1.4 aldı çünkü ucuzdu.

Cevap yazanların tamamı 1.6 tavsiye ediyor ama bir kişi hariç hepsi 1.4 sahibi. Ben 1.4 den memnunum. Devamlı olarak şehir içinde kullanacaksanız benim gibi, hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Bu gibi durumlarda ana akımdan çok sapmamak lazım. Tamam gönüller ister 1.6 olsun, canavar olsun, yokuşlarda üzmesin ama ne yazıkki birde piyasa gerçekleri var. Almak için bulurken de zorlanırsınız, muhtemelen satarken de zorlanırsınız. Şayet performans istiyorsanız ve sizin için çok önemliyse kesinlikle 1.4 fiesta almayın. Gidin başka arabalara bakın.

Kötü motordur eyvallah ama az yakar ve ucuzdur. Ya 70 hp yi kabullenin yada uzak durun. :)

Bu arada Atila bey, 1.3 multijet 1.4 TDCi dan çok çok daha iyi bir motor. Neden beğenmiyorsunuz anlamıyorum. Babamın arabası 1.3 multijet. Benimkinden çok çok iyi hızlanıyor ve fark edilir derecede az yakıyor. Bununla birlikte her ne kadar motoru kötü olsa da fiesta diğer bütün alanlarda fiattan iyi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İkiside güzel, imkan varsa 1.6 alın, daha güçlüdür, aldığımda yeni makyaj yemişti ve 1.6 lar 6 ay sonra geldi  :angry:

Şimdi alacak olsam 2.0 dizelden aşşağısına bakmam bile o da ayrı :)

Yorum bağlantısı
Rahmi Nural
(düzenlendi)

Herkes 1.4 aldı çünkü ucuzdu.

Cevap yazanların tamamı 1.6 tavsiye ediyor ama bir kişi hariç hepsi 1.4 sahibi. Ben 1.4 den memnunum. Devamlı olarak şehir içinde kullanacaksanız benim gibi, hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Bu gibi durumlarda ana akımdan çok sapmamak lazım. Tamam gönüller ister 1.6 olsun, canavar olsun, yokuşlarda üzmesin ama ne yazıkki birde piyasa gerçekleri var. Almak için bulurken de zorlanırsınız, muhtemelen satarken de zorlanırsınız. Şayet performans istiyorsanız ve sizin için çok önemliyse kesinlikle 1.4 fiesta almayın. Gidin başka arabalara bakın.

Kötü motordur eyvallah ama az yakar ve ucuzdur. Ya 70 hp yi kabullenin yada uzak durun. :)

Bu arada Atila bey, 1.3 multijet 1.4 TDCi dan çok çok daha iyi bir motor. Neden beğenmiyorsunuz anlamıyorum. Babamın arabası 1.3 multijet. Benimkinden çok çok iyi hızlanıyor ve fark edilir derecede az yakıyor. Bununla birlikte her ne kadar motoru kötü olsa da fiesta diğer bütün alanlarda fiattan iyi.

Mesajınızın birinci kısmına kesinlikle katılırken son kısmına tam tersi kesinlikle katılmıyorum.1.3 multijet Albea ile birçok kez kaşınan soforlerin  hepsi ; tarafımdan arka plakamı okumanın ötesine geçememiştir.2 ve 3viteste gerektiği kadar sünerseniz 4 e attığınızda dikiz aynasından olayı bitirdiğinizi göreceksiniz.

tarihinde Rahmi Nural tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

Mesajınızın birinci kısmına kesinlikle katılırken son kısmına tam tersi kesinlikle katılmıyorum.1.3 multijet Albea ile birçok kez kaşınan soforlerin  hepsi ; tarafımdan arka plakamı okumanın ötesine geçememiştir.2 ve 3viteste gerektiği kadar sünerseniz 4 e attığınızda dikiz aynasından olayı bitirdiğinizi göreceksiniz.

Haklı olabilirsiniz. Albea ile hiç denemedik. bizde 1.3 linea var. bayramda bi göz atayim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Orhan Aka

1.4 ile 1.6 fabrika verileri yakit tüketimi neredeyse ayni. hatta 1.6 sehir icinde daha az yakiyordu diye hatirliyorum

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

1.6 çok getirilmediği insanlar da 1.6 ya 2 ay sabredemedikleri için 1.4 aldılar hep..misal ben:)

Yorum bağlantısı
Oguzhan Atam

Çoğunluk 1.6 diyor. bana göre fiesta için 1.4 yeterli.1.5 dizel fiestayı test ettim. düz yolda benzinli gibi hızlanıyor.

sonuçta yarış yapmıyoruz. 1.6 ayda yılda bir yokuşlarda yada bazı sollamalarda gerek olabilir.

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Arkadaşlar değerli katkılarınız için çok teşekkür ederim. Evirdim çevirdim 1.6 bulamadım bayram öncesi birazda acil olduğu ve kafama yatan 1.6 bulamadığım için gittim 2005 1.6 Focus Ghia HB aldım. Belki fiestayı tutmaz ama Fiesta'dan geniş duruyor. Fiestanın artıları vardı ama buda yeteri kadar tatmin etti beni fiyat olarak da Fiestaya göre 8000 lira civarı uygun oldu şimdilik memnunum bir dahakine rahat bir zamanda iyice irdeleyerek fiesta 1.6 ya bakacağız artık. Herkese değerli yorumları için teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Hami Yakın

hayirli olsun enjektörlerini temizletin. her yerden mazot almayin. mozot filitesini degiştirin size yıllar boyu hizmet eder.  

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

hayirli olsun enjektörlerini temizletin. her yerden mazot almayin. mozot filitesini degiştirin size yıllar boyu hizmet eder.  

Hami bey 1.6 Ghia Benzinli aracım. Belirtmeyi unutmuşum :)

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

6.000 TL yerine 650TL ödedim ve chiptuning yaptırdım şuanda orjinal 1.6 tdci lara nal toplatabilirim :f1:

Chiptuning taktırdıktan sonra bi sorun oldu mu peki abi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...