İçeriğe Yönlendir

Nefesin Kesildiği, Motorun Bittiği An..

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın

Emmi istedi nevsehire gelirken getir diye. Çayla birlikte kargo ediciim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi istedi nevsehire gelirken getir diye. Çayla birlikte kargo ediciim:D

Göndermeyen ne olsun  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Güneydoğunun güneyi :)

Göndermeyen ne olsun :fiuw:

gönder keteyi, götür poleni..
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

gönder keteyi, götür poleni..

Keteyi yedik len :D

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Yaban TV'deki  İzci proğramını seyrediyorum sandım bir an, teşekkürler Servet çok güzel kareler emeğine sağlık.......

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Ben anlayamadım servet abinin aracın da pil mi varmış?

Pil polenlemi şarj oluyormuş açıklama gerek ?

Yok Yok sen tamamen yanlış anlamışsın Hüseyin.

Röno yeni bir kangoo yapmış, poleni Depo kapağından içeri atıyorsun....... :fiuw:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Mükemmel yerler  :wub:

Anzer balından bir kere yemek nasip oldu.Böyle bir lezzet başka bir şeyde olabilir mi , bilmiyorum ? Mutlaka denemesi gereken bir bal. :wub:

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

:p YORUMSUZ :p

Kete Hazırlanışı:

1. önce bir paketten biraz az mayayı su-süt karışımında eritiyor, maya eriyince de içine bir kesme şeker atıyorsunuz. 3 kase unu geniş bir kaba eliyor, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 çay bardağı sıvıyağ, 2 yemek kaşığı yoğurt ve eriyen mayayı ekleyip yumuşak bir hamur yapıyorsunuz. (hamur tutmazsa biraz daha un ekleyebilirsiniz.)
  2. hamur kabını üzerini örtüp yarım saat dinlendiriyorsunuz. bu arada ketenin içi için 1 su bardağı un ve 1 tatlı kaşığı tuzu 3 yemek kaşığı tereyağında kavuruyorsunuz. (unun kaldırabileceği kadar yağ eklemek gerekiyor) hamurdan yumruk büyüklüğünde bezeler koparıp çay tabağı büyüklüğünde açıyorsunuz (9-10 adet kadar çıkıyor)
  3. her bir hamurun içine 1 yemek kaşığı kavrulmuş undan koyup ağzını torba gibi büzüyor ve hamuru tatlı tabağı büyüklüğünde düzeltiyorsunuz. keteleri tepsiye dizip üzerlerine yumurta sarısı sürüp, çörek otu serpiyorsunuz. 15-20 dk. da tepside mayalandırıp önceden ısıtılmış 200C fırında üzerleri kızarana kadar pişiriyorsunuz...
  4. Yerken dikkatli olunuz, Orta ve ileri yaş grubu kullanımlarında çarpıntı şikayetleri bildirilmiştir.

Polen

Uyarı: İlk kez Polen alımı yapanları yarım çay kaşığı gibi küçük miktarlarla başlamaları ideal dozlara zaman içesinde yavaş yavaş çıkmaları önerilir!

Arı Poleninin bazı faydalarını şu başlıklarla özetleyebiliriz:

• Yüksek Performans getirir.
  • Anabolik etkileri (32 gr ve üstü tüketimlerde) yani kas-adale yapıcı ve güçlendirici özelliği vardır.
  • Büyüme çağındakilere ihtiyaç duydukları tüm esansiyelleri barındırır.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Nefesin kesilmesin,motorun bitmesin,Allah güç kuvvet versin hep böyle gez dolaş bizde izleyelim abi :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

.

qFvdybl.png

Neyse, balın tadına bakamadım ama abimiz derdimi anlamış olacakki,

Astım'a birebir iyi gelir, akşamları bir çay kaşığı yeğennnnnnn. :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ağzıaçık geçiti'ne gelmeden ağzımız açık kaldı :D  :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Güzel kareler , samsuna giderken yanlışlıkla dağ yoluna girip Havza tarafından Bafra'ya dağ yolu ile indik geçen bayramda 60 km'yi 3 saat'te indik korku dolu anlardı :) O yol geldi aklıma bir an , biz korktuk sen keyif almışsın abi , helal olsun :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Yaz etkinliği için mükemmel bir seçim olabilir. :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

servet abi bu tarafa gelmiyor musun?

Erol, iş ile seyahati bir kılıfa sokuyorum. Yoksa tabiki gelmek istiyorum :flowers:

Yaban TV'deki  İzci proğramını seyrediyorum sandım bir an, teşekkürler Servet çok güzel kareler emeğine sağlık.......

Biraz daha uğraşmam lazım onlar gibi olabilmek için :yes:

Kiriş, evlensene.

Nefesin kesilmesin,motorun bitmesin,Allah güç kuvvet versin hep böyle gez dolaş bizde izleyelim abi

Amin kardeşim amin.

Süpersin Servet abi, forumda böyle başlıkları özlemişim. 

Evet, epeydir dağ bayır gezi aksiyonları paylaşılmıyor. Nasip ise Ocak sonunda yine bişeler olacak

Yaz etkinliği için mükemmel bir seçim olabilir. :crazy:

Emmiyi kurda kuşa yem edelim diycemde karınca  bile yok oralarda :biggrin:

:good1: Maşallah diyelim.  :nazar:

Kangoo bir kez daha görevini başarıyla tamamlayarak abimizi sağ salim getirdi yuvasına. Bir teşekkür de ona.  :flowers:

Sağ olasın Ayça bacım :friends:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Mükemmel yerler  :wub:

Anzer balından bir kere yemek nasip oldu.Böyle bir lezzet başka bir şeyde olabilir mi , bilmiyorum ? Mutlaka denemesi gereken bir bal. :wub:

Hayırdır la bu genç yaşında şifa diye mi yedin balı :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...