İçeriğe Yönlendir

Pc'nin Saatinde Sorun Var

Borga Tansel

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Üzerinde siyah kılıf gibi bir şey daha vardı söktüm ben :D

İzolasyon için..

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

İzolasyon için..

O zaman siyah izole bant ile yapıştırayım ben :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

O zaman siyah izole bant ile yapıştırayım ben :)

Olur elektrik bantları var ya onunla sündüre sündüre dolarsın. Hiç bir sorun olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Olur elektrik bantları var ya onunla sündüre sündüre dolarsın. Hiç bir sorun olmaz.

Elektrik bandı sıcaktan bırakabilir kendini. Sıcakta bırakmayacak bir şey bulman gerekir. Malum, kasanın içi 40 dereceye kadar ısınabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Elektrik bandı sıcaktan bırakabilir kendini. Sıcakta bırakmayacak bir şey bulman gerekir. Malum, kasanın içi 40 dereceye kadar ısınabiliyor.

Sündüre sündüre tam etrafını dolanırsa pilin bence birşey olmaz. Hatta ısınınca pile doğrudan kaynar..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sündüre sündüre tam etrafını dolanırsa pilin bence birşey olmaz. Hatta ısınınca pile doğrudan kaynar..

Onun yerine makaron önersek?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ya olur tabii ama o bantta en az makaron kadar iş görür orada ısınınca da farkı kalmaz.. Adam pili zor bulacak makaronu nereden bulsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Ya olur tabii ama o bantta en az makaron kadar iş görür orada ısınınca da farkı kalmaz.. Adam pili zor bulacak makaronu nereden bulsun :)

Valla beni 1 ay idare etsin sonra askere gidiyorum zaten :) Dönünce icabına tam olarak bakarım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Maskeleme bandı sar. Elektrik bandı gibi tutkalı eriyip akmaz onun, çok çok kurur. Boya malzemesi satan yerlerde bulabilirsin. Yahut boyacının, kaportacının birinden bir parça alabilirsin. Azıcık lazım sana zaten... 

Oo, bu iyi fikir.

Ama kalınca olmalı. Kağıt olduğundan ısıyı da emmez ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yıllar önce İncirlik çıkması bir HP getirmişlerdi bana. Orjinal USA üretimi, vidaların tamamı torx başlıydı hatta. İçerisinde şu sarı/siyah izole bantlarının yerine hep maskeleme bandı kullanmış adamlar, onlardan öğrendiydim. :)

Evet, hatırladım. IBM r40, r50'lerde de onlardan vardı.

Valla iyi düşündün :tap2:

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Maskeleme bandı sar. Elektrik bandı gibi tutkalı eriyip akmaz onun, çok çok kurur. Boya malzemesi satan yerlerde bulabilirsin. Yahut boyacının, kaportacının birinden bir parça alabilirsin. Azıcık lazım sana zaten... 

Teşekkür ettim  :flowers:

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Ben bu pile lehimlenen iletkenleri sökemedim ya :D adamlar nasıl lehimlemişlerse. Kırıcam elimde kalacak sonunda :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben bu pile lehimlenen iletkenleri sökemedim ya :D adamlar nasıl lehimlemişlerse. Kırıcam elimde kalacak sonunda :D

Borga aslında lehim değil onlar baskı..Doğru diyorsun sökülmesi zordur. Sökemezsen eğer  pile kaynadığı yerden dipten kes.. O kablonun ucunu açıp pile temas ettir ve sonra yapman gerekeni zaten diğer mesajlarda yazdık..artık neyle yaparsan güzelce sar..yerine koy :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Borga aslında lehim değil onlar baskı..Doğru diyorsun sökülmesi zordur. Sökemezsen eğer  pile kaynadığı yerden dipten kes.. O kablonun ucunu açıp pile temas ettir ve sonra yapman gerekeni zaten diğer mesajlarda yazdık..artık neyle yaparsan güzelce sar..yerine koy :D

Gıcık oldum ya alete :D bırakıcam böle ne hali varsa görsün :D askerden geldiğimde icabına bakarım :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gıcık oldum ya alete :D bırakıcam böle ne hali varsa görsün :D askerden geldiğimde icabına bakarım :D

Olmadı galiba :)

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Olmadı galiba :)

Kesicem biçicem uğraştırdı meret ya :) Askerden dönünce artık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...