İçeriğe Yönlendir

Pc'nin Saatinde Sorun Var

Borga Tansel

Recommended Posts

Sani Gerşon

İki kapağı sökerek pili görmeyi deneyebiliriz. Göremezsek kasa komple sökülecek.

Yorum bağlantısı
Safak Acar
(düzenlendi)

iki kapağı sökerek tahminimce göremessin cünki iki kapağın altında tekinde rem ler var tekinde büyük bi ihtima wiriles  ve işlemci var görünüşe göre bu pcnin fanını temzilemek , işlemciye giden soğutma borusunun temizlenmesi için kasanın komple sökülmesi lazim. pil içinde komple sökülmesi gerekebilir İstanbulda hangi semttesin ? 

konu harici dışında, bu arada pcnin altında aşırı bi ısınma oluyormu ?  fanla iligili temizlenmesi gerekebilir.

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

İki kapağı sökerek pili görmeyi deneyebiliriz. Göremezsek kasa komple sökülecek.

iki kapağı sökerek tahminimce göremessin cünki iki kapağın altında tekinde rem ler var tekinde büyük bi ihtima wiriles  ve işlemci var görünüşe göre bu pcnin fanını temzilemek , işlemciye giden soğutma borusunun temizlenmesi için kasanın komple sökülmesi lazim. pil içinde komple sökülmesi gerekebilir İstanbulda hangi semttesin ? 

konu harici dışında, bu arada pcnin altında aşırı bi ısınma oluyormu ?  fanla iligili temizlenmesi gerekebilir.

Bios'u güncelledim bir şey değişmedi :)

2 kapağın altında Şafak'ın dediği gibi işlemci ve ramler var. Fan'ı temizlemek için kasanın komple sökülmesi gerekiyor. Aşırı ısınma bu hp'lerde kornik gibi bir şey zaten. Fanı üfleme yöntemiyle temizliyorum ara ara, onu da Sani söylemişti :D 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bios'u güncelledim bir şey değişmedi :)

2 kapağın altında Şafak'ın dediği gibi işlemci ve ramler var. Fan'ı temizlemek için kasanın komple sökülmesi gerekiyor. Aşırı ısınma bu hp'lerde kornik gibi bir şey zaten. Fanı üfleme yöntemiyle temizliyorum ara ara, onu da Sani söylemişti :D

Dudakları iyice yapıştırıyor musun temizlerken kasaya :D

Kasa açılacak o halde. Youtube'da video aratarak yapabilirsin. Sadece köşeleri vs kastırmak için tornavida değil, kredi kartı vs kullan ki, kasa zarar görmesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Dudakları iyice yapıştırıyor musun temizlerken kasaya :D

Kasa açılacak o halde. Youtube'da video aratarak yapabilirsin. Sadece köşeleri vs kastırmak için tornavida değil, kredi kartı vs kullan ki, kasa zarar görmesin.

Yapıştırmam mı :D

Kasayı açtıktan sonraki işlemler nasıl peki? Şimdi kasayı açsam nete giremicem :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar

bence riske girmeye gerek yok yakınında pc tamircisi varsa götürüp bilen birinin yanında söküp yapması kaydıyla değiştirtebilirsin güvenmedik yere laptob bırakmayın içindeki parcaları alabiliyorlar.. bir yanlişlik daha yüksek maliyete sebebp olabilir.

Ama sürekli elektronik alet söküp takıyorum dersen denemekte fayda var .

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

bence riske girmeye gerek yok yakınında pc tamircisi varsa götürüp bilen birinin yanında söküp yapması kaydıyla değiştirtebilirsin güvenmedik yere laptob bırakmayın içindeki parcaları alabiliyorlar.. bir yanlişlik daha yüksek maliyete sebebp olabilir.

Ama sürekli elektronik alet söküp takıyorum dersen denemekte fayda var .

Valla şu an Ayvalık'tayım ve ufak bir yer burası. Açıkçası çok da güvenebileceğim yerler yok. Eskişehir'de olsam daha önceden gittiğim bir yer var idi :( İş başa düştü. Daha önce Dell marka pc'mi açmıştım. Bunu açmak için çok uğraşmadım çünkü garantisi vardı, ama artık yok :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Valla şu an Ayvalık'tayım ve ufak bir yer burası. Açıkçası çok da güvenebileceğim yerler yok. Eskişehir'de olsam daha önceden gittiğim bir yer var idi :( İş başa düştü. Daha önce Dell marka pc'mi açmıştım. Bunu açmak için çok uğraşmadım çünkü garantisi vardı, ama artık yok :)

PC yi açtıktan sonra pili bulacaksın. Sonra aynı pilden temin edeceksin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Borga geçmiş olsun, burada olsaydın yardımcı olabilirdim belki :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Tamamdır, çok teşekkür ettim. Yarın gündüz ilk bu işle uğraşıcam.  :flowers:

Borga geçmiş olsun, burada olsaydın yardımcı olabilirdim belki :( 

Düşünmen yeter Serdal Abi çok teşekkür ettim  :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

burda olsaydın yarın gel değiştirelim dicektim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

burda olsaydın yarın gel değiştirelim dicektim :)

Eyvallah Mustafacım :) düşünmen yeter  :flowers:

Yorum bağlantısı
Borga Tansel
Eyvallah Mustafacım :) düşünmen yeter :flowers:[/quoteHacım ne tatil yaptın ya :)

Napcan Hacım ya, askerliği bekliyorum işte :) iş de yok zaten :D

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Sani'cim kapağı söktüm resimler aşağıda. Pilin iletkenleri var, onlarıda sökücez sanırsam da çok dandik geldiler elime :)

Ne yaptın yoksa daha sökmedin mi :)

Valla aşağıda resimler Ayhan Abi, tırstım birazda sökmeye :D

gyob.jpg

zb2e.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Tamam sökmüşsün işte değiştir pili..Olay bitti..

pilin üzerindeki iletkenleri de söküyor muyuz?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Evet pile lehim yapmışlar oynama olmasın diye..

Soketli hazır bulabilirsen öyle alsan iyi olur tabii kolaylık olur.. ama oralarda bulur musun bilemiyorum..

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Evet pile lehim yapmışlar oynama olmasın diye..

Ee sonra ben yeni pili buna nasıl sabitlicem? Selobantla yapılır mı? :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ee sonra ben yeni pili buna nasıl sabitlicem? Selobantla yapılır mı? :)

Olur bi şekilde sabitlersin çok dert değil..

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Olur bi şekilde sabitlersin çok dert değil..

Tamamdır Ayhan Abi, çok teşekkür ettim  :flowers:  Bugün merkezde pazar var baya bir kalabalık. Yarın gideyim alayım şu pilden :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

O ne biçim pil sabitleme ya :s Hp kalitesi bu kadarmış....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Tasarımdan dolayı böyle bir şey yapmışlar.Kablosuz normal anakartta yuvadan sök tak şeklinde olanlarda var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Üzerinde siyah kılıf gibi bir şey daha vardı söktüm ben :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...