İçeriğe Yönlendir

Park Sensörü Sorunu !

Ümit Mavigöz

Recommended Posts

Misafir

Merhaba;

Geçen hafta Bim den aldığım toolmax marka park sensörünü aracımda sorunsuz şekilde kullanıyordum ancak bu akşam aracın arkasında hiç birşey olmamasına rağmen bişey varmış gibi uyarı veriyordu indim baktım havaların yağışlı olması sebebiyle kirlenmiş elimle sildim sorun devam etti ancak araçtaki oda spreyiyle temizledim sorun kalmadı sormak istediğim her kirlenmede böyle sorunla karşılaşacakmıyım ? Park sensörü olan arkadaşlar sizde böyle sorun var mı ?

Sorun kalmadı derken, nomal çalıştığına emin misin, sprey tamamen bozmuş olmasın?

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Sorun kalmadı derken, nomal çalıştığına emin misin, sprey tamamen bozmuş olmasın?

mükremin abi sensörlerin yüzeyi kirliydi temizlemek amaçlı  2pıspıs yaptım bezle sildim araca bindim denedim çalışmaya başladı yani mesafe tahmini yapmaya başladı sonra buraya foruma yazdım galip arkadaşa foto çekmek için araca indim bi daha deneyim dedim sorun devam etti spreyin zarar verceğini sanmıyorum çünkü sprey den öncede çalışmıyodu :(

jelatin olayı değil de mesela tampon delikleri açılırken biraz büyük yada eğri açılmış olabilir. Bu kısımdan da su sızıp bağlantı yerlerini etkilemiş olabilir. Bence imkanınız varsa sensörleri söküp kontrolünü yapın. Eğer buna rağmen sorun devam ediyorsa o zaman değişim talep edin.

iş yerindeyim ayhan abi akşam dediğin gibi yapacam sensörleri bir çıkarcam su alma falan var mı bide bağlantıları kontrol etcem soket falan çıkmıştır belki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Kardeş bir söz vardır "ucuz mal alacak kadar zengin değilim " diye Bimden alınan üründen çok ta performans beklememek gerekir. Bende senin gibi yaptım önce ucuz mal aldık sensörler ilk yağmurda ıslandı su aldı vs bozuldu. Sensörü kullanmak için yanımızda yardımcı olması gerekiyordu neredeyse. Uyarı veriyo dur dur diye zannediyoruz ki çocuk felan meğer sensör gitmiş.

Neyse gittim cenmax diye bir marka varonu aldım 2 senedir sorunsuz kullanıyorum kalite her zaman kalitedir.

ben 4 sene önce aynı ürünü ya 15 ya da 20 tlye almıştım,montajına 50 tl vermiştim.hala da sorunsuz kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

ben 4 sene önce aynı ürünü ya 15 ya da 20 tlye almıştım,montajına 50 tl vermiştim.hala da sorunsuz kullanıyorum.

Geçen akşam erken saatte biraz zamanı varken bir elektrikçiye gidip, netten aldığın 70 liralık Cyclone marka park sensörünü+ farları taktırayım dedim. Eleman park sensörü için "ucuz mal takmıyorum, bende alırsan onları takarım dedi", işçilikte almazmış ozaman. :bravo: dedim. "Ancak önceden söyleyecektin. Almazdık, nekadara takarsın sendekileri?"  Eleman benzerini 260 liraya takıyor  :shok:  (basit, sadece bip bip ötüyor) İnceledim, arkasında made in china yazıyor. Halen "benimkiler amerikan malı" diye ısrar ediyor. Kim kime geçirirse kar sayıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...