İçeriğe Yönlendir

Led Ayak Aydınlatması Için Elektrik Bağlantısı

cüneyt özler

Recommended Posts

cüneyt özler

Merhaba arkadaşlar.

Aradığımda bulamadım eğer konu açılmış ise kusura bakmayın.

Ayak aydınlatması için led uygulaması yapacağım. Aracım Fiesta comfort 07 Benzinli.

Aydınlatmayı tepe lambasından almak istiyorum. Fakat bir turlu gözüm yemiyor. Nasıl oraya ulaşacağımı gızlı gızlı.

Yapan ya da bilen arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

mlFQmQx.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
(düzenlendi)

Mehmet Özyürek abim birazdan gelir :)

tarihinde Mustafa Şahinn tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Merhaba arkadaşlar.

Aradığımda bulamadım eğer konu açılmış ise kusura bakmayın.

Ayak aydınlatması için led uygulaması yapacağım. Aracım Fiesta comfort 07 Benzinli.

Aydınlatmayı tepe lambasından almak istiyorum. Fakat bir turlu gözüm yemiyor. Nasıl oraya ulaşacağımı gızlı gızlı.

Yapan ya da bilen arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Plastik aksamin içine elinizle iktirin kabloları ben ilk yaptığımda oyle yapmıştım ama izalasyon yaparken hatti komple elden gecirip duzenli bir sekilde cektim.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Tavan lambasına bağlantıları yapın. Kablonun ucuna kılavuz bir mil gibi bir şey bağlayıp sol ve sağ kapı fitillerine doğru kablonuzu uzatın. Yakaladıktan sonra. Kapı fitillerini söküp A trimlerini çıkarın. Şöför tarafına ve yolcu tarafına kabloları ayrı ayrı olarak A trimlerinden indirin. Sonra montajlanacak uygun bir yer bulup keyfinize bakın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

tavan lambasından alacaksınız. kapı fitillerini çıkarın. kabloyu döşemenin içinden tavan lambasına kadar ulaştırın. tavan lambasınıda sökmeniz gerek tabi. sonra kumandaya bastığınızda yanan lambanın kablolarından uç alın. kapı fitilleri içerisinden götürürsünüz zaten. gerisi kolay. 

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Cam

herşey net olarak yazılmış. yazacak bir ek bulamadım. kolay gelsin :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Sürücü kapısı direğindeki kablo demetinden geçer genelde tavan lambasının kablosu. En azından mondeoda böyle. Kapı fitilini söktüğünüzde görürsünüz. Tavan lamasının çıkartın ve kablo renklerine bakın aynı renklerden başka yoksa direkteki kablo demetinde oradan da güzel bir yalıtımla bağlayabilirsiniz. Ben ayna altı led aydınlatma için bu yolu izledim. 

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Serhan abi nerdesin..... :)

tarihinde Hakan Erken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
cüneyt özler

Tavan lambasına bağlantıları yapın. Kablonun ucuna kılavuz bir mil gibi bir şey bağlayıp sol ve sağ kapı fitillerine doğru kablonuzu uzatın. Yakaladıktan sonra. Kapı fitillerini söküp A trimlerini çıkarın. Şöför tarafına ve yolcu tarafına kabloları ayrı ayrı olarak A trimlerinden indirin. Sonra montajlanacak uygun bir yer bulup keyfinize bakın. 

Kusura bakmayın. Hepsini anladım ama a trimleri nedir? :unsure2:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/230482-fiesta-torpido-ve-ayak-aydinlatmasi/?p=1457768#entry1457768

burayı inceleyin.kabloyu bu şekilde tavana kadar döşeyin.tavan lambasının arkasının fotosu olursa elektiriği nereden alacağınızıda gösterebilirim.(kapılara ve kumandaya bastığınızda yanp sönmesi açısından)

Birazdan ekleyeceğim tavan lambasının resmini.

tavan lambasından alacaksınız. kapı fitillerini çıkarın. kabloyu döşemenin içinden tavan lambasına kadar ulaştırın. tavan lambasınıda sökmeniz gerek tabi. sonra kumandaya bastığınızda yanan lambanın kablolarından uç alın. kapı fitilleri içerisinden götürürsünüz zaten. gerisi kolay. 

Deneyeceğim. İnşallah bugün yapar resmini koyarım buraya.

Sürücü kapısı direğindeki kablo demetinden geçer genelde tavan lambasının kablosu. En azından mondeoda böyle. Kapı fitilini söktüğünüzde görürsünüz. Tavan lamasının çıkartın ve kablo renklerine bakın aynı renklerden başka yoksa direkteki kablo demetinde oradan da güzel bir yalıtımla bağlayabilirsiniz. Ben ayna altı led aydınlatma için bu yolu izledim. 

Sizin söylediklerinizi de dikkatte alacağım.

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cumadan sonra bakacağız artık.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Kusura bakmayın. Hepsini anladım ama a trimleri nedir? :unsure2:

Birazdan ekleyeceğim tavan lambasının resmini.

Deneyeceğim. İnşallah bugün yapar resmini koyarım buraya.

Kapı ile ön cam arasındaki direk   9v35bt4.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
cüneyt özler

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/230482-fiesta-torpido-ve-ayak-aydinlatmasi/?p=1457768#entry1457768

burayı inceleyin.kabloyu bu şekilde tavana kadar döşeyin.tavan lambasının arkasının fotosu olursa elektiriği nereden alacağınızıda gösterebilirim.(kapılara ve kumandaya bastığınızda yanp sönmesi açısından)

işinize yararsa diye çektim, umarım istediğiniz foto budur.

Fg3EmvI.jpg

Yorum bağlantısı
cüneyt özler
(düzenlendi)

Ledler tamamlanmış olup uygulanmıştır.

Resimler aşağıdadır.

ZE9IMjr.jpg

upE4A9f.jpg

upVP46L.jpg

tarihinde cüneyt özler tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

İyi günlerde kullanın. Eliniz değmişken arkaları da halledip bitirseydiniz ayak aydınlatmasını

Yorum bağlantısı
cüneyt özler

İyi günlerde kullanın. Eliniz değmişken arkaları da halledip bitirseydiniz ayak aydınlatmasını

Arkalar derken arkalarda yapıldı. Ön ve arka koltukların altını yaptım. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

vites topuzunu ışıklı model mi aldınız yoksa kendiniz mi ışıklı yaptınız..

İkiside değil, tavandaki ledin yansıması o :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

desene yine tongaya düştük :D

:D   ama ledli topuzda var, bende heves etmiştim ama pahalı buldum, hem her yer led oldu, iyice disko moda geçmeyelim dedim :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Puhahaha, bende de var, takmama sebebimse aynı ve benim tavan lambamda 4 led var, durumu sen düşün artık  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Arkalar derken arkalarda yapıldı. Ön ve arka koltukların altını yaptım. :unsure2:

Algılayamamışım ilk baktığımda galiba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
cüneyt özler

Algılayamamışım ilk baktığımda galiba :)

Olabilir. Ben 3 çipli ledlerden kullanmadım. Galip Kandemir arkadaşınki sanırım 3çipli led çok kuvvetli yanıyorlar. Benim yaptığım led tek çipli normal olanlardan. Onun için daha loş ve tatlı verdiğini düşündüm bunu uyguladım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...