İçeriğe Yönlendir

Termostat Yokmuş!

Onur Doğan
Çözüme git Önder Kuru tarafından,

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Yanlış anlamışım ama sen de yüz yüze mimiklerle konuşur gibi konuşmuşsun :D

Yok ya ne ciddisi :D Önderin konusuna ironi yaptım. Hatta gülücük koydum sonuna :D Ne yapayım fazla mimik kullanamıyoruz korkumuzdan :D (Yine 3 tane kulladın değilmi)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Yok ya ne ciddisi :D Önderin konusuna ironi yaptım. Hatta gülücük koydum sonuna :D Ne yapayım fazla mimik kullanamıyoruz korkumuzdan :D (Yine 3 tane kulladın değilmi)

Kapağı sorunlu ve sorunsuz 2 aracın arasındaki farkı anlatmaya çalıştım sadece. Fen dersinde NŞA vardı eskiden (hala varmı bilmiyorum) Ha işte o şartlarda sağlıklı araç fan açmaz yada kısa süreli çalışır durur, sorunlu aracın fanı ise hiç durmaz hararet de hep ha kırmızıya gitti ha gidecek diye bekler durursun. İroni için açık kapı kaldıysa biraz daha açayım mı hocam? ;)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Hararet problemi olan bir arabada bakılacak en son yer üst kapaktır.

Üst kapağa sıra gelene kadar bakılacak çok parça var.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Hararet problemi olan bir arabada bakılacak en son yer üst kapaktır.

Üst kapağa sıra gelene kadar bakılacak çok parça var.

Çünkü en pahalı olan parçadır.

Termostat

Fan

Fan müşürü

Radyatör

Devirdaim

Soğutma suyu hortumları

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Çünkü en pahalı olan parçadır. Termostat Fan Fan müşürü Radyatör Devirdaim Soğutma suyu hortumları

O açıdan değil, soğutma sisteminin parçası olmadığı için söyledim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

O açıdan değil, soğutma sisteminin parçası olmadığı için söyledim.

Soğutma sisteminin bir parçası değil ama soğutulması gereken en önemli parçadır. (herhangi bir sebeple)Conta yandıktan sonra taşlanan üst kapak iyi işçilik görmezse sürekli conta yakar. Ve her tamirde taşlama yapılacağından bir süre sonra yanma odası hacim kaybeder. Bu da aracın sağlıklı çalışmasına engel olur, biraz daha fazla ısınmasına sebep olur, normal şartlarda dayanacağı sıkıştırmaya dayamaz hale gelir... Tüm bunları maalesef yaşamış biri olarak yazıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...