İçeriğe Yönlendir

Geç gelen trafik cezası

İhsan Cingil

Recommended Posts

İhsan Cingil

Haziran ayında arkamdan yazılmış geçen hafta gelmiş bir ceza üzerinde tehlikeli oto kullanmak yazıyor ama herhangi bi fotoğraf yada başka bişey yok benim bu cezaya itiraz etme hakkım var mı varsa nereye başvurmalıyım ilgili konuyu bulamadım o yüzden buraya açtım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Trafiik müfettişi yazmış olabilir. Geçmiş olsun.

Çok dikkat etmek gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Trafiik müfettişi yazmış olabilir. Geçmiş olsun.

Çok dikkat etmek gerek.

kesinlikle doğru, hiç bir polis bu tip olaylarla ilginenmiyor, gözünün önünde sekiz  çiziyorlar , sadece bakıyorlar. Eğer müfetiş bir de yeni başlamışsa deme gitsin keyfine!

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Valla ödeyecen gibi gözüküyor. Cezanın yazıldığı zaman aracın başka bir yerde olduğunu ispatlayabilirsen (ogs-kgs geçişleri, başka bir ilde yenmiş ceza, serviste veya otoparkta ise v.s.) ne ala. Ama cezanın yazıldığı gün ve saatte gerçekten oradan geçtiğini düşünüyorsan itiraz gereksiz. 2 hafta içinde ödeme indiriminden faydalan.

Veya hiç ödeme. Ya af çıkar, ya satarken sisteme girilmemiştir ceza gözükmez kurtarırsın. Ama riskli tabi biraz.

tarihinde özgür özuysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İhsan Cingil

Aracı ağustosta sattım. Ama  şuanda gib.com.tr de gözüküyor. ödesem  iyi olacak.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Peki aracını tehlikeli kullanıyormusun?

Ne yapacaksın? Fahri'ye mi söyleyeceksin :p

Yorum bağlantısı
İhsan Cingil

Peki aracını tehlikeli kullanıyormusun?

Kimsenin hayatı ucuz değil neden tehlikeli kullanıyım.

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Kimsenin hayatı ucuz değil neden tehlikeli kullanıyım.

2.0 motorlu Focus ST ile birazcık tehlikeli kullanılmış olabilir. :)

Yorum bağlantısı
Recep Güney

şubat ayında ankara tandoğan da en sağ şeritte kırmızıda bekliyordum bir araç yol istedi bende biraz ileri çıkıp ona yol verdim sağa dönecekmiş olayı net hatırlıyorum o esnada yaya geçidinin ürerine geldiğim için plakama ceza yazılmış ancak ceza bana 02.10.2013 de tebiğ edildi buna itiraz edebilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Cezayı siz postacıdan aldıktan sonra 15 gün içinde itiraz etme hakkınız var diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İtiraz edebilirsiniz ama.. :)

Bu konunun yeri yanlış, taşırız bilginiz olsun.. 

Yorum bağlantısı
Ömer Emre Çeltekoğlu

1-) Ceza kesim tarihlerine dikkat edin genelde 19-31 arası :)  Malum trafik polislerine devlet kota getirdi her ay belli miktar ceza kesmek zorundalar...

2-) Basıma gelen cevirmeye girdim,Ehliyet ruhsat dedi verdim.. Bilgileri not aldı.Devam edebilirsiniz dedi... Sonra eve ceza geldi :) Maddeler yazıyor ama acıklama yok...

3-)Ayın son haftaları bakın her yerde polis her ısıkta polis bekliyor :)

4-) Bana ceza gelmedi arabayı satalım dedik eve tam 11 ay öncesinden ceza geldi... Ama FAİZ yememiş.. Elime gectigi tarihten itibaren.. 15 günlük indirimle yatırdım.

5-) Cezaların gec gelme sebebide suymuş... Bu makbuzlar cuval cuval biriktikten sonra ...Bilgisayara girilip işlem baslatılıyomuş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2-) Basıma gelen cevirmeye girdim,Ehliyet ruhsat dedi verdim.. Bilgileri not aldı.Devam edebilirsiniz dedi... Sonra eve ceza geldi :) Maddeler yazıyor ama acıklama yok...

Hangi maddeymiş baktınız mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Diğer taraftan bir uyarı yapmak istiyorum... 

Bu forum bir otomobil forumudur, doğrudur. Cezalar istemediğimiz bir durumdur ama hepimiz kural ihlalleri yapıyoruz.. 

En basit yaptığımız hatalar.. 

Hız sınırlarına uymamak, durma ve park kurallarına uymamak, tehlikeli araç kullanmak, ışıklara uymamak, sollama yasaklarına uymamak, Trafik güvenliğini tehlikeye atacak donanımlar ve modifiyeler.. daha bir sürü şey.. 

Bunları yapan bizleriz.. 

Biz bunları yaparken, ceza yiyince gelip forumda polislere laf sokmak her gün bir yeni konuda kin kusmak doğru değil.. 

Ceza yedim diyenlerin ancak % 1'inin cezası hatalı olabilir... 

Bazı örnekler verilmiş, bazı açıklamalar yapılmış.. Polis bunu yapıyorsa bir yap diyen vardır, kininizi ona kusun ama onun da yeri bura değildir.. Facebook var twitter var. Daha da önemlisi seçim sandığı var.. 

Kin nefret aşağılama hissettiğim bir mesaj görürsem ceza vereceğim.. Polisleri sevmek zorunda değilsiniz ama burayı kin kusma yeri olarak kullanmanıza izin veremem.. Çünkü çok sevdiğimiz bir çok polis arkadaşımız var burada ve bir çoğu gerçek mesleğini bile yazamıyor burada..

Bilginiz olsun.. 

Ayrıca, yabancı tv'lerden, diğer ülkelerdeki polislerin davranışlarını ve tutumlarını bi izleyin.. 

Çevirdi tehlikeli araç kullanmaktan yanılmıyorsam 120 dolar ceza kesti, adam cezayı ödeyip yola çıkarken hatalı çıktı diye yine çevirdi, 120 dolar daha kesti.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Kusuru gelin etmişler kimse beğenmemiş derler. Ceza geldi mi kimse suçunu kabul etmiyor yada bu kadarcık şey içinde ceza kesilir mi ? yok ay başı ay yok sonu yazın gitsin...

ateş düştüğü yeri yakar ama neden düşmüş onu da düşünmek lazım arkadaşlar. Polis dediğiniz adam fizan dan gelmiyor ay'da da yaşamıyor durup dururken de kimse kimseye bir şey yapmıyor. Önce Ayna'da herkes kendine bir baksın lütfen...

Cezanın geç gelme nedeni geçende bir yerde okumuştum "posta masrafları için ödenek çıkmamış 8 aydır cezalar birikmiş" dolayısıyla yeni çıkmış ki yollanmaya başlanmış...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cezanın geç gelme nedeni geçende bir yerde okumuştum "posta masrafları için ödenek çıkmamış 8 aydır cezalar birikmiş" dolayısıyla yeni çıkmış ki yollanmaya başlanmış...

Hem, Bu durumun bizim için bir sakıncası yok... Gelecekse geç gelsin :)

Yorum bağlantısı
İlyas Baykal

Geçmiş olsun eger mobese kayıtları varsa ıtıraz etmek zor

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ben askere gitmeden 3-4 ay önce yeni bir emniyet müdürü gelmişti buraya özellikle hatalı parklara çok ceza yazmaya başlamışlardı askerden geldim babama sordum niye trafik polisleri araçlarla uğraşmıyor artık. 

Eski emniyet müdürü bu yüzden başka yere tahin oldu yenisi cesaret edemiyor dedi  :D

Yorum bağlantısı
İhsan Cingil

Ben haksız yere falan demedım 4-5 ay önce yediğim cezayı hatırlamam oldukça zor değil mi ? Yada haklıyım demiyorum ama ne yapmışım video yada fotoğraf yok belkide aracımdan rahatsız olan biri olmuş olabilir. Ben sadece itiraz edip edemediğimi sordum.

Aynen. 91 doğumlu olup st focus kullanan birisinin bu cezayı haklı olarak yeme ihtimali yüksek. Ama ceza yiyipte özeleştiri yapamayan bir milletiz. Herkes haksız yere yer bizde cezayı :)

2.0 motorlu Focus ST ile birazcık tehlikeli kullanılmış olabilir. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

kesinlikle doğru, hiç bir polis bu tip olaylarla ilginenmiyor, gözünün önünde sekiz  çiziyorlar , sadece bakıyorlar. Eğer müfetiş bir de yeni başlamışsa deme gitsin keyfine!

Gelen cezalara bakılırsa, sadece bakmadıkları anlaşılıyor abi..