İçeriğe Yönlendir

Ford B-Max Sağlamlığı

İlyas Baykal

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Birde sorunlar zinciri olmasa. Bir çok kişi şikayetçi.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Sürgülü kapı kazadamı açılmış yoksa kazadan sonramı acaba?

Testlerde sonuç gayet başarılı bence.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

bence sorunları çözülemeyecek sorunlar degil.

Abi sıfır araba alıyorsun ve ufak tefekte olsa sorunlarla uğraşmak rahatsız ediyor. Çözülmeyecek sorunlar değil de keşke fabrika çözüp çıkarsaydı. B-Max başlığında sürekli sorun konusu açılıyor :)

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

Abi sıfır araba alıyorsun ve ufak tefekte olsa sorunlarla uğraşmak rahatsız ediyor. Çözülmeyecek sorunlar değil de keşke fabrika çözüp çıkarsaydı. B-Max başlığında sürekli sorun konusu açılıyor :)

bu olay fabrikanın ve müşterilerin istekleri.  bizlerin istekleri degil  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

bu olay fabrikanın ve müşterilerin istekleri.  bizlerin istekleri degil  :biggrin:

Size bir sözümüz yok abi :) Fabrika hata yapar, müşteri bunun düzeltilmesini talep eder. Allah razı olsun siz değerli ustalarımızda düzeltirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

amin, siz degerli müşterilerimizdende allahuteala razı olsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Önder

evet,orta kısmı gayet sağlam ama,diğer yandan bu hasara rağmen,hava yastığının açılmaması düşündürücü.

Yorum bağlantısı
İlyas Baykal

ben alalı 7 ay oldu bi arka cam sorunu vardı yazılım güncellemesı ile cözüldü şu an 17.000 Km çok şükür başka hiçbi sorun yaşamadım

Birde sorunlar zinciri olmasa. Bir çok kişi şikayetçi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

ben alalı 7 ay oldu bi arka cam sorunu vardı yazılım güncellemesı ile cözüldü şu an 17.000 Km çok şükür başka hiçbi sorun yaşamadım

İnşallah başka sorun olmaz. Güle güle kullanın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
ŞENER GÜRBÜZ

ben de alalı 5 ay oldu.1,6 tinanıum dizel.ama çok kullanmadım haftasonundan haftasınuna araba 4700 km de daha.

Çok şükür herkesin bahsettiği arka cam sorunu henüz yaşanmadı bende,fakat başka bir sıkıntı var.bende de sol arka kapı gıcırtı yapıyor.wd40 ile felan yağlasammı acaba bi tavsiyeniz varmıdır

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

ben de alalı 5 ay oldu.1,6 tinanıum dizel.ama çok kullanmadım haftasonundan haftasınuna araba 4700 km de daha.

Çok şükür herkesin bahsettiği arka cam sorunu henüz yaşanmadı bende,fakat başka bir sıkıntı var.bende de sol arka kapı gıcırtı yapıyor.wd40 ile felan yağlasammı acaba bi tavsiyeniz varmıdır

Şener Bey aracınız hayırlı uğurlu olsun. Aynı şekilde benim aracımın sol arka kapısından gıcırdama sesleri geliyordu, özellikle bir kaldırım veya kasisten geçerken yapıyordu. Yalnız benim 14 bin km civarında yapmaya başlamıştı. hiç uğraşmayın, servise götürdüm, kapıların ayarlanacağını ve yağlayacaklarını söylediler. zaten kayar kapılı araçlarda belli km sonrasında kapı ayarı yapılması gerekiyormuş. Kapılar ayarlandı, yağlandı, aracım şuan 21500 km de o konuda bir sorunum kalmadı. Servise müracaat edin çözeceklerdir.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Çağlar Bayur

kapılar için menteşe vb. özel spreytler vardır.

Yorum bağlantısı

...

Nedir bu kronikleri?

Bu konuda en sağlıklı bilgili kullanıcısı verecektir. Korhan abi yardımcı olacaktır kronikler hakkında. 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

En bilinen ama serviste yazılımla halledilen sorun camların kafasına göre hafızayı kaybetmesi ama yazılımla çözüldü. Aklıma gelen diğer bir konu araçta yağ eksilmesi olmamasına rağmen düşük yağ basıncı uyarısı. Buda yazılımla çözülmüştü. Kasislerden geçerken kapılardan birinin açık uyarısı gelmesi. Bunu da sorunlu kapıyı tespit edip hallediyordı. Diğer bir sorun kapı fitilinin boydan boya yerinden çıkması. Fitili yapıştırarak çözüyorlar. Kronik diyemeyiz ama ön yada arka cam rezistanslarında parçalı çalışmama sorunu olabiliyor. Aklıma gelenler bunlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Bu kronik sorunlarin cogu ufakmis.halledilmeyecek sorun degil.bence biraz fazla on yargi yemis bir arac olmmus b max.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Emrah Kalyon

Evet halledilmeyecek sorunlar değil. Her araç forumunda araçların kronik sorunlarını ararsan bulursun. Bende daha önceden golf vardı. okadar pahalı ve hayati kronik sorunları vardı ki. Mesela oksijen sensörü hepsinde arıza yapıyor ve 1500 lirada aşşağı halledilemiyor. O yüzden Tavsiye etmeyiz diyenlere mutlaka sebebini sormak lazım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...